Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom függő, ti hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom függő, ti hogy látjátok ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

A párom “”cigi”” függő, 27 éves. Nem néhány szálról van szó néha néha. Napi 2-3 minimum. 1 éve vagyunk együtt mindennap együtt vagyunk és tudom mikor csinálja.

Én nem “cigizek” egyáltalán. Nem ítélem el semmi bajom vele nem akarok senkit megbántani. Szimpla aggodalom van bennem ezzel kapcsolatban. :)

Egyszeruen ugy erzem hogy ket kulon szemszogbol elunk ebben a kapcsolatban. Mar az elso talalkozasunkkor is be volt tepve ami utolag nekem eleg rosszul esett. Ugy erzem mintha meg velem se erezne magat eleg jol soha. A barati koreben is mindenki el vele en pedig ugy erzem hogy en vagyok a “fekete barany” unalmas baratno mert en nem szeretnem. Lehet hogy megse passzolunk ossze?

Egyszeruen nem tudom mit csinalhatnek mar tobbszor beszeltem vele errol, de csak azt mondja hogy tulzok. :(

Mindig amikor cigizik egyszeruen ugy erzem hogy ennyi volt, itt most elveszitettem a baratom és kaptam helyette valakit aki csak nez ki a fejebol és semmirol se akar tudni ami korulotte van…tenyleg mintha en is lennek egy kapcsolatba meg o is és teljesen mashogy eljuk meg az egeszet. De a csunya rossz baratno szerepet se szeretnem jatszani mert ugy kene elfogadnom ahogy van. Emiatt buntudatom is van sokszor, de egyszeruen azt szeretnem hogy o is kepes legyen tiszta fejjel lenni és ne kelljen ehhez a dologhoz nyulnia mindig….:(

Tartott mar szunetet 1-2 hetig “nincs ra szuksege,nem fuggo” cimen de alig varta hogy vege legyen és ujra ugyanugy ment minden. Engem tenyleg csak a jo indulat vezerel, latom nap mint nap hogy milyen amikor csinalja es mennyire ettol fugg az elete. Mar ugy is erzem hogy inkabb ezt valasztana mint engem az unalmas baratnojet. :(

Kulso szemmel mi a velemenyetek a szituaciorol? Mit tehetnek? Tulreagalom?

Elore is nagyon szepen koszonom a valaszokat, valoszinuleg kicsit ossze vissza a szoveg de koszonom aki elolvassa! :))



#függőség #hogysegitsek
2021. nov. 22. 12:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%
Amikor osszejottetek tudtad hogy dohanyzik nem? Egyebkent napi 2-3 szal az semmi. Probald az elektromos fele terelni, annak szaga sincs akkor sem, ha a lakasban szivja el. Vagy hagyd ott. Jobbat nem tudok :D
2021. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

Leülsz vele, megbeszélitek, hogy neked ez nem jó és nem tudod elfogadni (mert nem tudod, és ezzel semmi baj nincsen), döntse el, hogy mit szeretne. A pippantgatást, vagy téged.


Egyébként nekem van függővel tapasztalatom. Az egyik exem függő volt (nem fű, de a probléma ugyanaz), próbáltam segíteni, kértem szépen, kértem csúnyán, de fontosabb volt neki az instant élvezet. Én pedig családot szeretnék, amit nem mertem volna meglépni egy függővel.


Mást nem fogsz tudni tenni te sem. Én egyébként akkor sem tudnék függővel kapcsolatban lenni, ha nem akarnék családot. Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy valaki alkoholista / drogos.

2021. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
#2 voltam, egyes kollégának kis segítség: A kérdező párja füves cigarettát szív.
2021. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
10%
Napi 2 - 3 szál? 😂 Ugyanmár
2021. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Külső szemmel az a véleményem, hogy hagyd ott. Nekem is volt ilyen barátom nem kellene mégegyszer!
2021. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nagyon hamar újra kéne értékelni azt, hogy drog függőkkel érdemes e múló szórakozáson kívül bármit kezdeni.


Jöhet a sok liberális baromság, hogy hát a "cigi" az nem olyan, meg még jót is tesz, meg ilyenek, de sajnos a valóság az, hogy az okok, ami miatt csinálja, azok megmaradnak.

Olyan ember, akinek kell ilyesmi ahhoz, hogy jól érezze magát a bőrében, annak ezer másik problémája is van/lesz, amit nem neked a felelősséged viselni.


Gondolkodj így:

Kéne egy alkoholista?

Egy szerencsejáték függő?

Egy kényszeres maszturbátor?


Ez sem más semmiben.

2021. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

#3 igen, bocsi, mar rajottem :D


Hat, az ilyen ember nem valoszinu hogy a kedvedert abbahagyja. Van is, volt is ilyen ember a barati korben, altalaban fuves csajjal jartak. Az egyik az egyetem utan kinotte a dolgot, a masik meg mindig tolja, ilyen alibi munkai vannak, ugy el mintha meg mindig 20 lenne.

2021. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A párom minden nap füvezett amikor megismertem

Engem egyébként nem zavar, de ő totál használhatatlan lesz a fűtől, meg sem szólal, nem vágyik társaságra, csak filmet néz stb

Na nekem ez meg igy nyilván nem tetszett.

Úgyhogy kB 4 hónapja voltunk együtt amikor elmondtam neki hogy nekem ez sok. Heti 1 amiben benne vagyok, vagy csinálja akkor amikor nem vagyunk együtt.

Természetesen nem akart elveszíteni igy nyögve nyelősen de bele ment.

Eltelt azóta 1,5 ev, már egyáltalán nem csinálja, nem is hiányzik neki.

Beszélj vele, mondd el neki, hogy azt hitted nem fog zavarni de mégis soknak erzed. Ne csinálja amikor veled van vagy maximum 1xer. Ha nem tud erről lemondani akkor lapát, akkor később sem lesz jobb

2021. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2%

Most fűről lenne szo?


Nekem nem egy exem élt ilyen és hasonló"cuccokkal", mégis mindegyikkel kalandos és szenvedélyes volt az életünk; ha tiszta volt, ha nem; éltünk boldogan mint hal a vízben. Egyszer sem éreztem olyat hogy unalmas lennék neki, ugyanugy hóditanak, ha kell harcolnak is, stb stb, prioritáson voltam náluk mindig is fuggetlenul Bármitől.

2021. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Akármennyire szereted, te kevés leszel hozzá, hogy megmentsd. Neki szakemberre van szüksége, te legfeljebb támogatni tudod ebben. De ha nem hajlandó szakemberhez fordulni, akkor el kell hagynod, különben a te életed is rámegy az ő önpusztító életmódjára.
2021. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!