Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire megváltozott a világ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire megváltozott a világ?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, olyan, aki nyiltan kimondja a vágyait, az érzéseit, tudom hogy mit akarok egy kapcsolatban, és mit nem. Határozott vagyok, de nem erőszakos. Toleráns, jóindulató, kitartó, kompromisszumképes, jószívű nő vagyok. Szeretem az életet, nincs bennem önsajnálat, viszont azt vettem észre, ha én szeretnék találkozni a férfivel, akkor mintha már valamilyen általános jelenség volna az, hogy a férfiak (tisztelet a kivételnek) úgy viselkednek, mint a szűzqrvák. Kb kéretik magukat, és nőként még nekem kellene udvarolnom is. A többség (szintén tisztelet a kivételnek) egoista, nárcisztikus, és az egész olyan, mintha még hálásnak kellene lennem, hogy időt fordít rám a férfi, és valahogy "elnőisedtek" de az idősebb korosztály is. Ha cselekedni kell, akkor nyúlcipő, kifogás kifogás hátán, és nem érzékelik hogy férfiatlanok. (Ismét: tisztelet a kivételnek.) Régen nem voltak ilyenek. Legalábbis ennyi ilyen nem volt. Ennyire megváltozott a világ?
2022. ápr. 15. 09:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
100%
Igen, változik a világ. De emmellett vannak olyanok, akik még a tiédhez hasonló "hagyományos" megközelítéssel néznek egy kapcsolatra bár szerintem ez is már mérséklődik.
2022. ápr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy én is azt érzem, hogy nincs igény a mély, tartalmas kapcsolatra (nem csak szerelmi téren, hanem emberi kapcsolatokban szintén) hanem a legyünk annyira lazák, hogy szétesünk stílus megy. Amin ledöbbentem, hogy az idősebb korosztály is ilyenné kezd válni.
2022. ápr. 15. 09:34
 3/83 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez már nem igaz szerintem, vagyis én nem tapasztalom, hogy a kapcsolatok ne lennének tartalmasak, vagy hogy ne lenne ilyenekre igény.


Inkább arra gondoltam, hogy a nemi szerepek így kiegyenlítődnek, a férfiak nőiesednek, a nők meg férfiasodnak.

2022. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
34%
vagy csak egyszerűen veled nem akarnak ismerkedni a kiszemeltjeid. Van ez így.
2022. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
83%

Hány férfiből szűrted le ezt a tanulságot?

Egoista, nárcisztikus: sok nő is ilyen, aki nem tudott 30 éves koráig legalább egy együttélést felmutatni.

2022. ápr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én egy "konzervatív" nő vagyok, és inkább azt vettem észre, hogy a ferfiak többsége nem tud és nem is akar férfi lenni, mert az felelősség. Első sorban érzelmi felelősségre gondolok. Az is benne lehet a dologban, hogy a nők (tisztelet a kivételnek) emberileg igénytelenek lettek, nincs önbecsülésük. Ha két ilyen érzelmileg/emberileg igénytelen ember egymásra talál, oké, jól el vannak a nagy lazaságban, viszont ha egy érzelmileg/emberileg igébyes nővel/férfival találkoznak, azzal egyszerűen nem tudnak mit kezdeni, mert ott már emberi/érzelmi igényei is vannak a másik félnek.
2022. ápr. 15. 09:50
 7/83 A kérdező kommentje:
5-ös, nyilván mivel heteroszexuálus nő vagyok, ezért nem fogoka nőkről e tekintetben nyilatkozni, de én is látom azt amit leírtál, és egyet is értek veled.
2022. ápr. 15. 09:52
 8/83 anonim válasza:
100%

A modern társadalom átka, ez már csak ilyen. A nőkből lassan férfiak, a férfiakból meg nők lesznek, pontosabban valami massza lesz a két csoport között, nincs különbség, mint régebben.

Pedig alapvetően az ember nem változott meg, ahogy a nők sem, az udvarlás, a férfias fellépés, de nem tolakodás mindig megnyerő lesz, hiába tart most a társadalom görbetükröt önmagának.

2022. ápr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:
Bizony! Az számomra döbbenet, hogy (nem győzöm hangsúlyozni, tisztelet a kivételnek) az idősebb korosztály is, hogy mondjam... a férfiakból hímringyó lesz.
2022. ápr. 15. 09:58
 10/83 anonim ***** válasza:
100%

"Ha cselekedni kell, akkor nyúlcipő, kifogás kifogás hátán"


Az biztos, hogy ha csak az utóbbi 20-40 évet veszem alapul, ahhoz képest sokkal "szabadosabb" lett a világ. A férfiak egyre inkább úgy gondolják hogy nem akarnak egy életre elköteleződni. Kapcsolatot szeretnének, de minél kevesebb felelősségvállalás mellett. Valószínű hogy a válások magas száma miatt is sokkal óvatosabb mindenki. Ma már sok férfi/nő nem is akar gyereket sem. Szabadabb életre vágyik mindenki. Amióta van internet, azóta nincsenek az emberek annyira "rászorulva" egy másik ember társaságára. Persze egy jó párkapcsolatot nem helyettesíthet az internet, de sokan már nem akarnak kompromisszumokat kötni, inkább elvannak egyedül is. A komfortzónájából nem igazán szeret senki kimozdulni. Az egó egyébként is "nagy úr". :) Egyre felszínesebbek az emberi viszonyok nagy általánosságban. Akinek nem inge, ne vegye magára.

2022. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!