Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődöm meg ezen még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan sértődöm meg ezen még akkor is, ha van párom?

Figyelt kérdés

Két férfi kolléga gátlástalanul kibeszélt, amikor azt hitték, lementem ebédelni a többiekkel, de pont úgy ülök, hogy elbújtam a monitorok mögé, és nagyon csendben is voltam.

Az egyikük azt mondta, hogy én tipikusan az vagyok, hogy "szép darab, de otthonra nem kéne", és szerinte ezzel a legtöbb férfi így van.

Akkor közbeszóltam, hogy kösz, mire teljesebb lefőtt, bocsánatot kérdegetett, de azóta én undok vagyok vele és ott szólogatok be neki, ahol tudok. Egy csapatépítő vacsorán pedig kicsit beivott és akkor mások előtt kezdte el mondogatni, hogy normális ember nem is jelezte volna, hogy ott van és hallja mivel ez milyen nagyon kellemetlen, nem vagyok normális, meg nézzek talán magamba, miért mondhatta ezt.

Én egyáltalán nem tudok elengedni, és folyamatosan zavar, hogy ott van, szinte alig várom, hogy felmondjon és elhúzzon egyszer.

Jogos a sértettségem? Hiába van párom, tudom, hogy nem kellene magamra vennem, mégis nagyon zavar, ráadásul az is, hogy ilyen stílusban adta elő magfát.



2021. nov. 16. 16:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Őt minősíti és nem téged. Emelkedj felül ezen, észre sem kell venned, hogy ott van. Nem kell vele szemétkedni, beszólogatni.
2021. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy előttem is írták, legyél vele teljesen semleges, tehát se negatív se pozitív, a semlegességnél rosszabb nincs.
2021. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem próbáld ezt vele normálisan megbeszélni, állj elé a többiek előtt és mond a szemébe, hogy kurvára nem egyforma senkinek az ízlése, és attól hogy valamit gondol rólad, az még rohadtul nem úgy van. És persze ezen nem sértődtél meg és a gördülékeny munka érdekében a jövőben mellőzzük az ilyen jellegű kibeszéléseket, mert az lappangó konfliktushoz és egymás levegőnek nézéséhez vezet, és lehet hogy nem vagyok szimpatikus neked, de az irodában minden személyes dologtól el kell tekinteni. Én így tisztáznám a helyedben. Ezzel magadat is tisztázod és neki is feladod a leckét. Fontos hogy mások előtt mond neki el.
2021. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Ja és ne legyél vele semmiképpen sem undok. 3# vagyok
2021. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Min is sértődtél meg?
2021. nov. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Én ezek miatt hagytam ott az ilyen munkahelyeket. Mindig rühellettem úgy lenni valahol, hogy kulturáltan kellene fságokról véleményt mondani. Miközben ez egy munkahely és baromira lényegtelen, hogy kit hova vinnék, tennék, mi a véleményem róla. És ezzel a munkaidő felét simán eltöltötték. Semmi kihívás nem volt a munkában, de a folyamatos helyezkedés és baszogatás iszonyat zavaró volt. Most már tökéletes helyem van a saját irodámban. Haladok és jól érzem magamat.
2021. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem odáig teljesen jól tetted, hogy közbeszóltál, hogy egyébként ott vagy. Ez kijár az olyanoknak, akik ilyen stílusban beszélnek a másikról a háta mögött. Amit meg ezután mondott... arra kellett volna azt reagálni, hogy normális ember úgy mond véleményt, hogy azt a másik ember előtt is fel meri vállalni. De kívülről, utólag nyilván egyszerűbb okoskodni, de legközelebb hátha jól jön ez a mondat. Undokoskodni felesleges, meg túlzottan magadra venni. Csak felveszel egy olyam stílust, ami nem túl pozitív, jogos-e, vagy sem.
2021. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
jol tetted hogy kozbeszoltal, viszont az gyerekes hogy beszologatsz neki utana. nem kell tudomast venni az ilyen bunkokrol
2021. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A közbeszólás jogos volt, de az, hogy utána még folyton keresed az alkalmat és mardosod, nem volt jó ötlet. Nem azért, mert kedvességet érdemelne, hanem azért, mert tovább mérgesíti a helyzetet és egyáltalán nem szolgálja azt, hogy pozitívabban gondolkodjon rólad, sőt csak megerősíted a rossz véleményét, ráadásul a sértegetésed viszi rá, hogy csakazértis megint visszaszúrjon. Így örökké egymással fogtok bunkózni.


A másik, hogy nem is kéne hogy ennyire érdekeljen. Miért, neked kéne ő otthonra? Gondolom nem. Akkor meg még szerencse, hogy te sem neki, így nem ütköznek az elképzeléseitek. Senki sem kéne mindenkinek. Az, hogy ezt így ki is beszéli, esetleg ronda hangnemben, csak róla állít ki szegénységi bizonyítványt, hogy egy primitív tahó, aki ész nélkül kiokádja magából a felesleges hülye véleményét. Nem a te bajod. Egészséges önbecsüléssel túl kellett volna ezen lendülnöd, miután közbeszóltál, elégedetten elmosolyodni a döbbenetén, és magadban nyugtázni, hogy "mintha te kellenél nekem, hülyegyerek". Aztán semlegesnek maradni. Ott, akkor nyertél. Így viszont újabb és újabb visszavágókra hívod, és olyannak tűnsz, mintha ezen múlna minden önbizalmad, igenis mindenkinek kelleni akarnál, és az sértené halálosan az egódat, hogy kiderült, hogy valaki nem érted epekedik.

2021. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Micsoda? Ő aláz mások előtt és még én érezzem magam kellemetlenül. Úgy lealáztam volna, csak úgy zörög.
2021. nov. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!