Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek hány lyukas (kezeletlen)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek hány lyukas (kezeletlen) vagy tömött foga van? Zavar titeket ismerkedésnél ha a másiknak vannak lyukas vagy tömött fogai?

Figyelt kérdés
Írjátok légyszi oda hogy férfi vagy nő vagy és hány éves.

2021. jún. 20. 13:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%
Pedig leírtam. Rossz lett, fájt, megcsináltattam, kifizettem rengeteg pénzt, és nem tartós, pár hónapig bírta. Szr munkára nem fizetek ki egy csomó pénzt.
2021. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%

@10

Pedig bizony, sajnos vagy nem sajnos, még az én generációmban is voltak olyan családok (93-as vagyok), ahol egyáltalán nem volt divat a higiénia bármely formáját űzni. Ennek megfelelően az én fogaim is már 17-18 éves koromra katasztrofális állapotban voltak, mindenesetre én 20 éves korom környékén belevágtam a megcsináltatásukba és egy bő fél éven át állandó programom volt hetente járkálni a körzetis fogorvoshoz. Onnantól kezdve értelemszerűen tényleg gondot fordítottam a szájhigiéniára, ha már ennyi időt belefeccöltem. Szép is volt, jó is volt... nagyjából másfél évig, amikor szinte egyszerre kezdtek kihullani a tömések, betörni a még ép fogak. Azóta, most már 28 évesen eljutottam odáig, hogy bal alul nincs fogam, de jobb alul is hiányos - ott kizárólag azok a fogak mentek gallyra, amiket drága fogdoki néni szanaszéjjel fúrt. Azóta ha megfájdul egy újabb fogam, eszem ágában sincs orvoshoz menni vele; mi a phacnak? Hogy ezt is betömje, aztán fél év múlva kettéreccsenjen még egy fogam? Laza fél(?) millám meg pont nincs 8-10 fog pótlására, amikor egyetlen beültetés valami 70 ezernél indul. Egyetlen szerencsém, hogy az első fogaim rendben vannak, a szám pedig olyan, hogy a hátsók mosolygáskor sem látszanak.


Nos, így jut el az ember eddig a szintig. Mivel soha nem dohányoztam, ezért nem sárgák meg feketék a még meglévő fogaim, csak éppen hiányoznak...

2021. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Jó azért az már másik szint, hogyha akkor sem megy az ember, amikor fáj neki..


Plusz az körzetis volt, nálam magánban mentek tönkre a tömések.

2021. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

@13

Onnantól kezdve, hogy egy fog elkezd fájni, nagy valószínűséggel azt már így is, úgy is bachatod. Ha pluszban be is van gyulladva, ahhoz nem fog hozzányúlni sem az orvos, addig meg a fájdalomcsillapító vagy hatni fog, vagy nem; nálam többnyire inkább utóbbi. Ennek fényében egy kis tömény alkohol és egy hideg vizes borogatás egy napig nekem csodákat tett sokszor, és ahogy írtam -sőt, legnagyobb döbbenetemre még te magad is írtad, ráadásul fizetős dokinál-: a vége ugyanaz lett. Betört a fenébe.

2021. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%
Van 1, azaz egy darab körzeti, akihez mehetek. Egyszer voltam nála... hát, köszi. Előbb halok meg, mint ahhoz a nőhöz még egyszer betegyem a lábam. Nézzük, milyen egyéb lehetőségek vannak. Tanuló dokik. Oda jártam, 2 havonta kaptam időpontot. Mire a végére értem, kezdhették volna elölről. (Nem tudtam, a doki már külföldön, egyébként is megváltoztak a "szabályok", nem lehet már úgy menni.) Volt egy tönkrement amalgám tömésem, kiszedettem, gyökérkezelték koronát kaptam rá magánban. Kb.150ezrembe fájt. Genetikailag rosszak a fogaim, hiába ápolom az átlagnál jobban, ha egy lyukat betömnek, 1 hónap múlva már 2 új van. Annak is köszönhető amúgy, hogy gyerekkoromban nem kaptam fogszabályzót, pedig kellett volna. Nagyon szorosan állnak, nehezen hozzáférhetőek. Ennek megfelelően kb.a fele tömött, a másik fele meg tömésre vár. 2 bölcsesség hiányzik már+2hátsó(nem látszanak). Nincsenek és valószínűleg nem is lesznek millióim pótlásra. Itt, Pesten egy sima tömés 30ezernél kezdődik, szóval de, nagyon is pénzkérdés. Nem feketék, nem hiányzik sehonnan semmi a láthatók közül, nem büdös a szám. Felváltva fáj valamelyik, ez rohadtul zavar. De aki szerint igénytelenség, legyen szíves egy pénztárcát is csatolni hozzá, nagyon szívesen megcsináltatnám.
2021. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is tudom pontosan mennyi meg hogyan kezelt fogam van, de van több is, többet ki is szedtek fogszabályozás miatt, fogkő eltávolítás is volt párszor. Most egy kétes fog van, de most lassan 4 éve majdnem havi rendszerességgel járok fogorvoshoz.


És nekem számít, hogy ápolt legyen a partnerem is e téren. (Az nem érdekel, hogyha csálé viszont egészséges fogai vannak.)


20L

2021. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
34%
Csak olyan baratom van,akinek kiveheto mufogsora van es nagy nyudija es nincs orokose… 😂😂
2021. jún. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

14, nekem mindig megszüntették a fájdalmat! egyszer gyökérkezelés lett a vége, szépen kikapta az ideget, majd visszamentem betömte a gyökeret, az még mindig jó, csak a teteje ment tönkre!


Fájdalommal biztos nem élnék, esztétikum nem vonz hátul! ott is szépen lecsiszolják a szúvas részt, csak lesz egy nagy lyuk, ahonnan kiesik a tömés, vagy a fog vékonyra csiszolt oldala is letörik tömésestül.. Attól az még nem szúvas, nem fàj, csak randa.

2021. jún. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ez is részben genetika, részben az orvos, részben szerencse kérdése, de nekem egyetlen tömésem se esett ki és egy kezelt fogam se törött le, pedig a legtöbb tömésem tízenéves. És van köztük olyan, amit annyira ki kellett fúrni, hogy a doktornő azt mondta inkább húzzuk ki, mert a Szentlélek tartja bent a tömést. Azóta is tart.

KB 5 tömött fogam lehet, mindet általános iskolában és gimi elején szereztem. Egy lett kihúzva, de annak a helyére benőtt a bölcsesség fog, így teljes a fogsorom. Bölcsességből is meg van mind a 4, mert amíg nem muszáj nem kínzom vele magam.

Fontos, hogy a másik figyeljen a fogaira teljes és ápolt legyen a mosolya.

Páromnak és hugomnak is nagyon gyengék a fogai. Páromnak vannak hiányai is, párat már pótoltatott, de az valóban egy vagyom, viszont, az ami látszik szép és arra rengeteget költött is.

2021. jún. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
54%

#19

Táplálkozás kérdése is a fogak állapota. Amióta nem eszek semmilyen hozzáadott cukrot, nem romlanak tovább a fogaim.

Fogselymezés és szájvíz este manapság már alap.

A genetika sokat számít, de legalább annyit a táplálkozás és a fogápolás.

2021. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!