Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nagyon különös, jogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nagyon különös, jogy döntsem el, hogy egyáltalán normális - e?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Nagyon normális a gondolkodása sok szempontból. Jól érzem magam vele általában. De van, mikor elgondolkodom azon, hogy nem százas. Hogy van valami defektje. Vannak helyzetek, mikor nagyon fura, határozatlan, gyerekes. Olyankor a beszéde is más lesz, mint egy gyagyás gyereknek. A logikája, meglátásai nagyon jók, néha azt érzem, zseni agya van. Aztán meg alap dolgokat nem lát át, és irányítanom kell, szinte fogni a kezét, mint egy kisgyereknek.

Szóval esküszöm, 42 éves vagyok, de még nem ismertem ilyen embert, aki egyszerre lenyűgöz, és ugyanakkor elgondolkozom, úristen, miért kell ez nekem, lehet hogy nem százas. Az eddigi párjaim a társadalmi normákat és az átlagot tekintve normálisak voltak, de nem voltam velük boldog. Vele az tudok lenni, de folyton bennem van ez a kétely, hogy lehet, hogy én egy defektes pasassal vagyok együtt? Hogy tennétek ezt helyre?

Nem agresszív, nagyon szelíd, a környezete pedig tiszteli, úgy látom. Talán majd megszokom, hogy ő olyan más, mint az átlag?


2021. dec. 1. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Ne bisztosra menj, élj!
2021. dec. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez lehet szocializacios problema, vagy akar asperger is. Ha magas IQ melle tarsul a furcsa viselkedes, nem ert nyilvanvalo dolgokat, akkor a masodik eset eselyes. Nem muszaj diagnosztizalni, csak tudd, hogy o ilyen. A Mensa tagok joresze ilyen emberekbol all. Nincs baj veluk, csak mashogy latjak a vilagot. Megszokhato.
2021. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, megérkezett a diagnoszta vonat mindenki aspergeres.

Felkaptok divatszavakat, s menten megszakértitek. Tényleg, minek is az fránya egyetem, amikor guglival is lehet diagnózisokat felállítani, nemde?


Nem hülye, nem aspergeres, hanem vannak ilyen félzsenik, akik kevésbé gyakorlatiasak, mert másra és másképpen van az agyuk beállítva.

A zeneművész öcsém egy szöget nem tud beverni, egy rántottát nem tud sütni, elfelejt bérletet venni, de úgy húzza Sosztakovicsot, hogy elsírom magam.

2021. dec. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Konkrétabb példa?
2021. dec. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi vagyunk furák. Csak ök vannak kevesebben.
2021. dec. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
Agyi érelmeszesedés kezdete
2021. dec. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Lehet hogy bizonyos szituációktól tart vagy nem tudja miképpen kezelje és fél.
2021. dec. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42 éves vagy, 2 éve vagy a pároddal, és vannak kétségeid irányába.Én azért kideríteném mi áll a furcsa viselkedése hátterében. Igen, lehet mondani,hogy ne nézd ezt, élj boldogan Vele, de én azért a helyedben szeretném megtudni miért ilyen időnként. Esetleg nincs olyan ismerős, családtag, akivel bizalmasan tudnál erről beszélni?Tudom, nem szép dolog a háta mögött tenned ezt, de a kapcsolatotok érdekében tennéd.
2021. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8#, az édesanyjával tudnék beszélni, ha lenne rá alkalom. De eddig nem volt, felkeresni meg emiatt nem akarom.

Azt érzem, olyan fura, nem olyan, mint az átlag. Sok mindenben nagyon okos, de van, amiben mint egy 3 éves. Azt várnám, hogy ki van szorulva ezzel a mentalitással a társadalomból, de meglepődve látom, hogy sokan ismerik és szívesen beszélgetnek vele. Ha megyünk az utcán, sokan integetnek neki az autóból, oda mennek hozzá, köszöntik...

Vannak ezek az intézetek, ahol értelmi fogyatékosok vannak. Az jut eszembe, hogy velük van hasonlóság abban, hogy mindig mosolyog a szeme, mindig érdeklődő, mindenkit kérdez mindenről, mintha nem akarna vagy tudna komoly felnőtt módon viselkedni. Jött velem egyszer egy tárgyalásra, ott is úgy ült, mint egy gyerek, lóbálta a lábát, a szeme mosolygott, nézegette a falon a képeket, mintha nem is fogta volna fel az egész megbeszélés komolyságát. Viszont ha véleményt nyilvánít, olyan jó meglátásai vannak, hogy ledöbbenek. Sok mindenben okosabb, lofikusabb, mint bárki, akit ismerek. De a viszonyulásai gyakran nagyon gyerekesek, mintha fel sem fogna komoly dolgokat vagy helyzeteket. Mint mikor a 3 éved gyerekemet vittem valahova, és csak úgy volt, mert nem volt rajta semmi felelősség, csak a gyermeki létben volt. Így tudnám megfogalmazni, nem tudom, sikerül - e érzékeltetnem a lényeget.

2021. dec. 2. 12:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy nem feltétlenül aspergeres. Lehetséges az is, hogy valami trauma érte esetleg gyerekkorában és így próbálja feldolgozni. Mivel melletted biztonságban érzi magát ezért megmutatja ezt az énjét is (inner child). Lehet ez a coping mechanizmusa (bocsánat, nem tudom ezeknek a magyar megfelelőjét). Ha gyerekes és van, hogy "cukin", gyerek hangon beszél például az teljesen lehet ettől. Az is megeshet, hogy anya komplexusa van. Külvilággal szemben is így viselkedik?
2021. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!