Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért alakult ki ez az agressz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakult ki ez az agresszió és így mire mennek a tanácsokkal?

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos témák, amire rengeteg női felhasználó egyből ugrik. Gyakorlatilag vakon ismételgetve a saját szövegük, mindenki torkán lenyomnák a saját véleményük. Mintha az lenne az általános és legfőbb igazság.

Miért alakult ki, hogy ez a kategória tele van ezzel? A való életben ilyet alig látni.

(Persze, férfiaknál is van ilyen. Férfiaktól is jönnek hasonló szintű válaszok, de ők 25% fölé sosem lesznek pontozva. Nők pedig simán 50% felettiek az ugyanolyan szintű fröcsögéssel. Miért alakult ki itt ez a kettős mérce? Több a női frusztráció vagy eleve csak több a női felhasználó?)



2020. nov. 5. 23:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


De ha gondolod, felsorolhatok pár fehérjehalmazt még, akik ugyanazokat kérdezik egyfeszt.

Balázska.

A bombanős.

A 30 felett minden nő leharcolt, az ezerszer linkelt szexpiacos diagrammal.

A drogériás csávó a műkörmös csajával, akit itt köpköd kb. 3 éve.

Ha megcsalt ezerszer, esküvő után lehet hűséges?

Vannak még ideiglenes szereplők, akik egy kérdést csócsálnak hetekig, aztán lépnek. Őket most hagyjuk is.


A gyakori kérdések lényege nem az, hogy minél gyakrabban kérdezz rá ugyanarra. Hanem olyan kérdésekre keres választ, ami gyakran érdekel másokat is. Legalábbis eredetileg ez volt.

Aztán átment valami idióta fórumba, ami 10-15 elmebeteg játszótere lett. Régen szívesen felnéztem naponta. Ma már csak néha, ha nagyon unatkozok és nagyon nincs más, hátha...De minden rohadt nap ugyanazok kérdezik ugyanazt. Agyatlan, szociálisan nyomorék, életre képtelen egyedek, akik nem fogják fel, hogy ha ugyanazt kérdezi, ugyanaz a válasz, és nem fog ettől változni semmi.


Annyi változott, hogy érezhetően kevesebb a felhasználó. Gyakorlatilag egymás alá nyaltok a hittársaitokkal.

2020. nov. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

10-es. A saját szemszögéből, miért ne fogalmazhatná meg, hogy ez szerinte nem párkapcsolat? Én ebben a kommentben se látok semmit. Az előző linkelt kérdés alatt a 66%-os pedig, ha jól vettem ki a szavaiból, konkrétan próbálta a nyitott kapcsolatot és így formált róla véleményt.

"mindenki torkán lenyomnák a saját véleményük. Mintha az lenne az általános és legfőbb igazság." Kinek a véleményét kéne hangoztatniuk, ha nem a sajátjuk? Azzal, hogy ír egy hozzászólást, akár minden kérdés alá, csak a véleményét fejti ki, nem a torkodon nyomja le.

Engem is zavar, mikor valaki kizárja egy dolog létezését is, de én ezt többet tapasztalom férfi oldalról. Lásd a régebben hányásig szajkózott 20-80 arányt, ami bújtatva olykor még előkerül. Vagy az incel problémakört. De a teteje számomra a minden nő.... típusú okfejtés. Erre utalt az első hozzászóló. Ugyanakkor szerintem ez akkor válik "torkomon való lenyomássá" mikor aznap 5x ír ki erről kérdést és minden kérdés alatt valahogy előhozza, akkor is mikor marhára nem vág a témába az amit szajkóz.

Volt a GyK-nak egy korszaka, mikor még valós kérdések voltak és sokkal toleránsabb volt a válaszadó gárda is. Azt, hogy ez a korszak elmúlt, épp a végtelenségig ismételt azonos témájú, sokszor fiktív helyzetet leíró, vagy nyíltan provokatív kérdések okozták. Amit jellemzően nem nők írtak, illetve írnak ki a mai napig. Ezért van az általad említett "kettős mérce". Mert sok hozzászólónak már eleve a témából van marhára elege és inkább nyom egy "like-ot"/"dislike-ot" hogy kifejezze a véleményét, bár a kezecskék elvileg nem erre szolgálnak. Ezért kapott pozitív értékelést az első hozzászóló is a kérdésed alatt.

A másik, hogy a való életben valós problémákra reflektálnak az emberek, jellemzően olyan személy felé akit ismernek. Itt pedig 5 mondatból, vagy jobb esetben egy esetleírásból kell következtetni, tippelni. Ez magával hozza, az egyéni vélemények, világlátás torzítását. Tehát, mindenki úgy értelmezi a kérdést, úgy lát bele esetleg plusz dolgokat, ahogy azt a saját képzelete, tapasztalatai, világnézete lehetővé teszik. Így lesz pl a kérdező mindössze a története alapján nőnek, vagy férfinek titulálta, bár erről sehol nem írt.

A kedvencem pedig, hogy a véleményeket irányítja a közhangulat. Ez is komoly különbség a való élet és egy ilyen belterjes oldal között. És itt nem a negatívan értékelt válaszadók mantrájára gondolok, miszerint "azé vagy te felpontozva mert nyalsz a femináciknak az oldalon", hanem arra, hogy egy kérdés alatt sokan elolvassák az előző válaszokat is és a válaszok hangulata, témája eltereli az eredeti gondolatot. Így az ő válasza akaratlanul is hasonul a többihez. Ez nagyon megmutatkozik akkor, mikor valaki rosszul értelmezi a kérdést, vagy rosszul olvassa, elindul egy vita annak kapcsán amit írt és egy ponton túl, már az ő olvasatát veszik alapnak a további válaszadók, bár a kérdező eredeti kiírása nem azonos azzal. Mindössze azért, mert ez marad meg a fejükben, a vita, illetve annak a témája elnyomja az eredeti kérdésre érkező gondolatokat, akár teljesen meg is változtatja a véleményét a később érkező válaszadónak. Ilyen volt nemrég egy kérdés arról, hogyan viszonyuljon a kérdező ahhoz, hogy a párja kavart az egyik koleginával, de megbeszélték utána, hogy kapcsolat úgyse lesz köztük, úgyhogy hanyagolják egymást. Bár a kérdező sehol nem írta, hogy mindez a kapcsolatuk alatt történt, páran így értelmezték és mire a kérdező reagált, már minden mocsoknak el lett hordva a párja és ő meg idiótának lett bélyegezve, ha hagyja hogy csalják. Holott az egész bőven az ő megismerkedésük előtt történt, csak most tudta meg.

Így viszi el a témát egy hibás feltevés mert aki olvasta gyakran akaratlanul is bele építi ezt a gondolatot a kérdésről alkotott képébe mikor választ ír. Pedig az egész csak egy válaszadó hibás értelmezésén alapul.

Hogy a kettős mércére egy pillanatra visszatérjek, figyeld meg, hogy akiknek alacsony a százaléka mennyire egy stílusban nyilvánulnak meg és mennyire hasonló véleményen vannak. Nem a hasznosságuk miatt lesznek lepontozva, hanem a stílusuk és a tartalom milyensége miatt. Azért, mert gyakran pár mondatból felismerhetőek. A jelenség kapja a "dislike-ot" nem az adott hozzászólás. Sok női hozzászólás részrehajló és akár agresszív, de jellemzően nem ennyire egy kaptafára íródnak, vagy épp az ellen a jelenség ellen szólalnak fel, amiért a másik csapat a lepontozást kapja. Ezért tűnhet úgy, hogy bizonyos válaszadókra rászállt a "lepontozó brigád" ahogy azt itt szeretik mondani.

2020. nov. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

11: Ez a kérdés miért lett linkelve? Mivel én is kimertem írni hasonlót, ezért tuti, hogy ugyanazok vagyunk?

Amit pedig a kérdező írt, az teljesen korrekt. Nézzétek már meg, hogy a saját kérdésemnél hányan válaszoltatok a kérdésre. A válaszok közül szinte mind arról szól, hogy teljesen másról beszéltek.

Miközben próbáljátok előadni, hogy nincs annyi frusztrált nő itt és ti sem vagytok azok, egy olyan válasz van felpontozva, ami hazugság.

Azt is érdekes megnézni, hogy miközben a nőkről lett kiírva a kérdés, eddig csak nők szidtak férfiakat. Egy férfi sem szidott nőt. Furcsa, hogy "dehátaférfiak" szöveggel jöttök és konkrétan ezek a csúnyagonosz FÉRFIAK nem írtak semmit a kérdésemhez.


"Aztán átment valami idióta fórumba, ami 10-15 elmebeteg játszótere lett."

Ez amúgy teljesen korrekt. Balázskát és bombanőt vágom. A probléma az, hogy konkrétan tök ugyanaz a szint van a másik oldalról is, csak azt lazán ignoráltad a hozzászólásodból. Mennyire kell vaknak lenni, hogy ne essen le az a kettős mérce, amit toltok?


"Annyi változott, hogy érezhetően kevesebb a felhasználó. Gyakorlatilag egymás alá nyaltok a hittársaitokkal."

HITTÁRSAK? Szóval, ha valaki egyetért veled, az tök jó, cuki, igaza van, ezazz, de ha nem, akkor az már más hittársa? Nem érzed ezt egy kicsit betegesnek?


12: Nem a saját szemszöggel van a baj, hanem az általános igazság kijelentésének.


"Engem is zavar, mikor valaki kizárja egy dolog létezését is, de én ezt többet tapasztalom férfi oldalról. Lásd a régebben hányásig szajkózott 20-80 arányt, ami bújtatva olykor még előkerül. Vagy az incel problémakört. De a teteje számomra a minden nő.... típusú okfejtés. Erre utalt az első hozzászóló. Ugyanakkor szerintem ez akkor válik "torkomon való lenyomássá" mikor aznap 5x ír ki erről kérdést és minden kérdés alatt valahogy előhozza, akkor is mikor marhára nem vág a témába az amit szajkóz."


Ugyanilyeneket látni női oldalról is. A különbség az, hogy azok felpontozást kapnak és nem szúrják a szemed.


"A kedvencem pedig, hogy a véleményeket irányítja a közhangulat. Ez is komoly különbség a való élet és egy ilyen belterjes oldal között. És itt nem a negatívan értékelt válaszadók mantrájára gondolok, miszerint "azé vagy te felpontozva mert nyalsz a femináciknak az oldalon""

Pedig láthatóan ez is látszik. Nézd meg ennél a kérdésnél a válaszokat. Az lett kérve, hogy linkeljek kérdést, merilyennincs'. Megtettem. Továbbra is az van belemagyarázva a linkelt kérdések mögé, hogy DEAKKORSINCS'.


Lehet egyáltalán itt nőkkel kapcsolatban kérdezni úgy, mint a férfiakkal kapcsolatban? Vagy férfiakkal kapcsolatban tök okék a negatív kérdések, nőkkel szemben pedig csak pozitívakat lehet kérdezni?


"Hogy a kettős mércére egy pillanatra visszatérjek, figyeld meg, hogy akiknek alacsony a százaléka mennyire egy stílusban nyilvánulnak meg és mennyire hasonló véleményen vannak. Nem a hasznosságuk miatt lesznek lepontozva, hanem a stílusuk és a tartalom milyensége miatt. Azért, mert gyakran pár mondatból felismerhetőek. A jelenség kapja a "dislike-ot" nem az adott hozzászólás. Sok női hozzászólás részrehajló és akár agresszív, de jellemzően nem ennyire egy kaptafára íródnak, vagy épp az ellen a jelenség ellen szólalnak fel, amiért a másik csapat a lepontozást kapja. Ezért tűnhet úgy, hogy bizonyos válaszadókra rászállt a "lepontozó brigád" ahogy azt itt szeretik mondani."

Ugyanez igaz a felpontozott válaszokra is. Azok stílusa is hasonló. Pl. volt egy éjszaka, amikor egy nő végigment több kérdésen is és mindhez írt valami negatívat a férfiakról. Pl. olyat, hogy a férfiak csak dugni akarnak. Kb. 1 perces eltéréssel több kérdéshez is odavágott valami hasonló tőmondatot és fel lett pontozva. Ez nem kettős mérce? Ha ugyanezt egy férfi írja le a nőkről, akkor lepontozást kap.

A lepontozó brigád pedig hol van, amikor nők lazán odavágnak kérdésekhez olyan válaszokat, amik egyszerű hazugságok? Pl. mint ennél a kérdésnél az első?


Vagy, linkelnék még egyet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..


Az 5-ös válasz. Ennél a stílusnál hol marad a lepontozó brigád?


A te válaszod amúgy eddig a legérdekesebb. Leírod, hogy látod, hogy valami nem okés, de egyszerűen nem vagy hajlandó elfogadni, hanem csinálsz egy szerecsenmosdatást.



És kedves válaszolók, ugye megvan, hogy a válaszaitokkal és pontozásotokkal teljesen ellentmondtatok annak, amit írtatok? Leírtátok, hogy linkeljek kérdéseket, amivel bizonyítom az állításom. Megtettem, többet is linkeltem. Mégis, pont úgy kötöttétek az ebet a karóhoz, ahogy a kérdésben írtam.

Köszönöm a hozzászólásokat, megadtátok a kérdésre a választ!

2020. nov. 6. 11:46
 14/17 A kérdező kommentje:

Amúgy az egyik kérdés, ami ihlette a kérdésem, ha méég linkelt bizonyítékot akartok.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..


Ki lett jelentve, hogy önként nem akarhat egy ember házimunkát végezni a másik helyett, mert akkor csicska és pszichésen beteg. Csak az létezik, amit pár megkeseredett nő oda kitalált.

Az asszonysutyorgót említve: Kicsit olyan, mintha női oldalról az itteni felhozatal 90%-ban megegyezne azzal.

2020. nov. 6. 12:08
 15/17 anonim ***** válasza:

Én két oldalt végig olvastam abból amit utoljára linkeltél. Nem láttam ilyen hozzászólást, sőt azt láttam, hogy mindkét oldalról volt lepontozás bőven. Ellenben már ezen a két oldalon volt több "há el ne legyen már várva" felé megnyilvánulás férfi oldalról, nem egy a témát tovább gondolva, már kinti-benti munkáról, meg a férfi egyedüli háztartás vezetésre kényszerítéséről szólt. Holott a kérdésben ez egyáltalán nem szerepel. Szerintem ez épp a te véleményeddel ellentétes oldalt erősíti.

Az általad linkelt és kiemelt válaszok pedig épp azt nem hozzák amiről te írsz. Saját véleményt és nem általános tényt fogalmaznak meg. Vagy ha te máshogy látod, emeld ki konkrétan azt a részt, amiben azt mondja, vagy arra utal, hogy amit ír általánosan igaz mindenkire.

2020. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Öhm... Wow. Amúgy el is olvastad vagy ezt így most csak beírtad sablonszövegként?

4-es válasz lepontozva. 10-es előítéletes válasz felpontozva. 14-es válasz lepontozva. 16-os válasz lepontozva. 17-es válasz felpontozva. 18-as szintén.

A kérdés végén meg megy a csicskázás, Észak-Korea és hasonlók.


Amúgy köszönöm a válaszod, láthatóan a kérdésben lévő egyik érintett személy vagy. Megmutattad, hogy tényleg nem veszitek észre, hogy milyenek vagytok.

2020. nov. 6. 13:02
 17/17 anonim ***** válasza:

A négyes, bár én nem ponzoztam volna le, személyeskedik a hozzászólás közepén. A fölötte lévő 3-as is le van pontozva, és az erősen megmondja a "tutit" ez valamiért mégse bántja a szemed. Hogy férfi, vagy nő az nem derül ki de azért sejthető szerintem.

A 10-esben valóban van egy kis előítélet, ugyanakkor a probléma megbeszélésére sarkallja a kérdezőt, nem azt állítja, hogy biztos... Egyébként pedig kapott is lepontozást, hiszen nem 100% közeli az értéke.

14-es: "Atyaég.. Ja intő jel.. Baszarok rajtatok.." Ismét nettó személyeskedés. Hol van ebben az ész érv, vagy a tanács? Épp erről írtam korábban, ez a stílus hozza lepontozást. Ez a válasz öncélú "most jól megaszondom a tutit" típusú. A 16 kicsit kötekedő, de szerintem se érdemelt lepontozást. A 16 és 17 szerintem egy kutya csak két véglet. Itt tényleg nem jogos a lepontozás, vagy mindkettőnek járt volna.

A 18-as épp olyan kötekedő és személyeskedő mint a 14 amit szerinted nem jogosan pontoztak le. Szerintem meg mindkettő nagyon megérdemli a 0 közeli értéket, mert sima kötekedés.

Ha én nem veszem észre milyen vagyok, akkor te se, hiszen te is elég egyoldalúan veszed észre a dolgokat.

2020. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!