Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nárcisztikus embernek mivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus embernek mivel lehet a legjobban visszavágni?

Figyelt kérdés

Az exem tönkretett engem lelkileg, jó ideje csak szedem össze magam.

A részletekbe nem mennék bele, de rengeteget bántott engem, szándékosan. (fizikálisan nem)

Próbálnám összeszedni magam és élni az életem, ha már végre megléptem, hogy kilépek a kapcsolatból, de így is nehéz nekem.

Az exem nem hagy engem békén és hónapok óta ez megy. Már el fogom intézni az új telefonszámot, mert ez az egyetlen megoldás. Hiába tiltom, blokkolom, mindig megkeres egy új telefonszámról és már nagyon elegem van, és most visszafogottan fogalmaztam.

Aki volt ilyenben és tudja mit élek át, az tudja, hogy nem olyan egyszerű azt megfogadni, hogy ,,ne foglalkozz vele".

Neki már van egy új és csodálatos látszatkapcsolata. Onnan tudom, hogy látszat és csak engem akar rugdosni, hogy ő maga írta le, hogy egyáltalán nem boldog és megbánta, hogy hagyott engem menni. De persze ezek ellenére mégis vele van, posztolja a közös fotókat, amiket tudja, hogy látok valószínűleg, mert sajnos már a barátaimat is felb.ssza a jelenség és mutatják nekem. Már őket is megkértem, hogy töröljék le, tiltsák le, mert ez így nekem nem jó.

El nem tudom mondani, milyen régóta hallgatom, hogy jajj, soha többet nem foglak már keresni, ne haragudj, békén hagylak, stb-stb.

Legutóbb is elküldtem már melegebb éghajlatra, de tudom, hogy megint eltelik pár nap/hét, és ismét megpróbál majd megkeresni, mintha nem történt volna semmi.

Tudom, hogy az a célja, hogy rajta kattogjak és ne veszítse el a figyelmem és próbálok úgy tenni, mint aki leszarja, de nyilván belül meg nagyon felidegesít és felzaklat. Én komolyan nem értem, miért jó ez neki, miért nem lehet engem békén hagyni végre.

Kérdésem lenne, hogy mivel tudok egy ilyen embert a legjobban büntetni?

Azzal, ha a legközelebbi megkeresésére annyit sem reagálok, hogy hagyjon?

Én már attól is félek, ha 1x lesz egy új kapcsolatom, akkor minden erejével azon lesz, hogy tönkretegye, mert állandóan azon pörög, van-e valakim.

Mit lehet ilyen emberrel kezdeni? Én komolyan nem tudom már. Semmi rosszat nem tettem, nem tudom, miért bánt szándékosan még mindig.


2021. márc. 17. 08:40
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, h ne bosszut allni akarj hanem elfelejteni.

Ha szandekosan bantani akarod, azzal olyanna valsz mint o.

Valoszinu, h o tenyleg beteg akin te nem tudsz segiteni csakis akkor ha beken hagyod. Nekem is volt egy narcisztikus baratnom aki hazugsagra hazugsagot halmozott, mikozbe nagyon ugyesen beszologatott, h de jo pasi a filmbe, az utcan. Persze ez durvult...Az exerol aradozott stb. Felfogtam, h o kicsit beteg. Van olyan ismerosom aki tudja magarol, h narcisztikus szemelyiseg es nagyon probal rajta valtoztatni. O 6 eve el boldog hazassagba, de egez az kell, h belassa a sajat betegseget es megakarjon gyogyulni.

2021. márc. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

Rendben, nem szólok.

De csak kíváncsiságból. Az mit váltana ki egy ilyen emberből, ha jelen esetben én szólnék az újnak? Természetesen azon kívül, hogy én lennék őrültnek beállítva. Rám nézve lenne valami következménye?

2021. márc. 17. 10:10
 23/52 anonim ***** válasza:
2021. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámíthatatlanok, bármi lehetséges. Pl. simán eltudom képzelni hogy akár életed végéig üldözni fog és nyomozni utánad, hogy megkeserítse minden hátralévő másodperced, beleértve hogy minden jelenlegi és jövőbeli kapcsolatodat szétmarná. Fizikai bántalmazás is simán benne van.


Persze akár az is elképzelhető, hogyha valódi fenyegetettséget érez, akkor elmenekül a világ másik pontjára, nehogy lebukjon miket csinál, de ezt kevésbé venném a kalapba. Nem lehet tudni semmit náluk, de ha eddig megkeserítette az életed, ne hidd hogy utána leállna.


Még egy szomorú vonulata, hogy valószínűleg könnyebben hálózza be az újat ha szólsz neki, hisz ő is őrültnek fog gondolni és az esetleges addigi meséi igaznak bizonyulnak számára (tényleg bántottad/rosszul beszélsz róla szerinte).

2021. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

Hát az mondjuk érdekes lenne, mert egyértelműen látszik a visszautasító viselkedésem, ha válaszoltam is, 1-1 szavakkal, bezzeg ő... Simán megírta, hogy nem szereti, nem boldog, engem akar, meg ilyesmi... ebből hogy tudnék én kijönni bolondként? :D

Mindegy, nem szólok neki, megpróbálok nem foglalkozni velük, de így úgy érzem, én cipelem ezt a terhet is és soha senki nem rántja le a leplet erről az emberről. Mert őt ugye nem érdekli, egy gátlástalan, aki csak a saját javát nézi, de közben mennyi mindekit hülyének néz.. Én meg nem vagyok ilyen érzéketlen, sőt. Őszintén sajnálom a másikat. De akkor nem szólok, jobb így.

2021. márc. 17. 10:31
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért vonzzák az empatikusabb embereket, mert többet tűrnek, az önbizalomhiányosok vágynak a szeretetre, a család nélküliek a megértésre, stb.. Itt most neked jön egy óriási önismereti út hogy miért mentél bele és miért maradtál benne, reméljük gyógyulással a végén. Fájdalmas lesz, de ebből óriási dolgokat lehet tanulni, ami az egész életedet egy egészséges irányba viheti.


Akik vele vannak, sajnos mind átfogják élni ezeket, valamilyen oknál fogva vele maradnak. Nekik ugyanúgy meglesz a saját útjuk felderíteni miért.


Tegyük fel szólsz neki és folyamatosan rágod hogy nagy a baj, hagyja ott. Tegyük fel végül hisz neked és elmegy tőle, de attól még a problémái, ami a nárchoz húzták, nem tűnnek el, szóval csak belemegy ugyanabba a mintába mint akkor. A következő áldozat pedig megint nem fog tudni ellenállni, ahogy az előtted lévők se. Szomorú az egész, de nem lehet mit tenni.

2021. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:

Hát, nagyon hosszú út áll előttem, az biztos.. Megcsináltam magamnak a bajt. :(

Én nem is értem, évekig hogy nem tűnt ez fel. :(

2021. márc. 17. 10:46
 28/52 anonim ***** válasza:
13%

Egy nárcisztikus ember nagyon tud szeretni csak sajnos nem tudja kimutatni.

Sokat bánt másokat úgy, hogy neki fel sem tűnik mert gyermekkorában nem kapta meg azt a törődést, szeretetet amit mi.

Ha az ex párod valóban ebben a betegségben szenved akkor te tényleg rossz hatással vagy rá és ő is rád. Persze mostanság bárkire könnyen rásütik, hogy nárcisztikus, vagy pszichopata, stb...De sokszor valójában csak mindössze arról van szó, hogy egy érzéktelen szarházival kezdtünk kapcsolatot. A munkámból kifolyólag volt dolgom igazi nárcisztikus személyiséggel és a valóság teljesen más mint amit az interneten látni, hallani. Azt kell, hogy mondjam sokan a saját gyűlöletüket vetítik rá egy másik emberre aki vagy egy szarházi, vagy valóban beteg, es sokkal többet szenved mint mi azt gondolnánk. Szóval ha a te párod valóban nárcisztikus, akkor beteg, és szenvedni fog az nélkül is, hogy te bántani akarnád. Ha meg csak egy szarházi akkor meg azért ne foglalkozz vele.

Én azt gondolom, hogy a volt párod nem nárcisztikus csak simán egy troger.

Egy olyan ember aki az említett betegségben szenved, sokkal nehezebben él meg egy szakítást mint a te exed.

2021. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen ember legrosszabb remalma az, hogy semmibe veszik, erdektelenne valik es megalazzak. Az onerzetebe tiporsz azzal, ha ignoralod. Kva nehez, de ezzel tenyleg tanulsz is, fejlodsz is, tovabb is lepsz es meg bonuszkent jol meg is leckezteted. Ez a legjobb, amit tehetsz.
2021. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
18%
Milyen beteges már tippeket adni, h hogyan gyalázzatok meg egy beteg embert...Jesszus...! Egyszerűen hagyni kell es kész. Mit kell belemenni ilyen kínzási marhaságba? Mennyi beteg ember van itt..
2021. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!