Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesz ilyen egy férfi?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lesz ilyen egy férfi?

Figyelt kérdés

A barátom aki 48 éves, online kaszinózik. Sajnos csak rá egy évre derült ki, hogy összekerültünk.

Addig is láttam, hogy néha játszik, de azt hittem szimpla unaloműzés, azonban napokban láttam, hogy súlyos függő, minden pénzét eljátssza, a fizetését is, és utana azt mondja, hogy nem baj, úgyis semmisegekre ment volna el a penz, így legalabb szerencsét próbált ....kölcsönökből él vagy olyan pénzekből amiket nem a kontójára kap és így nem tudja eljátszani, de van hogy azt is beteszi



2022. febr. 10. 07:43
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
62%

Én senkinek nem olvasok be. :(

Kifejezetten tetszik, hogy értelmes társaságom van Edricus és pontozzatokle személyében. De akkor eltakarodom innen.😅

2022. febr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:

Az off miatt elnézést!!


Ami fontos lehet számodra és tl;dr javasolt:

Szakemberig jusson el, szerintem az a legfontosabb! Sport csak hab lenne a tortán! :) Amúgy meg a te érdeked is az gondolom, hogy téged se rántson le anyagilag/lelkileg, sehogyan...

2022. febr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
75%

A versenyszerűen folytatott sport és a szerencsejáték közt tényleg van egy párhuzam, ha az adrenalinról beszélünk. De hozhatjuk példának a munkamániát is. A közös ezekben a dolgokban az, hogy együtt járnak egyfajta szorongással, amit az elért eredmények némiképp oldanak, majd újabb szorongás következik, hogy az elért eredmény kevés, még több és több kell. És bekerül az ember egy "haláltáncba", amiből aztán vagy kirántja valaki, vagy nem. Mert rendszerint a függő nem tud magától kikeveredni belőle.

A szerencsejáték és a sport között viszont az az óriási különbség - előbbis pont ezért olyan veszélyes - hogy a sportban és még a munkában is van egyfajta határ, amin az ember nem tud többet nyújtani. A sportoló kimerül, elfárad, a munkában sem lehet egy ponton túl többet produkálni.

Rájössz, hogy ha végkimerülésig hajszolod magad, akkor sem lesz meg a világcsúcs, vagy nem a te céged lesz a világ legjobban jövedelmező vállalata.


A szerencsejátékban viszont sosincs "elég", nincs olyan, hogy meg tudj állapodni, mert mindig ott fog lebegni előtted egy tovább "szint", ahova el tudsz jutni. Csak még egyet pörgess... CSak még egy kicsit... Csak még egy kör, és megvan! És mindig ott leszel egy hajszálnyira attól, hogy még egy tizedesértékkel nagyobb vagyonod legyen, és ehhez semmi mást nem kell tenned, csak még egy körbe beszállni.


És egy ponton túl ez már nem az anyagi motiváltságról szól, hiszen felmérések vannak arról, hogy bizonyos szint felett a pénz megszűnik motiváló erőnek lenni.

2022. febr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
75%
Ja és szia Meta, ismét :)))
2022. febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
100%

#33-as intelligensen kifejtette, amit én akartam. Köszi!


Annyival tarkítanám, hogy a szerencsejátékban a pénz az egyedüli határ. Sajnos nem olyan, mint a sportban egy bizonyos szint, hanem akár jelzálog, tartozások, uzsora…

2022. febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
100%

33 és kérdező


Itt egy régebbi remek dal a témáról. Kicsit szalon-rock, de anno nem volt olyan rossz: https://www.youtube.com/watch?v=qLxmo3PF9IA

2022. febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
100%
Ezt majd be lehet neki játszani, mikor jönnek a behajtók foglalni.
2022. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
100%

35# Na igen, én a "jó" forgatókönyvről beszélek, amikor az "amerikai álom" megvalósul :) Az esetek nagy többségében az következik be, amiről te beszélsz. A sportban nem mehetsz át "mínuszba" (illetve de, ha a saját tested képességein túl hajszolod magad, amit persze lehet jól-rosszul felmérni, de ez mindegy is), a szerencsejátékban viszont nagyon sokszor már az első kör mínusszal indul. És akkor jön a jól ismert jétékelméleti probléma: "nyerjük vissza az eljátszott pénzt"


Na és itt kezdődik a haláltánc...

2022. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
100%
36# Köszi, Edricus, ezt nem ismertem majd munka után meghallgatom :) Nem tántorítanak el olyan fogalmak, mint "szalonrock" :D
2022. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
75%

Szia-szia, #34.^^


#38:


Már ahol. :/ Még vannak olyan sporttagozatok, ahol sportszíve lesz a 16 éves gyereknek, meg tönkremennek az ízületei a túlhajtástól.


Ajánlom ide a Fehér tenyér című filmet, hogy hogyan is működik a sport világa. (Még ma is!)


Na, kioffolom magam, ezzel már nem teszek hozzá a témához.😅


—————


Kérdező, mit fogsz csinálni a leírtak tudatában?

2022. febr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!