Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után új partner - hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után új partner - hogy áll hozzá a gyerek?

Figyelt kérdés
Olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, akiknek válás után új párkapcsolat esetén a gyerek nehezen fogadta el az új párt, vagy esetleg olyan fiatalok is írhatnak, akik gyerekként átélték ezt. Én vagyok az új pár (nem miattam váltak el), a gyerek és az exfeleség is úgy áll hozzám, mintha leprás lennék, pedig semmi rosszat nem tettem nekik soha. Írjatok légyszi tapasztalatokat, véleményeket, tanácsokat :)
2021. febr. 18. 12:11
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%

Tanulságos lenne néhány beszélgetés egy családterapeutával. Akár neked a pároddal, akár az exnejével hármasban (sci-fi, tudom), mert itt most arról lenne szó, hogy nem csak a ti kapcsolatotokat veszélyezteti az állandó harci hévvel, hanem a lánya és az apja viszonyát is, ami miatt a lánya vacak dinamikájú párkapcsolatokban ragadhat (vagy bele se vág egybe sem az intimitástól való félelem és a bizalmatlanság miatt), amit egy anya nem akarhat megkockáztatni, ha boldognak akarja látni a saját gyerekét felnőttként.

De már az is klassz volna, ha te és a férfi kapnátok tippeket bizonyos helyzetek kezelésére. Ha bárhol belenyúltok a rendszerbe, az az egész működésére kihat - valahogyan. Ez a nem mindegy, hogy aztán mi lesz belőle, és nektek mi volna a célotok.

2021. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem fogadd el a helyed/sorosod!


Te a pasi ürítőtartálya vagy, ahogy itt szokták írni a lelakott ex-nejek.

2021. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! A találkozás egyelőre nem oldható meg, az ex hallani sem akar róla, kijelentette, hogy sosem vehetek részt semmilyen családi eseményen, ő soha a büdös életben nem akar engem látni. Ezzel nem is lenne különösebben bajom, csak hát a gyereket is ellenem hangolja, és kelti benne a reményt, hogy az apja még egyszer visszamehet hozzájuk, de ennek én vagyok az akadálya :( Én is gondoltam már csajos dolgokra, van egy csomó jó ötletem, remélem lesz alkalmam "bevetni" ezeket, ha nyit felém a leányzó :)
2021. febr. 18. 13:22
 14/29 A kérdező kommentje:
12: én a pasi új felesége vagyok, és nem miattam váltak el, ahogy írtam is... ettől függetlenül elfogadom azt is, ha sosem lesz jó kapcsolatom a gyerekkel, de azért szeretnék mindent megpróbálni, hogy sikerüljön
2021. febr. 18. 13:23
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szerettem azt a nőt, aki miatt 4 éves koromban elváltak. 30+ éve együtt vannak. Apám egy pillanatig sem tartotta opciónak, hogy én ne fogadjam el az ő választását: hogy neki megfeleljek, megpróbáltam szeretni a nőt, kvázi rajongani kezdtem érte, amit viszont anyám tűrt nehezen (érthető), úgyhogy elég hamar belefutottam a lojalitás-konfliktusba.

A közös gyerekük tette fel a pontot az i-re, amikortól a nő nyíltan gyűlölt, és megtehette: apám előttem sosem állt ki igazán értem vele szemben.

Rettenetes volt. Ezt az utat nem javaslom...

Felnőttként rendeződött a kapcsolatunk, nagyszerű nagymamája lett a gyerekemnek a személyében, elég ambivalens az egész történet, de ilyen is van.

2021. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
És ez csak rosszabb lesz! Majd amikor apu nem engedi pasizni, te meg...ha engeded, akkor az apja rág be rád, ha nem engeded te sem, akkor meg meg is ver.
2021. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

15: köszönöm! én sosem fogom gyűlölni ezt a kislányt, akárhogy is viselkedik velem, tudom, hogy még gyerek, és csak reménykedem benne, hogy idővel változni fog a hozzáállása :) az apjának egyébként már mondta, hogy ha megismer engem, és esetleg megkedvel, akkor azzal kvázi nem az anyja mellé áll, és az anyja azt mondta, hogy akkor csalódni fog benne... hát ezzel mit kezdjek? :(

nálunk nem lesz közös gyerek, így ezzel legalább nem kell megküzdenie a kislánynak

örülök, hogy legalább felnőttkorban rendeződött a kapcsolatotok :)

2021. febr. 18. 13:34
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ezzel mit kezdj... TE semmit. A lány ezek szerint máris érettebben gondolkodik, mint az anyja, aki örök szélmalomharcot akar vívni, és kell neki a bűnbak meg az ellenség, vagy bármilyen külső ok a házasság kudarcának magyarázatára. Anyuka épp érzelmileg zsarolja a gyereket: ha téged kedvelni, mer, akkor őt utasítja el. Nagyon primitív, és ez nemigen változik majd. Hamar túlnő rajta ez a helyzet, a lány sem nyeretlen kétéves: a nyitottságot, elfogadást érezni fogja az irànyodból, ahogy az anyja fröcsögését is. Látni fogja, hogy az anyja a dackorszakos óvodás szintjén toporzékol, és ennek megfelelően fogja kezelni.
2021. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
18: köszönöm a tanácsot :) igen, valószínűleg az a legjobb megoldás, ha időt hagyunk a lánynak, hogy saját maga jöjjön rá, nem én vagyok a sátán
2021. febr. 18. 13:53
 20/29 anonim ***** válasza:
30%

19.-re, a kérdezőnek.


Akarsz gyereket?


Mert ha lesz, és a pasi nem kőgazdag, na akkor te és a kölköd lesztek a sátán a lány szemében!

Hiszen miattad nem fizeti az apja az egyetemet, miattad nem kap lovat, ...

2021. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!