Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegezitek vagy magázzátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegezitek vagy magázzátok a barátotok/barátnőtök szüleit?

Figyelt kérdés
Én eddig minden exem szüleit tegeztem. Mostani barátomnak az anyukája az 50-es évei elején jár, apukája majdnem 10 évvel idősebb. Az anyukáját tegezem, az apjának viszont láthatóan nem tetszik a tegeződés. Én viszont a csendőrpertut nem tűröm el. Légyszíves életkort is íratok. Én 27 éves vagyok.

2020. aug. 23. 10:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
50%
Magázom mindig a másik ember szüleit. Képtelen vagyok tegezni. Erőltetem, erőltetem mikor fel van ajánlva, de mindig visszatérek a magázódásra, mert tisztelem őket, és nem haveroknak tekintem.. Neveletlen dolognak tartom egyébként az ilyet.
2020. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
A tisztelet nem attól függ, hogy valakit tegezel vagy magázol. Gyanítom, hogy 40-50 feletti vagy, akit még így neveltek.
2020. aug. 23. 10:37
 3/31 anonim ***** válasza:
73%
2 A tiszteletmegadás egyik módja a magázás-ha nem tudnád. Alap-etiketthez hozzátartozik.
2020. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Anyukáját tegezem, apukáját magázom. Szerintem ez az egyetlen eset, amikor a csendőrpertu elfogadható.

Még annyi, hogy közben nénizem, mert ez úgy megmaradt, mielőtt felajánlotta a tegezést. Pl: "Anna néni, ideadnád a cukrot?"


A tiszteletnek semmi köze a magázáshoz vagy tegezéshez.

2020. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
61%

Alap: magázom. Amennyiben - mivel Ő az idősebb - engedélyt ad rá, akkor áttérhetünk a tegeződésre.

De én ilyen régi vágású manus vagyok, belém még a Spanyol királyi udvari etikett szabályait nevelték.

2020. aug. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
1-3! Alapból magázzuk az idősebbeket, ez igaz. Viszont ha felajánlják a tegezést (a z idősebb), azt ugyanolyan tiszteletlenség és sértő visszautasítani!
2020. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

25 éves vagyok, szerintem a tisztelet jele a magázódás. Pontosabban az önözés. Jobb körökben ez sosem fog kikopni...

Én tegeződöm a párom szüleivel (60-hoz közeliek), míg a barátom(26) tegeződik apukámmal és magázza anyukámat (50+), aki viszont tegezi őt. De ők ezt megbeszélték.

Engem nem szokott zavarni ha tegeznek, míg nekem ez nincs fordítva megengedve. De szerintem jogod van szólni, hogy nem jó így a felállás.

2020. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

Ez bizonyos korkülönbségen túl nem csendőrpertu, hanem az idősebb iránti tisztelet.

*

Nyilván a párod apja nem érzékeli, hogy hiába vagy a fia korabeli,

nem törvényszerű, hogy téged tegezhet.


Én tanár vagyok. Amikor az iwiw megszületett, regisztráltam. Bejelentkezett az általános iskolában 20 éve végzett, volt tanítványom. Családja volt már, két gyermekkel.

Amikor tanítottam, tegeztem. Megkérdeztem tőle, hogy megengedi-e, hogy továbbra is tegezzem, vagy magázhatom-e. Ez alap.


Te már nem fiatalkorú, hanem 27 éves, felnőtt nő vagy.

Kedvesen, mosolygósan, nem ellenségesen, nem sértődött alapállásból, egy családi alkalommal (pl. névnap stb.) meg lehet beszélni, hogy téged zavar ez a felemás tegeződés-magázódás, hiszen nem vagy már gyerek, a papa meg nem olyan idős. Vagy kölcsönösen tegeződtök, vagy kölcsönösen magázódtok, de te szívesen fogadnád, ha elfogadná a kölcsönös tegeződést. Te ajánlod fel, hiszen te vagy a nő.


A tegeződést mindig a nő kezdeményezheti. (Kivéve a bunkó férfiaknál, és nem apósjelöltedre gondolok.)


A középiskolában minket a férfi tanárok és a nő tanárok is magáztak.

Ez nem ósdi szokás, hanem kulturáltság kérdése. Megadták a tisztelet, és az által tanítottak meg minket a tiszteletre, és arra is, hogy várjuk el

másoktól is a magunk iránti alapvető, kötelező tiszteletet.


Manapság a multik bevezették, hogy már a vásárlót is tegezik.

Még a hivatalokban is kezd terjedni. A postán a hölgy az ablak mögül tegezve szólított meg. Én magázva válaszoltam: "Hölgyem, nem ismerjük egymást civilben, kérem, maradjunk a hivatalos formulánál".

2020. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
5 :DD
2020. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Minden párom szülivel igyekeztem baráti viszonyt kialakítani, nem a jövendőbeli anyós, apóst látni bennük. Én hoztam fel nekik még a legelső találkozáskor, hogy tegeződjünk,azóta is tegezem őket, azt mondták, hogy rendben, csak apukán látom,hogy nem tetszik neki annyira. Barátom is tegezi a szüleimet, anyuék a köszönés után mondták neki rögtön, hogy tegeződjenek.
2020. aug. 23. 10:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!