Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nárcisztikus embernek mivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus embernek mivel lehet a legjobban visszavágni?

Figyelt kérdés

Az exem tönkretett engem lelkileg, jó ideje csak szedem össze magam.

A részletekbe nem mennék bele, de rengeteget bántott engem, szándékosan. (fizikálisan nem)

Próbálnám összeszedni magam és élni az életem, ha már végre megléptem, hogy kilépek a kapcsolatból, de így is nehéz nekem.

Az exem nem hagy engem békén és hónapok óta ez megy. Már el fogom intézni az új telefonszámot, mert ez az egyetlen megoldás. Hiába tiltom, blokkolom, mindig megkeres egy új telefonszámról és már nagyon elegem van, és most visszafogottan fogalmaztam.

Aki volt ilyenben és tudja mit élek át, az tudja, hogy nem olyan egyszerű azt megfogadni, hogy ,,ne foglalkozz vele".

Neki már van egy új és csodálatos látszatkapcsolata. Onnan tudom, hogy látszat és csak engem akar rugdosni, hogy ő maga írta le, hogy egyáltalán nem boldog és megbánta, hogy hagyott engem menni. De persze ezek ellenére mégis vele van, posztolja a közös fotókat, amiket tudja, hogy látok valószínűleg, mert sajnos már a barátaimat is felb.ssza a jelenség és mutatják nekem. Már őket is megkértem, hogy töröljék le, tiltsák le, mert ez így nekem nem jó.

El nem tudom mondani, milyen régóta hallgatom, hogy jajj, soha többet nem foglak már keresni, ne haragudj, békén hagylak, stb-stb.

Legutóbb is elküldtem már melegebb éghajlatra, de tudom, hogy megint eltelik pár nap/hét, és ismét megpróbál majd megkeresni, mintha nem történt volna semmi.

Tudom, hogy az a célja, hogy rajta kattogjak és ne veszítse el a figyelmem és próbálok úgy tenni, mint aki leszarja, de nyilván belül meg nagyon felidegesít és felzaklat. Én komolyan nem értem, miért jó ez neki, miért nem lehet engem békén hagyni végre.

Kérdésem lenne, hogy mivel tudok egy ilyen embert a legjobban büntetni?

Azzal, ha a legközelebbi megkeresésére annyit sem reagálok, hogy hagyjon?

Én már attól is félek, ha 1x lesz egy új kapcsolatom, akkor minden erejével azon lesz, hogy tönkretegye, mert állandóan azon pörög, van-e valakim.

Mit lehet ilyen emberrel kezdeni? Én komolyan nem tudom már. Semmi rosszat nem tettem, nem tudom, miért bánt szándékosan még mindig.


2021. márc. 17. 08:40
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

28,miért, szerinted hogy kellene megélnie a szakítást? Azt nem tudjuk, ő mit érez. Állítólag boldogtalan, rosszul van, más problémái is vannak egyébként is. Korábban is szakítottunk már, sajnos visszengedtem, mert ugyanezt művelte, csak annyi különbséggel, hogy akkor még házhoz is jött, jobban tepert.. De akkor még nem volt neki más.

Én nem akarom őt bántani, ő bánt engem. Én csak azt szeretném, hogy vegye észre magát és azt, hogy rossz nekem az, amit csinál. A tetteinek soha nincs következménye, így soha nem fog rajonni,hogy nem kellene így viselkednie.

2021. márc. 17. 11:52
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
Csak hagyni kell és kész. Megvan oldva.
2021. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

Te legalább meg tudsz tőle szabadulni. Én nem, mert van egy közös gyerekünk, még legaláb 6-8 évig muszáj tartani vele a kapcsolatot. Bár már inkább a gyerekkel intéztetem a dolgokat, de van amiért beszélni kell vele.

Annyi, hogy én továbbléptem teljesen, új kapcsolatom van, aki elfogad engem a gyereket, sőt.... A gyerkőc is egyre jobban látja, hogy az apjának csak a látszat fontos, mindenkinek mondogatja, hogy így szereti a lányát, meg úgy, csak a gyerek nem érzi. Meg "elfelejti" a láthatásokat. Ha ott van nála a gyerek szarik rá, megígéri neki, hogy ezt csinálnak együtt, ide mennek majd el, aztán csak ül a gyerek a szobába, míg az apja a másikba.

Bocsi elkalandoztam, a lényeg az, hogy csak úgy tudsz tőle megszabadulni, ha teljesen ignorálod. Új telefonszám, amit soha ne adj meg neki, de egyik barátod sem. Munkahelyet nem könnyű váltani, de az ilyen nem fog jelenetet csinálni. Szembe, mások előtt ő a tökéletes ember, legalábbis az én exem.

Kitartás neked.

2021. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nehéz, mert ott van az a sok év, és nehéz a felismerés, hogy semmi sem volt belőle igaz. :(

Szeretném, ha véget érne már ez az egész, de még mindig hihetetlen és ijesztő az is, hogy ő nincs többé.. Ezért is volt nehéz eddig figyelmen kívül hagynom. Egy ideig megálltam, de végén mindig válaszoltam, sajnos. Persze kedveskedve, mézesmázosan próbált rám hatni, de a vége mindig az lett, hogy a munkahelyem változatlan-e még, hova költöztem és van-e valakim... Persze utóbbiakra nem válaszooltam és ilyenkor jön mindig az összeveszés és hogy elküldöm melegebb éghajlatra. Tehát mindig csúnya vége van, aztán elölről kezdni, mintha ezek meg sem történtek volna.

Innentől nem reagálok semmire. :(

2021. márc. 17. 12:48
 35/52 anonim ***** válasza:
100%
Javaslatom, hogy amint meghallod a hangját, hogy ő az, telefon kinyom, a szám letilt. Ha újrahív ugyanígy. Ne tudjon mézes-mázoskodni, mert azzal el tud gyengíteni.
2021. márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

Nem volt "alfa görény" és nem volt több tucat jelentkező, képzeld el.

Egy normális, mondhatni visszahúzódó fiú volt (mert kb még gyerekek voltunk...), egyáltalán nem egy "alfa".

De köszönöm az együttérzést..

2021. márc. 17. 13:58
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

#37 Hagyd, minden ilyen bántalmazós kérdésnél elkezdenek hisztizni, hogy bezzeg nekik nem jut nő. Szimpla keserűség, hiszti, "jólmegmondomanőknek".


Holott ők is ilyen uralkodó típusúak lennének a kapcsolatban, ez biztos. A nárcisztikus is azt hiszi, hogy ő a világ legrendesebb, legkedvesebb embere. :)

2021. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

" Neki komolyan jobb, hogy elküldöm a picsbe, csak foglalkozzak vele, mintha békén hagyna? Én ezt épp ésszel nem értem meg. :D"


Pedig van benne logika, csak ehhez az egó működését fontos tisztázni. Ha én egy nárcisztikus személyiség vagyok, akkor az az alapfeltevésem, hogy az emberek hierarchikusan egymás alatt és felett helyezkednek el, és én ennek a rangsornak a tetején vagyok.


Ha a barátnőm szakít velem és rám sem szarik, akkor az én olvasatomban felém kerekedett, amit nem bírok elviselni. Éppen ezért mindent megteszek, hogy ezt a helyzetet megszüntessem. Egyrészt kamubarátnőt tartok, hogy bizonyítsam: nekem ez semmiség, másrészt próbállak visszaédesgetni, hogy utólag elmondhassam, nem tudtál nélkülem meglenni.


Ebben a folyamatban, ha fel tudlak dühíteni, ki tudlak billenteni a lelki egyensúlyodból, az azt jelenti, hogy még van hatásom rád, van hatalmam feletted. Ha üvöltve elküldesz a picsába, vagy kicsinyes bosszúkat állsz, akkor valójában egy pillanatra úgy érezhetem, hogy föléd kerekedtem. Amennyiben ignorálsz, egyre idegesebb leszek, mert hiába erőlködöm, lepattanok rólad.

2021. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:

Ez kicsit ijesztő, de igen, valószínűleg ilyesmik játszódhatnak le a fejében.. Hát nem gondoltam volna, hogy valaha ilyen helyzetben leszek. Teljesen elveszítettem önmagam.

Köszönöm mindenkinek, mostantól teljesen figyelmen kívül hagyom, ha megkeres. Mert ezek szerint számíthatok erre, a korábbiak alapján...

2021. márc. 17. 14:51
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

"Ez kicsit ijesztő ..."


Amúgy nem annyira, csak a gyermeki, ösztönös dominancia játszmákat megérteni hozzá. Gondolj pl a csúfolódó gyerekekre; mi lehet az öröm mások gúnyolásában? A hatalom és a fölérendeltség érzése. Ha én képes vagyok pár szóval téged kiborítani, az olyan, mintha erősebb lennék nálad.


Ha te ekkor elkezdesz toporzékolni, akkor elismerted, hogy betaláltam. Ha nagyon kiborulsz, ordítasz, az azt mutatja, hogy az én két szavam megtorlására neked atombomba kell. Ilyenkor nekem nincs más dolgom, mint önelégülten vigyorogni, hogy ezzel mutassam, hogy neked viszont nincs hatalmad felettem, és a te atombombád engem meglegyinteni sem képes, miközben én egy csettintéssel kiütlek.


Ezzel szemben, ha egy gúnyolódó nem tud téged kibillenteni az egyensúlyodból, akkor kénytelen abbahagyni, mert magát fogja lejáratni. Ha én folyton azon töröm magam, hogy megalázzalak, te pedig csak kuncogsz, és arra sem méltatsz, hogy visszaüss, akkor baromi szánalmasnak fogok tűnni melletted, így abba kell, hogy hagyjam.



A te nárcisztikus exed a szakítással alád került - mármint szerinte, és ezt próbálja korrigálni. Ha téged a próbálkozásai egyáltalán nem hatnak meg, akkor ő minden próbálkozással lejjebb kerül. Sajnos ez jelentheti azt is, hogy egyre messzebb is megy majd, nem tudom.


Ha én le akarok szerelni egy ilyen embert, akkor segítő kezet nyújtok. Nem megalázkodom, hanem leereszkedem. Ha ő üt engem, én pedig erre úgy reagálok, hogy kedvesen, türelmesen odamegyek hozzá, és megkérdezem, hogy úgy látom, haragszik rám valamiért, tudok e ebben segíteni. Na az egy egészen félelmetes jelenet!


Ez kb olyan, mintha bedobott volna három atombombát a kertembe, nekem meg még a virágaimról sem szálltak el a méhecskék. Még csak védekezni sem kezdtem. Ilyenkor nem egy dominánsabb kakasnak tűnök, hanem egyenesen a gazdának, aki annyira biztos magában, hogy nem él vissza a hatalmával.


Ráadásul ezzel be is fejezem a dominancia harcot, és esélyt adok neki a rendezésre, amivel vagy él, vagy nem. Ha igen, akkor békét köthetünk, amit ő is emelt fejjel elfogadhat, hiszen nem aláztam meg. Ha nem, akkor vállat vonok: "te tudod, nekem mindegy", ezzel jelzem, hogy felőlem gúnyolhat, nekem fontosabb dolgom van.


DE, ez nem tanács, mert nem te vagyok és a pasidat sem ismerem. Ez mindössze szellemi táplálék elgondolkodni.

2021. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!