Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért privát/intim szféra ma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért privát/intim szféra ma a telefon? Nekem nem az. Ezt szeretném megérteni. Nekem pl miért ne lenne közöm ahhoz, hogy mit írt rólam a párom, és azt miért nem nekem mondja? Vagy miért ne lenne közöm ahhoz, ha flörtölget valakivel?

Figyelt kérdés

Nem elég ha munkahelyen beszélget emberekkel, nőkkel, chat-elni kell... mert az számít intim szféranak? Kiindulva abból, amiket nekem szoktak írni ismerősök. Hazajövök, aztán ír a nős kollégám, hogy menjek el vele sétálni. Én meg ezeket el szoktam mondani a páromnak, hogy mik történnek. Mert le$z@rom. És mert szerintem valamilyen köze van hozzá.

Nekem nyitott könyv a telefonom. Ha beszélgetek valakivel, azt miért ne olvashatná el a párom? Legalább szólna, hogy neki mi bántó. Vagy ha azt írnám a barátnőmnek, hogy bunkó volt ma a barátom, miért ne olvashatná el? Akkor én nem vagyok őszinte ...ha ezek az én "levél titkaim".

Azt mondják, hogy nagy fokú modortalanság, ha belenéznék a párom telefonjába. De miért is? Szerintem csak annak az, akinek valami titkolni valója van. És az nem néz bele a párjáéba sem, aki nem szeretné ha az övébe bele néznének.



2022. dec. 2. 20:50
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
18%
Most szerintetek tényleg nem azzal kell megbeszélni a problémát akivel problémánk van?
2022. dec. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%

20 vagyok.

De 20as! Vele kell és azt is teszem. De szerencsére nem mindenki üldözési mániás és hiszi azt, h a párja róla beszél mindenkivel.

Van családom, barátaim és ennyi. Nem csak a párom teszi ki az életem.

Tegnap egy jó barátom elmondott valamit és nem igazán lenne közé hozzá páromnak és nem is faggat feszt, h de mit beszéltünk. Ezer meg egy témáról lehet beszélni.

Én pl elmondom a páromnak ha valaki olyat ír pl ismerkedne. Tudja kivel milyen a viszonyom és ennyi legyen elég.

2022. dec. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:

Hát, jól elbeszélgettek egymással, de az első pár válaszoló után már csak egymással beszélgettek. Van, aki olvasni sem tud, de én kezeltessem magamat. Hülyegyerek, írjam le angolul vagy németül, amit kérdeztem?

Azt szajkóztam minden mondatomban, hogy az ami engem érint a barátom vonatkozásában, azt ő miért ne nézhetné meg? Engem érint vele kapcsolatban ha valami másik pasival "irogatnék", vagy ha másnak róla, a barátomról írnék NEM, nem azt, hogy Julcsi meg Marcsi mit ír nekem a férjéről.... Hanem azt, hogy ha én mondok valamit a páromról, igen!!! Így még egy kérdésre válaszolva úgy ....hogy ő neki is mondtam, ha bunkó volt. És nem azt írtam, hogy amikor azt írom a barátnőmnek, hanem ha ilyet írnék! Érthető valakinek????? Köszi

2022. dec. 3. 16:38
 24/57 anonim ***** válasza:
90%

Nyugodjál meg, attól megnyugszol. Ahhoz, hogy lássa, ahogy BÁRMIT írtál a barátnődnek, meg kell nyitnia a közted és a barátnőd közötti privát levelezést. Vagyis ugyanakkora eséllyel látja meg azt is, amikor a barátnőd azt újságolja, hogy múlóban a hüvelygombája. Akkor is, ha nem azt akarta látni. Szerintem inkább te tanulj meg olvasni 😉

#13

2022. dec. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%

23

Normális felnőtt emberek nem akarják kényszeresen ellenúrízgetni a másikat.

Ha nem bízol benne, akkor dobd ki, ha ok nélkül nem bízol benne, akkor meg keress fel szakembert. Beteges, amit csinálsz vagy elvársz.

2022. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
16%
A bizalom nelkul nincs kapcsolat utan jon a legtobb koppanas ;)
2022. dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

26, a két tábor soha nem fog megegyezni ebben. Én a bizalommal még soha nem koppantam, ellenben volt bizalmatlan párom, tehát, ismerem milyen a másik oldalon állni. Nem kívánom senkinek és nem gondolom, hogy lehetne ezzel kiegyensúlyozott kapcsolatot létrehozni.

Ugyanakkor a megoldás rém egyszerű. A két tábor nem kell, hogy keveredjen. Aki szeret ellenőrizgetni, tegye. Volt olyan barátnőm, aki benne volt állandóan a párja Facebookjába és ez fordítva is így működött. Ezzel nincs is baj. Vagy, ha két ilyen ember találkozik, létrehozhatnak közös fiókot, ilyen ismerősöm is van, aztán ott végképp semmi titok nem lesz.

A gond akkor van, ha két ellentétes oldalon álló van. Van ilyen ismerős is. A halálba idegesíti a nője, aki hívogatja állandóan, képet követel, ha nélküle van valahol a srác, (akkor is, ha egy haverjával iszogatnak ketten otthon), nyomkövető appal egész nap követi merre jár és időnként belenéz a telefonjába is, amellett, hogy otthon is jeleneteket rendez (meg mások előtt is). Volt már rá példa, hogy megjelent bulihelyen és haza vitte a srácot, mint anya a részeg gyerekét. Hozzáteszem, a srác nem volt részeg, nem kicsapongó, vagy hűtlen és a nő tudta kikkel, hol van és meddig tervez maradni. De, a 20. hívást már nem volt hajlandó fölvenni a srác, úgyhogy a nő intézkedett.

Lehet így is élni, csak minek?

És értem, hogy nem mindenki ennyire beteges, de nekem ennek az első lépése a nézem a telefonod mert....

Tehát, annyi a feladat, hogy mindkét tábor tudatosan kerülje a másikat, mint a leprást. Én épp így teszek és tökéletesen elvagyok.

2022. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

27

Ugye tudod, hogy a haverod nője nem normális? És a hvaersem, hogy ezt eltűri :)


AMúgy igazad van. Nagy ívben kerülöm is a kutakodó embereket.

2022. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
97%

28, persze, hogy tudom, írtam is, hogy beteges. Senki nem érti a srác miért viseli el. Még csak nem is egy jó nő, pedig a srácnak voltak már nagyon szép barátnői is. A családja se kedveli, lazán talalhatna szebbet, értelmesebbet, aztán mégis ez kell neki 🤷‍♀️

De én már a sima "tedd ki a telefonod, had olvasom, mit írtál" is bőven túl megy a határon. Csupán az alap problémára, illetve a 26-os felvetésére reagáltam.

Kérdező, neked elfelejtettem írni. Érdekelne, hogy nézed csak azt, ami rólad szól, anélkül, hogy a másik reakcióit, egyéb általa felvetett témáit olvasnád, ezáltal sértve az ő levéltitkait? Ha erre az a válasz, hogy sehogy, akkor meg is válaszolta, miért aggályos az egész és miért akad fenn rajta itt sok ember.

Az, hogy a srác azt mondta, megnézheted, majd kiakadt, mikor megtetted valóban nem helyes. Ettől függetlenül értem miért sértődött meg. Ez bizalmatlanság, ami bizony a másiknak fáj. Akkor is, ha korábban könnyelműen azt mondta, megteheted.

2022. dec. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy itt is van különbség. Nekem nincsenek ilyen barátnőim akik leírják, hogy épp múlóban van a hüvelygombája vagy milyen volt a szex Józsival. A barátnőim ha valami ilyet írnak, akkor max annyit, hogy volt nőgyógyásznál, aztán mikor találkozunk akkor mondja el, ha akarja a részleteket. Telefonon sem. Nekem az eddigi párjaim között volt betegesen féltékeny. Ezen túl kellett lendülnöm, mert ezen kívül minden jó volt, szóval kár lett volna. Csak el kellett beszélgetnem vele hogy ez miért van és időt adni, mert idő kellett neki, mert előttem többen is megcsalták. Engem nem idegesített ha ránézett a telefonomra, ha mellette ültem, mikor valakinek írtam. Nem tudom miért. Nem voltam soha az a nagy telefonmágus. Értem, hogy mik vannak a párkapcsolatokban, csak kár hogy az addigi tapasztalatokat ráverítik az újra. Tőlem elmehet nyaralni is a haverjaival, nem fogom hívni. Ha csajozott, úgy is kiderül. De az ilyen "az a bizalom, ha nem nézel bele a telefonomba" engem fáraszt. Bocsánat. Nekem ez gyerekes. És az "élet nagy problémái" közé sorolom. Jujj, belenézett a telefonomba, ki kell rúgnom, ilyen bizalmatlan férget...

Nekem nincs sok jó tapasztalatom olyan ismerősöktől, akik a telót így féltve őrzik. Flörtölni próbálnak, pedig házasok, csak kell nekik a flört. És egyértelmű, hogy csak egy vagyok a 20-ból, akinek éppen ír.

2022. dec. 3. 19:09
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!