Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nagyok/irrelevá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is nagyok/irrelevánsak az elvárásaim a társkeresés terén vagy szimplán a nekem ideális csajoknak nem én vagyok az ideáljuk? (Többi lent elég hosszan + szavazás)

Figyelt kérdés

22/F vagyok, a kérdés azért merült fel bennem, mert sok ismerősöm mondta már, hogy túl teljesíthetetlen/hülyeség a listám. Szerintem a fő problémám az, hogy a nekem ideális csajoknak nem én vagyok az ideáljuk:D ezt abból feltételezem, hogy eddig egyetlen egy számomra ideális lánynak se jöttem be soha (fiatalos arcom van, átlag magas vagyok és nem az az alfahím férfi, hanem az aki poénkodik és hangos egy társaságban, akik nekem bejönnek lanyok azoknak pedig magas, borostás és 100% alfa hím csávok tetszenek általában eddigi tapasztalataim alapján, de a kivételeknek is a 100% alfahím fontos volt).

Azon a bizonyos képzeletbeli listámon (korábbi tapasztalataim alapján) ezek szerepelnek: (csak a legfontosabbakat írom le és az alap dolgokat [pl személyes higénia, hűség, stb] kihagyom)

-legyen alacsonyabb nálam és átlagos testalkatú

-hasonló sorozatokat és filmeket szeressünk, amiket csak és kizárólag eredeti nyelven néznénk (elég mainstream vagyok ebben, szóval aki netflixezik már nagy eséllyel ugyan azt szereti)

-mindenképp tervezzen ő is külföldre költözni pl egyetem után

-gyerek lehetőleg leghamarabb neki is csak 30 körül legyen tervben

-legyen okos

-legalább a kutyákat szeresse (állatbarát vagyok)

-ne legyen domináns/alsóbbrendű (nem hiszek abban, hogy a férfi az aki pénzt keres meg otthon építget/szerelget, a nő meg neveli a gyereket, főz és takarít egész nap)

-szeressen utazni

-csússzon le velem aquaparkokba a csúszdákon és üljön fel velem legalább a kevésbé durva dolgokra vidámparkokban (eddig egy barátnőm se volt ilyen és borzasztóan rossz volt, hogy nem tudtunk közösen így szórakozni)

-tudomány > természetes dolgok (amikre vannak kutatások abban bízzon és ne a népi dolgokban, mert független attól, hogy melyik a jó, itt hatalmas nézeteltérések lehetnek, na meg nagyon realista is vagyok, ami nem segít a dolgon)

-figyeljen az egészségére legalább annyira mint én (ne cigizzen, ne igyon egy liter energia italt estére, ne legyen alkoholista, ne egyen 1kiló csokit naponta, stb... Ez azért fontos, mert 20 év múlva is szeretnék fitten és egészségesen sportolni, mozogni, kirándulni, stb a párommal, nem pedig otthon ülni elhízva/betegen. Nyílván ha más miatt nem lenne egészséges a jövőben a párom, akkor ápolnám és elfogadnám a szituációnkat)

-ne legyen durván extrovertált (extrovertált vagyok, de előző exem nem is annyira szeretett kettesben programokat csinálni, neki mindig kellett egy legalább 5 fős társaság)

-tudjon és akarjon is kommunikálni a problémákról

-ne legyen a legjobb barátja egy fiú (tudom ezért megleszek kövezve:D nem vagyok féltékeny típus, de sajnos rossz érzés ettől függetlenül azt látni, ha egy másik fiúval jobb viszonyba van mint velem)

-egészséges szinten legyen féltékeny (persze ez relatív, de van azért egy sokak által egészségesnek hívott szint)

-ne utálja a testmozgást, szóval pl tudjunk sportolni strandon valamit vagy elmenni akár valahova hétvégente, de ne járjon és ne is szeressen kondizni járni (mert én nem járnék és unalmasnak tartom, persze menő ha valaki csinálja ne értsetek félre)

-egészséges szinten legyen a kapcsolata a szüleivel (ne legyen se rossz és se túlzottan kötődő)


Ezek jutottak eszembe most, de szerintem nagyrészt mindent leírtam. Ha valaki szeretne kérdezni, hogy jobban alkosson véleményt (vagy adjon tanácsot), az kérdezzen nyugodtan itt vagy akár üzenetben.


Előre is köszönöm annak aki szavaz/válaszol!:)



2021. júl. 27. 20:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hetes, miért nevetséges a listás dolog? Mármint azt aláírom, hogy sok felesleges dolog lehet benne, de mindenkinek van egy képzeletbeli listája, csak lehet, hogy egy normális lista nem ilyen elemeket tartalmaz (sőt feltételezem, hogy biztosan nem ilyeneket).
2021. júl. 27. 21:48
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

10 Szóval ha németet tanult és franciát, mehet a levesbe. :-(

Szerintem továbbra is nevetséges a listád. A legtöbb csaj a teremben nincs hatalmasra gyúrva, a női test természetes módon, szerek nélkül nem is izmosodik annyira.

Szerintem nem tudod, mi a szerelem, azért jössz ilyen autisztikus listával. Ha valakit megszeretsz, akkor elfogadod úgy, ahogy van. Nincs tökéletes. És minden akkor derül ki, amikor beszélgettek a világ dolgairól, az életről, hogy hogyan látjátok a világot és minden mást. Ott dől el, mennyire tudtok társak lenni, nem ott, hogy végig néz-e veled egy sorozatot.

Én pl kétnyelvű vagyok és mindent eleve angolul nézek, viszont utálom a sorozatokat, és nekem időpocsékolás sorozatok előtt dögleni órákon keresztül. Sokféle ember van, te azt akarod, hogy az illető pontosan olyan legyen amit kitaláltál, de nem biztos, hogy találsz ilyet és ha igen, lesz kémia.

2021. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ebben azért van egy-két jó nagy baromság.

Az oké, hogy legyenek közös pontok a filmekben, sorozatokban, hogy legalább valamit tudjatok nézni, de most komolyan nem jönnél össze valakivel azért, mert ebben nem egyeztek? És ne haragudj, de a csak és kizárólag eredeti nyelven nézés meg röhej. Én is olvasok, nézek filmeket angolul, de este, egy fáradt nap után az utolsó dolog, amire vágyom, egy idegen nyelvű film. Emiatt nem lennél együtt egy csajjal?


Szintén baromság ez a csúszda- és vidámparkdolog. Mármint, nincsenek haverjaid, barátaid, akikkel ezt tudod űzni?


És mi van, ha megtalálod ezt a csajt, akivel minden klappol, de a legjobb barátja ellenkező nemű, akivel kicsi kora óta ismerik egymást? Egy normális párkapcsolatban idővel úgyis a pár lesz a legfontosabb...


És ez az egészséges féltékenység? :D Ezen felröhögtem, jól elhasalnék rajta. Nem vagyok minimálisan sem féltékeny, mert bízom magamban és a páromban is. Akkor vagyok féltékeny, ha okot adnak rá, de abból jó eséllyel szakítás lesz...


Meg ez a kondidolog... nemcsak kockahasú csajok járnak randizni, van, aki ezt a sportot élvezi és kész, de nem lesz testépítő.


Ez az egészséges kapcsolat a szüleivel... hát, én elhasalnék, mert az apám alkoholista volt, felnőttként ki is zártam az életemből. És ma nagyon kevesen jönnek egészséges családból. Sok szerencsét, hogy találj valakit, akivel még ez is tökéletes. (Nyilván a túlságosan kötődő egy érthető dolog.)


Az a baj, hogy te kb. saját magadat keresed a másikban, és piszlicsáré baromságokat is olyan fontosságúnak állítasz be, mint mondjuk a gyerekvállalás és a jövőbeli tervek. Nyilván kellenek a közös pontok, a közös tevékenységek, közös játékok, programok, de ezt ennyire kiméricskélni baromira nem egészséges. Én sem járnék mondjuk olyan emberrel, aki egyáltalán nem olvas, nem is lennénk egyáltalán egymáshoz valók, mert számomra ez egy életvitel, de sosem várnám, hogy pont azokat szeresse, amiket én. Olvassuk egymás könyveit, beszélgetünk róluk, ezáltal egymást is jobban megismerjük, meg kilépünk a saját kis buborékunkból, ami azért jót tud tenni. Persze más, ha te életvitelszerűen foglalkozol a filmekkel és/vagy a vidámparkokkal, akkor nyilván ezek kiemelten fontossá válnak, de ha csak egy élvezetes szórakozás, akkor érdemes lenne kompromisszumot kötni. A szülő-gyerek kapcsolat meg olyan dolog, amiről nagyon gyakran nem tehet a gyerek, nem ő választja a családját - érdemes inkább azt nézni, hogy áll az egészhez, feldolgozta-e a traumáit.


Amúgy én azt javaslom, tényleg ne vedd ilyen szigorúan. Válaszd ki azokat a dolgokat, amik számodra tényleg nagyon fontosak (pl. ha életvitelszerűen filmekkel foglalkozol, akkor nem meredek elvárás, hogy ő is szeresse őket, mert tényleg rossz, ha az életed egyik nagyon fontos elemét nem tudod megosztani a másikkal), és azokat, amik ténylegesen befolyásolják a jövőt, pl. gyerekkérdés. A többit pedig engedd el. És keresd azt, akivel nagyon egymásra hangolódtok, akivel azt érzed, hogy ő életed szerelme, akinek képes vagy elfogadni az emberi gyarlóságait, akivel tudtok közös élményeket szerezni.

2021. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nem voltál még szerelmes egyik barátnődbe se

Azt írtad, sok emberrel kijössz, de valószínűleg azért, mert ezek felszínes kapcsolatok. Így minden barátnőd egy kvázi haver volt, aki tetszett és (jó?) volt (a) szex is, de semmi extra, meguntad őket. Jött a kérdés, hogy miért pont vele lennél egész életedben, és nem a 20 másikkal? Ez mutatja, hogy nem voltál szerelmes, csak haveri (jobb esetben baráti) szintig jutottál velük lelkileg + ugye testileg meg ...

És így persze hogy adódott az ötlet, hogy akkor ha már egész életre lesz, akkor passzoljon mindenben. De attól még, hogy ha valaki esetleg pontról pontra teljesíti ezt a részletes és irreális, túlzó listát, nem biztos hogy többet fogsz érezni iránta, mint az eddigiek iránt. Max később unod meg. A saját másodat keresed. De ugyanúgy meg fogod unni, ha nincsen mélyebb lelki kötődés köztetek. És ez nem a közös tevékenységeken múlik.


Barátommal még a zenei ízlésünk is más; én táncolni szeretek, ő kondizik, ő szereti a videojátékoat én sose játszok, stb, mégis nagyon szeretjük egymást és ezek lényegtelen különbségek. Találunk közös filmet, közös zenét így is, aztán magunkban hallgatjuk/nézzük, mit a másik nem szeret, de mi igen. Én olvasok, míg ő játszik, eljár kondizni barátokkal, de néha elmegyünk táncolni együtt, vagy elmegyek én barátnőkkel. Nem ez a lényeg. Fontosabb, hogy ezek nélkül sem unjuk egymást, egymás személyiségét. És a személyiség az nem csak a hobbikból áll. Órákat tudunk beszélgetni.

2021. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tényleg sok és túl konkrét.


A személyiség, sportolás, stb érthető, de hogy PONT ugyanazt szeresse mint te vagy hogy üljön fel a nemtom mire...



Én eleg soknak megfelelnék (nem nem azért írom mert itt akarok ismerkedni:D), de tériszonyom van és nem ülnek fel a vidámparkban a hullámvasútra vagy mire és en járok is kondiba és meg szeretem is??:D és ezért már offolnál valakit?:D


Szóval ja...így nehez lesz:D

2021. júl. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Jézus Máriám.
2021. júl. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"irreleváns jelentése

Jelentéktelen, lényegtelen; nem a tárgyhoz tartozó"


...szóval nem az irreálisnak úriasabb megfogalmazása.

Ilyen volna, ha azt várnád, hogy 38-as lába legyen, vagy legyen egy zenész öccse.


De ami a kérdéseket illeti én sohasem láttam még párkapcsolatot, ami ilyen lista alapján jött létre.


A tescos bevásárlásnál viszont jól jön.

2021. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Magad alatt vágod a fát, ha ennyire rá vagy függve a sorozatos ,eg az aquaparkos kitételedre, mert amúgy a többi elvárásod sztem nem annyira irreális / nagy. De ezt a két dolgot úgy mondod, mintha ezen függne az életed, az meg kicsit bizarr... főleg a sorozatos... mintha 1) másból sem állna az életed, minthogy sorozatokat bámulj, és ezért nem lehetne minőségi együtt töltött idő... könyörgöm, ha van 1-2 sorozat, amit az ember néz, az a külön töltött idő az nem fogja a kapcsolatot annyira lerontani... és azért max. akkor találsz olyat, aki 100%-ban ugyanazokat nézi, ha sorozatfüggő a másik ember is, akit kifog. Aquapark hasonlóképpen... az rég rossz, ha azon problémázol, hogy úristen, az a világ legnagyobb problémája, hogy amíg seggel csúszol le a csúszdán, addig a nőd elszürcsöl egy ice tea-t a sarokban. Nem lehet, hogy kicsit ragacs típusú ember vagy, aki nem tud a párjától külön időt tölteni? Pedig az lenne az egészséges...
2021. júl. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
33%

Te pali, én már annak is örülnék, ha tetszenék egy lánynak... :D ahhoz képest ez a lista finoman szólva hosszú.


Pár kivételtől eltekintve, mindössze annyi elvárást érdemes fenntartani a lánnyal szemben, hogy... ...létezzen...

Baromira nem vagyunk választási helyzetben, mert egy veled egykorú lány simán választhat úgy, hogy egy 28-30 éves, már befutott pl. mérnökkel képzeli el az életét, te meg a hosszú elvárási listád miatt egyedül maradsz, hiába tetszettél volna a 18 éves gimnazista csajnak.


21F

2021. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!