Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után új partner - hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után új partner - hogy áll hozzá a gyerek?

Figyelt kérdés
Olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, akiknek válás után új párkapcsolat esetén a gyerek nehezen fogadta el az új párt, vagy esetleg olyan fiatalok is írhatnak, akik gyerekként átélték ezt. Én vagyok az új pár (nem miattam váltak el), a gyerek és az exfeleség is úgy áll hozzám, mintha leprás lennék, pedig semmi rosszat nem tettem nekik soha. Írjatok légyszi tapasztalatokat, véleményeket, tanácsokat :)
2021. febr. 18. 12:11
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
20: nem kőgazdag egyáltalán, és gyerekünk sem lesz közös, ez biztos, legalább ezzel nem kell a lánynak megküzdenie
2021. febr. 18. 14:00
 22/29 anonim ***** válasza:
18%
Nem fog ez menni...
2021. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 voltam amikor elváltak (pontosabban szétköltöztek, hivatalos válás csak egy évvel azután lett) ezért nem tudom mennyire releváns a sztorim de leírom:)


Szóval igazából mint derült égből villámcsapás jött ez a válás dolog, mert bár tudtam hogy nem jó a házasságuk, gondoltam mivel eddig (majdnem 30 évig) kibírták, nem gondoltam hogy PONT akkor fognak.


Előbb apámnak lett új nője akit szívből gyűlöltem. Leszögezném hogy nem magával a ténnyel volt bajom, hogy van neki más.! Örültem volna ha talál olyat, akivel szívesen együtt van.


A problémák:

1. Ami tulajdonképpen nem is a nő hibája konkrétan, hanem fateromé hogy gyakorlatilag minket azért hátrébb tett a sorban. Szóval pl vele elutazott az én kedvenc városomba, engem sose vitt sehová. Totál egyértelmű volt, hogy a nő fontosabb neki. Számos tekintetben. És nem mondom, hogy az ember áldozza fel az életét a gyerekéért, de azt is gondolom, hogy gyereket az ember, jobb esetben nem csak addig vállal amíg az nagykorú nem lesz, legalábbis addig az én családomban, nagyszülők részéről sem ez volt a gyakorlat, hogy jól van lányom/fiam 18 lettél onnantól le vagy szarva. Tehát apám szülei sem ilyen mentalitásúak és faterom mégis ilyen lett.


Az én véleményem szerint egy szülőnek nem lenne szabad a partnerét TELJES MÉRTÉKBEN a gyereke elé helyezni. Nem mondom hogy nem fontos, de amikor gyereket vállal az ember akkor igeni számoljon azzal, hogy a gyerek nem csak addig a gyereke amíg az nagykorú nem lesz.

2. A nő. Igazából vele emberileg vannak/voltak problémáim. Egyrészt már akkor nyomult apámra, évekkel korábban, amikor mg bőven házas volt. Ráadásul alig titkoltan. Én azt gondolom ez nem egy erkölcsös viselkedés, nem korrekt.

3. Olyan dolgokba is beleavatkozott, amikhez semmi köze nem volt. Pénzügyek, jogi dolgok stb. SEMMI köze volt hozzá és mégis kihasználta a helyzetet. Gyerektartás és egyebek kérdésébe azt gondolom semmi beleszólása nincs. Nem az ő pénze. De nem is csak az anyagiak.


Egyértelmű volt, hogy komolyan befolyásolja apámat, aki persze meg hagyta számos dologban és azt gondolom ez nem helyes. Nem korrekt.


4. A slusszpoén hogy emailezett a nő anyámnak (!!) hogy ne sértegesse, vagy rágalmazza vagy nem tudom már mit ne csináljon. Na most anyám semmit nem tett, voltak dolgok amiket megbeszéltek faterra, de ennyi. A nő meg kavarta a kakit..


Szóval összességében nem azzal van bajom, vagy nem azzal volt akkor se hogy volt új partner, hanem hogy nem volt eléggé helyén kezelve a dolog. A szerelem totál elvakította és egy szülőnek pedig ezt nem szabad hagyni.


Ebből más családoknál sokkal komolyabb problémák is adódnak a világban. Ésszel. Sok esetben az új partner sem mindenható.


Anyumnak csak évekkel később lesz új férfi az életében, ő azt mondta nincsenek már illúzió, az nem egy kifejezetten szerelmi kapcsolat volt.


Ő se volt a szívem csücske, de ő nem ilyen számító, sunyi típus inkább csak egy tipikus balfék akinek vannak idegesítő vonásai, de legalább nem rossz szándékú.


Annyit még hozzátennék és ezt talán egy tanulság lehet sokaknak, hogy belőlem nem a kamaszkori dac váltotta ezt ki, mert nem voltam sose egy problémás gyerek.

Apámnak viszont sose tudtam számos dolgot megbocsátani ezzel kapcsolatban, hogy hagyta hogy az a nő manipulálja és hogy fater úgy viselkedett ahogy. Nem (volt) szörnyű a kapcsolatunk, válásuk előtt se volt kifejezetten jó, inkább olyan semmilyen.


De azt sose tudtam, felnőtt fejjel se megbocsátani, hogy ezt a nőt a gyerekei elé,és ennek a nőnek a dolgait a saját gyereki érekei elé helyezte. Aztán néhány évvel később meg lehetett látni hogy a nagy szerelem apad, mert egyre többet keresett, egyre bőkezűbb lett, mintha meg akarná venni a szeretetem, de addigra részemről a bizalom és a nagyon komoly kötődés odalett. Szeretem, de elég önző típus akinek nem biztos hogy valaha való volt a gyerek.

2021. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
23: köszönöm, hogy leírtad :) nem lehetett könnyű, és teljesen érthető, amit írsz :) a párom szerencsére nem az a típus, aki a gyereke elé helyezne engem, és én sem vagyok az a típus, akinek erre lenne szüksége, a helyes arányokat próbálom megtalálni, nem szólok bele sem az anyagiakba, sem az együtt töltött időbe, elvégre felnőttek vagyunk, a párom is el tudja dönteni, hogy neki és a gyereknek mi a legjobb, ebben bízom továbbra is :) azért is jó olvasni ezeket a véleményeket, mert így legalább látom, a többiek mit ronthatnak el ebben az egész, cseppet sem könnyű helyzetben :)
2021. febr. 18. 14:38
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

#24 Igazából ezt nagyon jó olvasni. Valóban nem könnyű helyzet, az jó ha nem akarsz beleszólni bizonyos dolgokba. Sajnos nálunk pl a gyerektartás, egyetemi tandíj stb kérdés is necces volt és azt gondolom az új nőnek nagyon komolyan benne volt a keze, abban hogy mi, a gyerekek, vagy hát ugye annyira már is gyerekek rosszul jöjjenek ki ebből vagy rosszabbul.


Az jó dolog ha a párod igyekszik egyensúlyt teremteni.


Számomra, egy ideális világban, családban, a szülőnek a gyerekét kell a legfontosabbnak tartani és a gyereket/gyerekeket elsősorban figyelembe venni még akkor is ha a gyerek már nem kicsi, de még azért nem is önellátó. Nem mondom hogy mindenki mást szarjon le persze, mert ne, de itt észnél kell lenni.


Remélem jól ki fogtok jönni!:))

2021. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én legjobb barátnőm szülei akkor váltak el, amikor ő 8 körül volt. Az apjának új nője lett, eleinte utálta. Boszorkányozta, hozzá sem szólt. Aztán az a nő mindig ott volt, mindig számíthatott rá, kedveskedett, iszonyat liberális volt, az egész társaságunknak bulit szervezett, csokinyalókát csinált házilag. Mi is szerettük a nőt egy idő után, de akkor már a barátnőm is. Született egy féltesója akiért szintén odavan. Talán az segített a dolgon. Szerintem a gimi közepe fele már a mostohaanyját jobban szerette. Azóta az apja ettől a nőtől is elvált, de azóta is a láthatásokat felváltva tölti a féltesójánál és az apjánál. Sosincs veszve semmi :D
2021. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
:D köszi az eddigi válaszokat :))
2021. febr. 18. 15:29
 28/29 anonim ***** válasza:
16%
14 éves lány esetén az apuka is olyan őszülő kopaszodó puhosabb krapek lehet. Te hány éves vagy hogy jobbat nem találtál???
2021. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez mit számít neked a kérdést tekintve, de az apuka 44 éves, nem kopaszodó, kisportolt, önmagára és a környezetére igényes férfi. Én pedig 40 vagyok, és nála nem kell "jobb" nekem.
2021. febr. 18. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!