Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolat VS barátok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat VS barátok? Nálam miért nem működik?

Figyelt kérdés

Másik fórumon olvastam, hogy teljesen természetes, hogy az emberről úgymond lemorzsolódnak a barátok, amikor lesz egy komoly párkapcsolata, mert munka/suli/házimunka mellett a párunk a prioritás, nem a barátok, buli, pláne most a covid idején. Igen ám, de akkor én hol rontom el?

Saját sztorim: több éve van kapcsolatom, 1 éve élünk együtt. Igyekeztem mindenkivel tartani a kapcsolatot (barátok), akikkel jóban voltam korábban a barátomtól függetleül, magyarul nem dobtam el a barátaimat azért mert van párom, ez működött is teljesen DE amikor a barátnőimnek lett párjuk egyszerűen nem kellettem már, mindig a barájuk volt az első, vele mentek ide-oda, engem elfeljtettek... Volt olyan barátnőm, aki nem keresett, mert van párja. Nem dicsérni akarom magam, de szerintem jó barát vagyok, segítek, meghallgatom őket, van humorom és tudok alkalmazkodni akár több programhoz is, tehát nem hinném, hogy én vagyok a kizárólagos hibás, sőt...

Egyetem alatt volt néhány barátnőm, akikkel jóba voltam, de nem az a nagyon közeli barátság, mint azzal a 4-5 barátnőmmel, akik dobtak a párjuk miatt... Ebben a társaságban az egyik szingli még mindig, másik már anyuka. Az anyuka szerdán tartott egy mini szülinapi bulit 6 főre, ahova meghívta a volt évfolyamtásakat, a szinglit is, és engem nem... pedig rá szoktam írni az emberekre, most találkozni nem tudunk, távolság miatt, de a kapcsolatot igyekszek tartani.


Tehát az én közeli barátaim mind elhagytak úgymond a párjuk miatt, viszont a környezetemben azok a lányok (nem közeli barátok) akiknek van férj, gyerek stb. tartják egymással a barátságot, van köztük olyan aki kapcsolatban van, olyan aki jegyes, házas, és egy gyerekes anyuka, illetve a szingli csajszi...

Másik példa, van 2 ismerősöm, egyik kiment németbe, férj, gyerek, lagzi, másik itt van magyarba és állandóan teszik ki a képet, h skypolnak, beszélgetnek stb. Tehát itt nincs az a kifogás, amit nekem mondanak a ,, BARÁTNŐIM" hogy: jaaaaaj, tudod a gyerekeket el kell látni, házimunka stb és nincs havi 30 percem SE telefonálni veled..." elhiszem, h nagy munka a gyerek, DE ha a többi anyuka ráér posztolni, akkor nem hinném, h rám nincs 1 órája sose, egyiknek sem.


Szerintetek mi a baj velem?

25N


2021. márc. 15. 10:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10. Én úgy érzem, hogy itt vége a barátságnak, hiszen nem is kommunikálunk, nem keres stb.


Köszi a kedves szavakat, rendes tőled! :)



8. Akkor tudod milyen érzés ez.

2021. márc. 15. 11:46
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így vannak a barátnőim. Nekünk viszont közös a baráti társaság, így néha írogat valaki a csoportba, de ketten már sosem reagálnak.

Az egyiknek a barátját senki nem kedveli közülünk, mivel egyetlen egyszer jött el a társaságunkba, ott "bemutatkozott", aztán kijelentette, hogy nem vagyunk neki szimpik, így többet nem jön. Hát így a kedvese sem jön, mert inkább otthon ül a pasival.

A másik lánynak nagyon nagy a rózsaszín köd, így nonstop a párjával akar lenni, emiatt hanyagol minket.

Engem is elszomorít a helyzet, több mint 10 éves barátság, azt hittem ha idáig kitartott, akkor örökre ki fog.

2021. márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor engedd el kedves, és hidd el fogsz más barátokat találni vagy így, vagy úgy vagy neten vagy munkahelyen vagy belebotlassz ne agyalj ezen, ez egy bőséges univerzum csak mi akarjuk kitalálmányozni a hogyanokat és ha nem úgy történik ahogy azt hisszük hogy nekünk jó akkor felháborodunk de nem tudjuk hogy nekünk mi az igazán jó. Fel a fejjel! :)
2021. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátság fenntartásához is két ember kell. Te megteszed a részed, ha a másik tojik bele, akkor ez így is meghal. Nem te rontod el, viszont tanulságos, hogy az ilyen "barátok" akkor ennyit is érnek és pontosan ennyire kell komolyan venni.

Esetleg egy komoly hangvételű beszélgetés/levél feléjük még megérné, de ha le se tojnak, akkor sajnos rosszul választasz barátokat.

2021. márc. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mások miért, én ezt különösen a nőknél látom amúgy. Férfiak mások másmilyenek, lehet nem találkoznak annyit ha az egyik becsajozik, de nem morzsolódnak le, ugyanúgy maradnak max ritkábban találkoznak.


Szerintem a nők jobban tapadnak a párjukra (mondom ezt nőként).


Én viszont nem ilyen vagyok, ebből a szempontból inkább vagyok pasi:D

Nekem nagyon fontosak a barátaim és igyekszem mindenkivel időről-időre beszélni.


Nekem fontos hogy a masik (barát) is fontosnak tartsa a barátságunkat. Nem tudok úgy létezni egy emberi kapcsolatvan hogy CSAK ÉN adok bele, vagy én adok bele sokkal többet, érzelmileg fáj.


Lehet rosszul válogattad meg a barátaidat vagy csak ilyenekkel hozott össze az élet.


Én eleve inkább a társaságibb, nyitottabb embereket kedvelem, szerintem ők TALÁN kevésbé ragadnak a párjukra.


Van olyan ismerősöm (nő) akivel ha először beszélsz kb rögtön azt hozza szóba hogy a barátjával mennyit van, és a pasin kívül alig van 1-2 barátja, velük is ritkán találkozik. Na én ettöl kivagyok hogy bemutatkozásnál is kb már a pasiról van szó:D


Aztán ebből akkor lesz a koppanás ha esetleg szakítanak és ott marad az illető tök egyedül...

2021. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!