Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A diplomás kérdéseknél miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A diplomás kérdéseknél miért van ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Először leírják, hogy nem a papír számít, aztán elhordják mindennek a diplomásokat. Már oda jutottunk, hogy aki diplomás, az biztosan hülye, mindent csak bemagolt, nagyképű és nem tud semmit az életről. Ez miben különbözik attól a sznobizmustól, ami ellen kampányolnak?

A másik meg hogy ha ennyire rossz véleménnyel vannak egyesek a diplomásokról, akkor miért keresnek diplomás társat? Ha ennyire buták, erkölcstelenek, gonoszak meg mittudomén milyenek vagyunk, akkor messziről kerülni kéne minket, nem?

És erre nem mentség, hogy de sok ilyen van. Én is ismerek alkoholista burkolót, mégsem írom le az egész szakmát.



2021. febr. 6. 23:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem azaz első, hanem az életszínvonal, nem a diplomát nézik hanem az életszínvonaladat.


5 vállalkozót is ismerek és nem 1-2 milliós vállalkozásról van szó, akiknek nincs diplomájuk kb az érettségit is megvették.


De tele vannak pénzzel nagyon jól keresnek minden luxus meg van nekik, érdekes mód a feleségeik mind diplomásak. Sőt az alkalmazottai is többnyire diplomásak. Még is egy diplomázatlan milliomosnak dolgoznak.


Amúgy nem érdekel nem azt nézem kinek van és kinek nincs. Az embert nézem és azt, hogy dolgozik e, ha igen mit dolgozik.

2021. febr. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%

10-nek: még ha szerinted büfészakos diplomája is van és az apja fizette, akkor is teljesen simán lehet értelmiségi.

Egyébként pedig fölösleges érvelni is, vagy bármilyen szót pazarolni rátok, mert semmi másról nem szól ez, csak a kisebbségi komplexusotokról, ès az mutatja a selejtessègeteket, hogy nem azon vagytok, hogy összekaparjátok magatokat, hanem, hogy másokat is lerántsatok erre a szintre merő rosszindulatból. Erre nincs mentség.

2021. febr. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%

Ezaz oldal roskadásig van kétszínű és rosszindulatú emberekkel.


Ha mindenki olyan ember lenne mint ezen az oldalon akkor kihalna az emberiség.


Amúgy érdekes, hogy egyes kérdéseknél mindenki szerencsétlen, születik 20-30 válasz, hogy ő milyen magányos, ronda, nem jól keres stb....következő kérdésnél születik 10-30 válasz ahol mindenki k**úrvajól keres, mindenkinek diplomája van.

2021. febr. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
3%
Manapság több a diplomás mint a szakmunkás főleg a nők körében pusztán azért mert ez egy trend lett olyan mint a pénz ha van akkor leszel csak "valaki" meg a fiatalok többségének már büdös a munka! Sajnos azért van ez mert a diplomások nagyobb része csak büfészakos és ezzel próbálják kompenzálni azt ,hogy igazából nem jók semmire! Nem egy ilyet ismerek sajnos akik lenéznek mert nekem csak szakmám van és 3x annyit keresek mint ő a diplomájával!
2021. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#13 És az eszedbe sem jut, hogy ezen az oldalon nem csak ugyanaz a 10-30 ember van és mindenki más kérdésnél érzi megszólítva magát? A fogyókúrás kérdéseknél van hogy 10-30 túlsúlyos ember panaszkodik, vagy éppen 10-30 vékony ember értetlenkedik. Nyilván nem ugyanaz a réteg.
2021. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó téma.


Diplomás vagyok, és kaptam én is beszólásokat. Nem kell messzire menni a kétértelmű megjegyzésekért, mert a sógorom is szaki. Nem engem baszogat, de folyton mondogatja, hogy minek ennyi diplomás, meg hogy nem is értenek semmihez, csak állami pénzen blablabla.


Egy ideje leesett már, hogy valójában nem nézi le a diplomásokat, hanem saját magát érzi lenézve. Nem azt gondolja, hogy a diplomás kevesebbet ér nála, hanem azt, hogy ő sem ér kevesebbet, mint egy diplomás, mégis kisebb a presztízse.


Ezen pedig nem segít, hogy van egy csomó diplomás, aki teljesen bizonytalan magában, ezért azzal növeli az önbecsülését, hogy hangoztatja, hogy ő nem egy bunkó szakmunkás, hanem értelmiségi.


Közhely on: nem a papír teszi a jóembert - közhely off. Szerintem a folyamatos fejlődés és a teljesítmény, ami a tiszteletet kivívja. Az az ember, aki a diploma megszerzésével abbahagyja a tanulást, nem értelmiségi, valahol teljes joggal számíthat a kritikára.


Ugyanúgy a szakmunkásokra is igaz ez.

2021. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
61%

A legtöbb, aki már ilyen egészségtelen módon fúj a diplomásokra, tapasztalatom szerint olyan ember, akinek nem jött be az élet, és ahelyett, hogy magába nézne, hogy ő mit rontott el, kell vkit találni, akit kikiálthat bűnbaknak, meg aki szerinte kevésbé érdemli meg a jólétet. Akkor nyilván könnyebb kígyót-békát kiabálni egy olyan diplomásra, akinek a munkájának nincsen az egyszerűbb ember számára látható vagy közvetlen haszna - pl. divat itt az összes HR-est egy kalap alá venni, és elkezdeni, hogy körmöt reszelgető kis p...k, akik sokkal kevesebbet tesznek mint XY a szalagon, de azt nem látják át, hogy normális helyen az nagyon sokat beletesz pl. egy multinál a munkafolyamatba, ha már jól választják össze a csapatot, és olyan embereket vesznek fel, akik jól tudnak együtt dolgozni (nem vagyok HR-es egyébként, nem azért írtam mindezt). Az én munkámból (piackutató és tanácsadó cégnél dolgozom) is annyit látnak sokan, hogy e-mailezgetek, telefonálgatok, meetingre járok, fizikailag nem szakadok meg... közben közvetetten meg egyrészt segítünk cégeknek fejlődni (amit sokszor a vásárlóiknak kedvez hosszú távon), másrészt meg munkalehetőségeket, alkalmi munkákat is adunk olyanoknak, akiknek szükségük van erre.

Arról nem is beszélve, hogy kőkemény végigtanultam egy BA-t és egy MA-t, nyelveket, így azt gondolom, nem érdemtelenül kaptam egy jobban fizető munkát, mint vki, akinek alapképzettségei vannak vagy még az sem.


Főleg párkeresési kérdéseknél fura ez nekem. Ha vkiből ennyi mocsok zúdul a diplomások ellen (és ezt most helyettesítsük be bármivel, ami egy közösséget képvisel... nem diplomás, pesti, vidéki, szép, csúnya, magas, alacsony, nő, férfi, hetero, meleg, bármi)... akkor miért is érdekli az, hogy azok nem akarnak vele összejönni? Olyan emberrel akar összejönni, akit lenéz?

Ilyenkor azért mosolygok magamban, hogy na, neki nem diplomásként azért a diplomás kéne, ha meg pofára esik, akkor meg az az első reakciója, mint "rendes embernek", hogy ordenáré módon alázza...

2021. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!