Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az hogy sok fiatal nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az hogy sok fiatal nő nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Én szeretnék előbb utóbb gyereket de nem tudom fogok e találni erre megfelelő nőt.

Sokan egyáltalán nem is szeretnének, ami nekem nagyon érdekes mert én férfi létemre mindig is akartam. Most 24 vagyok de a lányonak még a bulizás az életük, amivel persze nincs gond, mert idővel csak megkomolyodnak.

Sok nő miért nem akar gyereket?


2021. júl. 20. 14:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

Sokan nem akarnak, de nem azért, mert a builzás töltené ki az életüket.

A legfőbb okok szerintem ahogy a válaszokból is kiderül az anyagi, párkapcsolati bizonytalanság illetve a civilizáció nyújtotta kényelemhez való ragaszkodás.

Én amúgy azt nem szeretem mikor a gyerektelenek és a családosok is szélsőségesen próbálnak gondolkodni és önigazolást keresnek mindenhol a döntésükre. Tudatosan kell élni és belátni, hogy mit miért csinálsz, akkor nem a társadalom fog befolyásolni.

2021. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%

Gyerek.

Nagyjából van 3-4 szép éve,aztán ovi,suli,jön évtizednyi megfelelési kényszer,a suliban a bántások,folyamatos küzdelem,hogy felvegyék az egyetemre,mert valljuk be egyetem nélkül esélytelen lenne a világban.Jön a szerelmi csalódás,aztán előbb utóbb bedarálja egy olyan rendszer,egy olyan ország,ahol sem jövője sincs,még kevésbé boldogság.Eszem ágában sincs szülni ilyen világra.A legtöbb nő azért szül,mert ebben keresik az örömöt meg jönnek a "jaj mi lesz velem öregkoromban" dumával.Én ezt önzésnek tartom.Ha már gyereket vállal valaki,akkor a gyereknek akarjon jót,ne magára gondoljon elsősorban...

2021. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%

13! Mi értelme volt ennek a kommentnek? Alapból nem akar gyereket? Akkor minek még azt írni neki, hogy ne is? Pláne egy olyan kérdés alá, ahol azt kérdezik, hogy miért nem akar? Erre a válaszoló leírja, hogy miért nem, és te meg megírod neki, hogy ne is? Ennek mi értelme?

De alapvetően érthető, amit a 12-es válaszoló írt. Szerintem sokan vagyunk még olyanok is, akik szimplán csak nem szeretik a gyerekeket. Akkor meg minek szülni?

2021. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg végképp nem értem minek kell lepontozni azokat a válaszokat, amik teljesen valid indokokat hoznak, hogy miért nem akarnak gyereket. Egy olyan kérdésre, ami pont ezt kérdezi. De mindegy.
2021. júl. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

14 Köszi a lepontozást. Mi értelme a kommentemnek? Szerintem elég egyszerűen lett megfogalmazva. Távolról sem az, hogy bárkit rábeszéljek a gyerekvállalásra, mert nem érdekel, kinek van gyereke, kinek nincs, és amúgy is túlnépesedik a bolygó # mindmeghalunk.


Én arra reagáltam, amit a 12-es felvetett. Szerinte azért nincs értelme gyereket vállalni....és itt felsorolta, hogy milyen élet vár -szerinte- egy gyerekre. Én meg erre írtam, hogy szerintem meg nem. Hanem öröm, boldogság, szuper család, jó tapasztalatok, sok-sok tudás a világról, szerelem....és saját család ha akar és tovább akarja adni mindezt.


A 12-es előbb leírja, hogy milyen rossz a világ - szerinte. Utána pedig elereszt egy buta általánosítást, hogy a legtöbb ember aki gyereket vállal az önző, meg azért teszi, hogy jajj, mi lesz vele öreg korában. Addig okés, hogy ő nem akar gyereket - és erre írtam, hogy ilyen gondolkodással ne is akarjon, mert iszonyúan beszűkült és negatív, de miért kell baromságokat beszélni és kitalálni, hogy az az önző, aki gyereket vállal? Egy putriban esetleg, bár az sem önzés hanem butaság.

Ami pedig téged illet, eszembe sem jutna azt javasolni neked, hogy szülj, ha nem szereted a gyerekeket. Én nem pontoztam le a valid indokokat. De azért ne nézzük már le azt, akinek van gyereke.

2021. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

#13 nincs igazad

Sok igazság van abban,amit a #12 leírt.

A pénz nem boldogít, de szeretetből még egy gyerek se lakott jól..

2021. júl. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
42%
Ha férfi lennék, nekem is tök mindegy lenne, van-e gyerekem. Ha nem tetszik, lelépek, annyi.
2021. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%
Én sem szeretnék.Félnék,hogy nem leszek jó szülő,hogy vajon milyen emberré válna a nevelésemtől.Elnézve a mai fiatalokat,sajnos egyre rosszabb társadalomban élünk,és az emberi értékek egyre inkább hátrébb kerülnek. 21/l
2021. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%

Én 22 éves vagyok és jelenleg nem szeretnék gyereket, nem tudom ez a jövőben változik-e majd valaha. Max. akkor, ha változik a világ is, hogy ilyen teátrálisan fogalmazzak. Mindenesetre én egy olyan kb. 30 éves korom előtt nem igazán tartanám elképzelhetőnek, hogy gyereket vállaljak.

Miért? Azért, mert most még egyetemre járok és előreláthatóan 25-26 évesen fogok végezni, tehát legkorábban akkor kezdhetek majd el főállásban dolgozni. Ezzel együtt jár az is, hogy addig nem nagyon lesz pénzem, sem munkatapasztalatom és a diplomázást követően mindenképpen szeretnék dolgozni is a választott szakmában, elvégre ezért tanulok. Ez egybevág azzal is, hogy majd akkor lesz lehetőségem végre teljes mértékben önállósodni és ezt szeretném is kihasználni pl. utazni, tanulni, szórakozni stb., amire korábban nem volt lehetőségem. Arról nem is beszélve, hogy első körben egyáltalán a saját magam megélhetéséhez szükséges körülményeket is meg kell teremtenem magamnak.

Na most mindezen elképzelésemet gyakorlatilag kidobhatnám a kukába, ha gyerekvállaláson gondolkoznék a közeli jövőben, cserébe az egész életem másról sem szólna csak a lemondásokról, kompromisszumokról, kiszolgáltatottságról, bizonytalanságról stb. Miért? Például azért, mert rohadt nehéz olyan partnert találni, akivel van elég biztos, stabil, kiegyensúlyozott, szeretetteljes stb. a kapcsolatotok ahhoz, hogy gyereket vállaljatok és pl. a párod ne lépjen le, ha lelép tartsa magát az apai kötelezettségeihez (pl. tartsa a kapcsolatot a gyerekkel, vegye ki a részét a neveléséből, fizesse a gyerektartást stb.), vegye ki a részét a gyerek gondozásából és neveléséből, eltartson amíg te nem tudsz dolgozni (mert ha kb. az iskolapadból szülsz gyereket, akkor sok pénzbeli juttatásra nem számíthatsz és a munkaerőpiacon sem leszel kelendő), ne éljen vissza a helyzetével semmilyen módon stb., mert egyébként is persze a pofádba kapod, hogy "TE VÁLASZTOTTAD", "MERT EDDIG NEM VOLT ILYEN, UGYE?". Például azért, mert ha az ember a szüleitől (vagy más forrásból) nem kap jelentős anyagi támogatást akkor gyakorlatilag a saját megélhetését is csak nehezen tudja fedezni és a legtöbb fiatal a szüleinél élve vagy albérletben tengeti mindennapjait, saját lakásról még nagyon álmodozni sem mer... de anyád nyakára ne szülj mert akkor felelőtlen fruska gyerek vagy és az a konfliktusok melegágya, a párod lakásába ne szülj mert akkor egy számító golddigger életképtelen k*va vagy és majd megjárod mikor félrelép a férfi és otthagy és mehetsz vissza anyádhoz mert a nagy semmire szültél, albérletbe ne szülj mert akkor is felelőtlen vagy és kidobnak a lakásból mehetsz amerre jársz stb.... gyakorlatilag vagy örökölsz vagy adósságba vered magad, ha egyáltalán van lehetőséged hitelt felvenni, az meg majd a jövő zenéje, hogy azzal mi lesz, a gyerek többi költségéről nem is beszélve. Például azért, mert kikerülsz az egyetemről, lediplomáztál és ha már annyi időt, pénzt, energiát rászántál, akkor szeretnél is benne dolgozni és nem az az első terv, hogy lebabázz, már csak azért sem, mert szeretnéd magad picit bebiztosítani anyagilag (ha pl. az a jó férjed elhagy és egyedül maradsz a gyerekkel vagy egy semmitérő luvnyának kiált ki és tengődsz a gyeden stb., mert nem ad pénzt és ekkor jön az, hogy CSAK ÚGY VÁLLALJ GYERKEET HA SAJÁT MAGAD EGYEDÜL IS TUDSZ RÓLA GONDOSKODNI, MERT ERRE ELŐRE GONDOLNI KELLETT VOLNA) és szakmailag (mert ha gyereked van akkor annak 90%-ban minden gondja rád hárul és nagyon kevés gyerekbarát munkahely van itthon, ha beteg vagy valami baja van neked kell otthonmaradnod vele, eleve évek kiesnek a karrieredből, nem tudod képezni magad, lehet vissza sem tudsz menni ugyanabba a munkakörbe dolgozni a szakmádon belül stb., max. ha van segítséged, de ugye MAGADNAK SZÜLTED A GYEREKET, NE MÁSTÓL VÁRD A SEGÍTSÉGET, SENKINEK SEM KÖTELESSÉGE SEGÍTENI). Például azért, mert teljesen megváltozik a tested a terhesség és szülés során, amit szerintem nagyon nehéz lehet megélni lelkileg, nem minden visszafordítható, mit szól hozzá a párod ha jössz a "döngő lépteiddel" stb. Például azért, mert lelkileg is iszonyatosan megterhelő az egész folyamat csak ugye a szülés utáni depressziót és a kismamák, anyukák elmagányosodását vagy a párkapcsolati problémákat is szeretjük a szőnyeg alá söpörni (hacsak nem arról van szó, hogy a nő meghízik, sokat foglalkozik a gyerekkel, nincsen kedve szexelni, mert akkor azért jól meg tudjuk mondani, hogy NE FELEJTS EL NŐNEK LENNI, NEM CSAK ANYA VAGY, HANEM NŐ, EMBER, FELESÉG). Például azért, mert a gyerekkel megváltozik az életed és nem fogsz csak úgy felhőtlenül szórakozni, sportolni, hobbizni, utazni, kirándulni stb., mert jó sokáig minden a gyerekről fog szólni. Például azért, mert "a társadalom", a szülők, a testvérek, nagynénik vagy a random Mici néni a piacon úton útfélen bele fog szólni abba, hogy mit csinálsz és hogyan neveled a gyerekedet, mert a politika és a foci mellett a magyar ember még egy dologhoz ért nagyon és az a gyereknevelés. Tudnám még sorolni.

Nekem így annyira nem kecsegtető ötlet, hogy fiatalon vállaljak gyereket.

2021. júl. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nem úgy tűnik a valóságban, hisz a CSOk, és társai nagy nemzetnemző hatású, és ugye, hát a níp nem a pínzért b*ik.:)
2021. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!