Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek is intő jel, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is intő jel, ha egy férfi úgy fogalmaz, hogy szívesen "besegít" a házimunkában?

Figyelt kérdés
Jó szándékú megjegyzés akar lenni, de a házimunka közös felelősség, ne csak "besegítsen", mintha alapból az én dolgom lenne, de ő annyira jó fej, hogy segít.

2020. nov. 5. 00:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
81%
Igen az, és az emberek egy része nem gondolja, hogy közös felelősség (még nők sem). Sokszor nagyon későn esik le, hogy nem ilyen lovat akartam, akár gyerek után.
2020. nov. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudj meg, de ez a részedről kukacoskodás. Azt mondta besegít, ez jelentheti azt, hogy ugyanúgy kiveszi belőle a részét, mint te. De egyszerűbb, ha rákérdezel. Én semmiképp nem vennék egy ilyet intő jelnek, inkább örülnék.
2020. nov. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem is into jel. Ferfinak semmi keresnivaloja a hazi munkakban. Neki a haz koruli munkakban van a teendoje.
2020. nov. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
26%

Nevetséges, hogy felnőtt emberek milyen hisztit és kavarást tudnak levágni ebből az ék egyszerű témából.

Kérdezd meg. Ennyi. Közöld, hogy nálad úgy néz ki a házimunka, hogy ő is beszáll.

Bármilyen hihetetlen az itteni férfi kergető squadnak, vannak nők, akik lazán bevállalják, hogy egyedül viszik a háztartást. Sőt, vannak olyan nők, akik szeretik is csinálni. Sőőőőt, olyan kapcsolatok is vannak, ahol az egyik fél ezt csinál, a másik meg azt.

Oké, hogy nektek ez nem pálya, nincs ezzel semmi gond. De a saját életetek ne akarjátok másra is ráerőltetni és ne állítsátok be, hogy gáz emberek lesznek azok, akik máshogy mernek élni, mint ti.

Woah, nem vagyunk egyformák. Remélem, sikerül megemészteni.

2020. nov. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
80%
Nálam az lenne. Ha együtt lakunk, ne besegítsen hanem közösen csináljuk. Ez a minimum, ha én is ő is ugyanannyit dolgozunk. Akkor nyilván más, ha mondjuk a nő otthon van háztartásbeliként. Akkor a férfi igen, besegíthet ha akar, de nem kötelező. Ha viszont mindketten lenyomják a nyolc vagy tizenkét órájukat a munkahelyen, akkor igenis legyen már a házimunka közös.
2020. nov. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
54%
Ez csak egy szó. Szerencsétlent ha hagynád kifejteni, akkor lehet kiderülne, hogy ő is úgy gondolta, hogy osztoztok a munkán, csak épp nem a kedved szerint fogalmazott. Én az ő helyében venném a történteket intő jelnek. Mondom úgy, hogy nő vagyok és én is elvárom, hogy közösen végezzük párommal az itthoni teendőket.
2020. nov. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
85%

Az idegenektől való tipp-várás helyett az őszinte megbeszélés célravezetőbb: "mit értettél ezalatt?" stb...

Jellemzően azért mennek tönkre kapcsolatok, mert az emberek valamit valamiről gondolnak, hogy "a másik biztos azt gondolta", idegenektől kérnek tanácsot, de egymással nem beszélik meg a dolgot.

Ismerek olyat ahol ezt mondta a férfi, hogy besegít és fele-fele arányban végzik a házimunkát, mindenkinek könnyebb így. Házkörüli munkát is végez a férfi.

Egy ilyen pár szó miatt képes lennél párkapcsolatot megszakítani idegenek tanácsai alapján, meg mert "nem kérdezted meg tőle" stb?

2020. nov. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
92%
Én elvi szinten tökéletesen egyetértek a kérdezővel, viszont mindenképpen rá kell kérdezni. De ha olyat akarsz, aki ebben a kérdésben annyira tudatos, mint te, kérdező, akkor ezt tényleg használhatod szűrőnek, érdemes. Viszont sajnos ebben az országban a "besegít", meg a "semmi baj nincs ezzel a gondolkodással" az általános hozzáállás. Úgyhogy akit keresel, azok erős kisebbségben vannak idehaza még mindig.
2020. nov. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
23%
Igen az! Azonnal hagyd ott!
2020. nov. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
74%

Én is hiszek abban, hogy a megfogalmazás a pontos szándékot, gondolkodásmódot fejezi ki.


Szerintem ez intő jel, sürgősen tisztázd vele, hogy ugye úgy értette, hogy magától értetődően a házimunka FELÉT kérés nélkül elvégzi, mert az az ő alapvető feladata és nem vár érte hálát(természetesen meg lehet köszönni, de ha elvárják a köszönetet, akkor már szívesség számba megy a dolog, akkor pedig nem alapvető feladatnak éli meg és úgy is fog hozzáállni!).


Ha berág, akkor szerintem hosszútávra felejtős a srác, nem éri meg vele együtt lakni.

2020. nov. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!