Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolat VS barátok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat VS barátok? Nálam miért nem működik?

Figyelt kérdés

Másik fórumon olvastam, hogy teljesen természetes, hogy az emberről úgymond lemorzsolódnak a barátok, amikor lesz egy komoly párkapcsolata, mert munka/suli/házimunka mellett a párunk a prioritás, nem a barátok, buli, pláne most a covid idején. Igen ám, de akkor én hol rontom el?

Saját sztorim: több éve van kapcsolatom, 1 éve élünk együtt. Igyekeztem mindenkivel tartani a kapcsolatot (barátok), akikkel jóban voltam korábban a barátomtól függetleül, magyarul nem dobtam el a barátaimat azért mert van párom, ez működött is teljesen DE amikor a barátnőimnek lett párjuk egyszerűen nem kellettem már, mindig a barájuk volt az első, vele mentek ide-oda, engem elfeljtettek... Volt olyan barátnőm, aki nem keresett, mert van párja. Nem dicsérni akarom magam, de szerintem jó barát vagyok, segítek, meghallgatom őket, van humorom és tudok alkalmazkodni akár több programhoz is, tehát nem hinném, hogy én vagyok a kizárólagos hibás, sőt...

Egyetem alatt volt néhány barátnőm, akikkel jóba voltam, de nem az a nagyon közeli barátság, mint azzal a 4-5 barátnőmmel, akik dobtak a párjuk miatt... Ebben a társaságban az egyik szingli még mindig, másik már anyuka. Az anyuka szerdán tartott egy mini szülinapi bulit 6 főre, ahova meghívta a volt évfolyamtásakat, a szinglit is, és engem nem... pedig rá szoktam írni az emberekre, most találkozni nem tudunk, távolság miatt, de a kapcsolatot igyekszek tartani.


Tehát az én közeli barátaim mind elhagytak úgymond a párjuk miatt, viszont a környezetemben azok a lányok (nem közeli barátok) akiknek van férj, gyerek stb. tartják egymással a barátságot, van köztük olyan aki kapcsolatban van, olyan aki jegyes, házas, és egy gyerekes anyuka, illetve a szingli csajszi...

Másik példa, van 2 ismerősöm, egyik kiment németbe, férj, gyerek, lagzi, másik itt van magyarba és állandóan teszik ki a képet, h skypolnak, beszélgetnek stb. Tehát itt nincs az a kifogás, amit nekem mondanak a ,, BARÁTNŐIM" hogy: jaaaaaj, tudod a gyerekeket el kell látni, házimunka stb és nincs havi 30 percem SE telefonálni veled..." elhiszem, h nagy munka a gyerek, DE ha a többi anyuka ráér posztolni, akkor nem hinném, h rám nincs 1 órája sose, egyiknek sem.


Szerintetek mi a baj velem?

25N


2021. márc. 15. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Mindenkinek más az élethelyzete. Két gyerek sem egyforma. Van amelyikkel teljesen jól lehet szervezni az időt, van amelyik nagyon problémás. Emellett nem mindenkinek van segítsége. A párjuknak sem ugyanolyan a munkája, időbeosztása. Meg az embereknek nem egyforma a teherbírása. Van aki úgy kapcsol ki, az tölti fel, ha a kis fél óra szabadidejében leül csendben pihenni, nem pedig társasági életet él.

Az teljesen egyértelmű, hogy felnőtt korban már nem úgy működik a barátkozás, mint a tiniknél. Olyan is sokszor van, hogy a házas és/vagy kisgyerekes barátra a szinlgi barátok nem kíváncsiak már, mert teljesen más szabadidős elfoglaltságaik vannak. Valahol ezt is meg lehet érteni. Mindenki úgy intézi az életét ahogy akarja, tudja. Ezzel nincs semmi probléma.

2021. márc. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1. megértem, de az én barátnőm aki anyuka lett ugyanúgy tartja a kapcsolatot másokkal, rám nem kivácsi, pedig én nem változtam irányába.
2021. márc. 15. 10:16
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
2 Ennek konkrétan nem tudom mi az oka, esetleg kérdezz rá. Az is lehet, hogy ő a hozzád fűződő visznyát nem érezte soha olyan erősnek, mint ahogyan te azt gondoltad. Így meg hogy kevesebb ideje van, lehet rajtad "spórol". Ilyen mondjuk szinglik közt is bármikor előfordul. Más barátnőkkel akikkel beszél, ők házaspk, van gyerekük? Az is lehet, hogy úgy gondolja neked nem lenne buli hozzá átmenni egy fél órára ücsörögni, miközben a gyerekkel vergődik. Ha fontos neked kérdezz rá.
2021. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3. ez úgy volt, hogy nagyon jóban voltunk, neki lett barátja, lánykérés, lagzi, gyerek és azóta nem keres. Lagziba se hivott meg, mert szűkös a hely.


Igen, anyukákkal barátkozik.


Rákérdeztem nem is 1x, de sose ért rá.

2021. márc. 15. 10:26
 5/15 A kérdező kommentje:
Volt olyan barátnőm, aki megírta, igen tudja, hogy eltváolodtunk, majd talizunk, aztán jött a gyerek keresztelője és egy tőle fiatalabb csajszi lett a keresztanyja, aki még tőlem is fiatalabb, gyerekük nincs. Sulizik a lány.
2021. márc. 15. 10:29
 6/15 A kérdező kommentje:
Engem meg ugye nem hívott meg...
2021. márc. 15. 10:30
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivan ha csak szimplán kerülnek?

Mármint most ugye te ezt az egészet megérteni akarod a miértjét (én elengedném és azt is hogy magamat okoljam, mi van ha nincs semmi gond veled és az hogy nem törődnek veled az az ő dolguk? nem személyes.)

Nekem is voltak ilyen barátaim, ha én nem keresem akkor rám se írnak, meg se kérdezik élek-e még vagy akármi és én is távolodtam már el de ennek vajmi köze volt a párkapcsolathoz.

Én úgy gondolom hogy ha valaki a barátod ténylegesen szeret veled lenni akár szingli akár kapcsolatban van akkor az keresni fog nem kifogásokat, hanem téged.

Én azt ajánlom engedd azokat a barátokat hagy menjenek akik amúgysem keresnek téged és keress másikat, nagy ez a világ. :) 24/F

2021. márc. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon átérzem. Nekem szinte minden barátnőmmel ez történt, csak köztünk még senki sem házas.

Valószínűleg nem voltunk nekik sosem igazán fontosak, vagy nem érezték úgy, hogy annyi közös lenne bennünk. Én nagyon nehezen emésztettem meg ezt, mert rám mindig számíthattak.


Legutóbb az egyikük rám írt (közben kiderül, hogy épp nincs munkája, és a Facebookja alapján szakított is, tehát csak unatkozik, és kell egy szamár), de úgy döntöttem, nem válaszolok neki többet, mert nem érdemli meg.

Te is hagyd őket szerintem, nem barátok.

2021. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7. teljesen egyetértek! :) csak nehéz, mikor van 10 éves barátságom is, és ok nélkül érnek véget, nem azért mert volt konfliktusunk, hanem azért mert nem hajlandóak beszélgetni sem
2021. márc. 15. 11:30
 10/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 7.-es.

Azért mert nem beszéltek nem feltétlen ér véget a barátság. Értem teljes mértékben mire gondolsz de ÚGY nem ér véget. Ha megvan a másikban a szándék akkor keres téged de lehet millió oka amiért nem keres. Vagy úgy van vele hogy biztos már te nem érdekled őt..stb ezt ő tudja. Ne görcsölj ezen az egészen, nem vagy annyira szörnyű mint amennyire hiszed magad.

2021. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!