Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegezitek vagy magázzátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegezitek vagy magázzátok a barátotok/barátnőtök szüleit?

Figyelt kérdés
Én eddig minden exem szüleit tegeztem. Mostani barátomnak az anyukája az 50-es évei elején jár, apukája majdnem 10 évvel idősebb. Az anyukáját tegezem, az apjának viszont láthatóan nem tetszik a tegeződés. Én viszont a csendőrpertut nem tűröm el. Légyszíves életkort is íratok. Én 27 éves vagyok.

2020. aug. 23. 10:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt azzal magyarázták, hogy az amerikaikanál nincs magázás a nyelvezetben."


Hát akkor elég rosszul magyarázták, mert pont, hogy tegeződés nincs! A mai angol nyelv kizárólag a magázódáson alapszik, és arra épül, és nem a tegeződésre! Pont a tegeződésre nincs külön formula!

2020. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
50%

"Elég csak megnézni az internetes kommunikációt."


Hát én még hivatalos levélben vagy ügyben interneten nem tegeztem le senkit, és viszont, engem sem.

Max. az ilyen hiotvány csetelős oldalakon terjed.

2020. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
65%

"Modernebb, felvilágosult gondolkodású ember vagyok, a világ is a tegeződés felé halad. "


Inkább tuskó vagy. Semmi modernség és felvilágosultság nincs a suttyó viselkedésben.

2020. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon tolakodó vagy, nem illik neked felajánlani a tegeződést a barátod szülei esetében. Hihetetlenül neveletlen vagy és visszatetszően önérzetes. Nem attól vagy Nagylány, vagy vesznek felnőttszámba mások, hogy erőszakosan kezdeményezel. Ráadásul látod, hogy neki kényelmetlen, mégsem veszel vissza. Ha modern, felvilágosult gondolkodású vagy, akkor toleránsnak is illene lenned, aki nem nyomja le másik torkán magát.
2020. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Én a párom anyukáját magázom(nénizem is mellé),apukáját tegezem. Ők engem sosem magáztak,rögtön letegeztek. Párom a szüleimet tegezi és ők is őt. Az elején kölcsönös magázódás volt viszont köztük.( viszont nem volt se nénizés,se bácsizás. Attól a szüleim kirohannak a világból.)Majd édesanyám finoman rákérdezett,hogy nem bánná e a tegeződést. A 80+ éves nagymamám is elsőként magázta,utána kérdezett rá,hogy megengedné a párom neki a tegeződést.

Ötvenes,hatvanas korosztályba tartoznak a szülők,mi húszonévesek vagyunk. Engem otthon úgy tanítottak,hogy felnőttként sosem tegezzük le a másik felet és ha letegeznek,akkor tegezzem vissza a másik felet. Mondjuk mi városi,értelmiségi család vagyunk. Barátomék vidéki emberek.

2020. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Anyukám orvos,apukám építészmérnök, úgy gondolom mi is az értelmiségi családhoz tartozunk.
2020. aug. 23. 14:23
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szólok anyósomékhoz, az a legjobb!
2020. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
41%
#26: akkor annak megfrelelően kéne viselkedned. Ez még nem megy.
2020. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Megnyugtatlak, hogy megy. Nem a magázódástól leszel udvarias vagy tisztelettudó.
2020. aug. 23. 14:39
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam le,hogy mi értelmiségi,városi család vagyunk,mert lehet vidéken,a falusi embernél ez máshogy megy. Párodék hova tartoznak?
2020. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!