Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért privát/intim szféra ma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért privát/intim szféra ma a telefon? Nekem nem az. Ezt szeretném megérteni. Nekem pl miért ne lenne közöm ahhoz, hogy mit írt rólam a párom, és azt miért nem nekem mondja? Vagy miért ne lenne közöm ahhoz, ha flörtölget valakivel?

Figyelt kérdés

Nem elég ha munkahelyen beszélget emberekkel, nőkkel, chat-elni kell... mert az számít intim szféranak? Kiindulva abból, amiket nekem szoktak írni ismerősök. Hazajövök, aztán ír a nős kollégám, hogy menjek el vele sétálni. Én meg ezeket el szoktam mondani a páromnak, hogy mik történnek. Mert le$z@rom. És mert szerintem valamilyen köze van hozzá.

Nekem nyitott könyv a telefonom. Ha beszélgetek valakivel, azt miért ne olvashatná el a párom? Legalább szólna, hogy neki mi bántó. Vagy ha azt írnám a barátnőmnek, hogy bunkó volt ma a barátom, miért ne olvashatná el? Akkor én nem vagyok őszinte ...ha ezek az én "levél titkaim".

Azt mondják, hogy nagy fokú modortalanság, ha belenéznék a párom telefonjába. De miért is? Szerintem csak annak az, akinek valami titkolni valója van. És az nem néz bele a párjáéba sem, aki nem szeretné ha az övébe bele néznének.



2022. dec. 2. 20:50
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:

Amúgy úgy néztem meg, hogy tudtam, hogy mit kérdezett tőle a srác. Pl 1. milyen ott laknk vele? 2. volt-e már szex?

Ezt nem volt nehéz kikeresni, tudtam a srác nevét, és a kérdést meglátja a szemed. Majd elolvasod a választ. Majd bezárod a messengert. Közben lehet, hogy perifériásan láttad hogy milyen neveknem írt még, de azon annyit látsz, hogy nőnemű vagy férfi.

2022. dec. 3. 19:13
 32/57 A kérdező kommentje:

És onnan tudtam hogy mit kérdezett, hogy az első kérdést mutogatta az óráján, mikor éppen megérkezett a kérdés. A másodikról meg beszélt, már mindegy is miért, hogy egy képet küldött neki, hogy hogy van berendezve a szoba.

És nem néztem a telefonját utána. Úgy voltam vele, nem is érdekel, biztos azt mondja amit nekem is. Hanem volt egy időszak utána, amikor távolságtartónak éreztem, és hiaba kérdeztem, hogy miért, nem mondott semmit. "Nincs semmi".

Aztán visszamenőleg láttam pl ezt. Utána ha a srác írt rá valamit, az nem érdekelt. Csak azt néztem hogy ő mit írt, a "kék buborékokat". Így azt is el tudod kerülni, hogy véletlenül megláttam volna, hogy éppen zacsiviszketése van a srácnak

2022. dec. 3. 19:20
 33/57 A kérdező kommentje:

Mondjuk egy jó barátom is úgy tudta meg hogy a felesége csalja, hogy belépett a csaj iphonjába, persze ott törölve volt minden, de ő visszaállította laptopon keresztül a törölt üzeneteket, és ott volt minden feketén fehéren. Ha nem nézi meg, lehet a mai napig nem tudja 💁

Egy másik barátom meg talált otthon takarítás közben egy telefont. Ez még a nem kódos okos telefonok időszakában volt. Kellett neki egy másik telefon a másikhoz... Aztan a barátom megkérdezte, hogy akkor most mi történik, erre ki lett dobva. Addig nem... De ha már megvan a telefon, akkor mehet is a szegény pára

Hát szerintem nem én vagyok az undorító. Szerintem ők is kikérték volna maguknak, hogy "nem bízol bennem"??!! 🤣

A másik meg az, hogy azt is tudom, hogy olyan undorító pletykásak az emberek, hogy nem kell beleolvasni másnak a másik telefonjába hogy a barátaid pletyijeit megtudja. A munkahelyen is hallom hogy az egyik amit beszélt a másiknak vagy amit írtak neki, azt szépen adja tovább "képzeld ki terhes" képzeld ki válik"....

2022. dec. 3. 19:32
 34/57 A kérdező kommentje:
Én meg olyankor odébb megyek, mikor így "gyűléseznek", mert nagyon fárasztó. Aztan még felteszek egy kérdést, amire köszönöm a valaszokat, hogy ki miért mit hogyan csinal ezügyben, aztan jön a 13-as megjegyzés személyeskedve úgy hogy semmit sem tudsz rólam, hogy kezeltesd magad. Én már unom az ilyen bunkózásokat. Lehet, normalisan is valaszolni dolgokra, nem úgy, hogy undorító vagy hányás emojival.
2022. dec. 3. 19:40
 35/57 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, te minek teszel fel kérdést? Ha előre megvan a több oldalas kifejtésed, melyeket évtizedek alatt gyűjtöttél, kiemelve a beteg elméleted alátámasztásait, és nagyot nyelve félresöpörve a többi tapasztalatot, mely az évtizedek alapján összegyűlhetett volna, ha kinyitod a szemed? (Azt meg véletlenül se képzeld el, hogy vannak másfajta munkahelyek, másfajta témák, mint a tiétek.)

Minek teszel fel kérdést, ha ez nem kérdés, hanem kifejtés?

Feleslegesen fárasztod magad, és minket. Írj könyvet, melynek az a címe, hogy minden nő/férfi kevesebb nálatok, akinek a telefonja nem nyitott könyv a párja számára. Ezt majd megveszi néhány ember az elmegyógyintézetből, de amúgy veszteséges lesz a biznisz. Ezután az barátnőddel vagy barátoddal már nem is tudom mi a nemed, vonuljatok ki a társadalomból és romantikusan nézegessétek egymás egyetlen telefonját a 3 műszak után panaszkodva a többi ember undorítóságáról.

2022. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
88%
#33! Nahát! Engem meg úgy dobott a pasi, hogy talált egy sms-t (az akkor még buta telefonomban), amit a barátnőm küldött át megőrzésre. Egyáltalán nem zavarta az idiótáját, hogy se a feladó, se a címzett fél nem volt beazonosítható (mellesleg tudta, hogy akkor kaptam, a tesóm használt telefonja, mert az enyém bedöglött, tehát akár az ő üzije is lehetett volna), az se, hogy a "nagy szerelmes utalás" egy olyan időszakra vonatkozott, amikor együtt se voltunk. De annyira már nem volt tökös, hogy szóvátegye, mert tudta, hogy páros lábbal rúgtam volna ki a kutakodás miatt. Szóval inkább szó nélkül lelépett. Onnan tudtam meg, hogy a bénája véletlenül?kitörölte. Szóval a saját ostobasága miatt bukott egy jó kapcsolatot, engem meg megkímélt a mentális beteg önmagától, amiért hálát adok a sorsnak. Az ilyen sérültekkel inkább találjátok egymásra ti, én maradok a normális kapcsolatoknál nyomozgatások nélkül.
2022. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
89%
Akár tetszik, akár nem, a telefon privát szféra. Ami rajta van, az a tulajdonosának van rajta, nem a minden lében kanál párjának, és nem azért, mert FELTÉTLENÜL hűtlenség áll a háttérben, hanem egyszerűen csak nem kell tudnia. Ha valakivel PRIVÁT beszélgetést folytatok, azt ne olvasgassa harmadik fél, ugyanis SEMMI köze hozzá, még ha ő azt is hiszi. Mindenki önálló felnőtt ember, akinek joga van eldönteni, hogy meddig enged egy másik embert, és hol van az a határ, ami az "eddig jöjj, és ne tovább". Korábbi negatív tapasztalatok miatti "önfeljogosítás mások határainak az átlépésére" című jelenségre pedig csak annyit, hogy ha új emberrel ismerkedsz, ő is megérdemli a bizalmat, függetlenül attól, hogy a másik mit élt át vagy mit nem, mert ahhoz az új embernek semmi köze. Aki erre nem képes, az ne ismerkedjen, mert csak megkeseríti a saját, és egy másik ember életét is. Olvasgassa mindenki a saját telefonját, jobbára mindenkinek van! Aki ilyenekkel próbálna traktálni, úgy vágnám ki, hogy a központi csillagunk tömegvonzása sem tartaná a Naprendszerben.
2022. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

35, ha te vagy a 13-as, akkor a többoldalas kifejtésem erre a valaszra: "Hú, remélem, neked nincsenek barátaid. Tehát neked nincs szükséged magánszférára, akkor más sem érdemel. Amit neked írnak, küldhetik rögtön a pasidnak is, úgyis nála landol. Minden nő ilyen barátnőről álmodik. Mondja csak el szépen minden titkát a bizalmas barátnőjének összes dugópartnerének. Hányinger vagy🤮Kezeltetned kéne a kontrollmániádat a beteges féltékenységeddel együtt"


Ha nem, akkor lathatod, hogy megköszönten a valaszokat, aki leírta hogy mit csinal és miért

2022. dec. 3. 19:49
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én nem a 13 vagyok, én csak azt nem értem hogy miért kell gyűjteni a bizonyítékokat a haveri körből. Azokat miért nem gyűjtöd, akik nem kutakodnak hanem tisztelik a másik magánszféráját és jól megvannak? Mert mindkét felfogású táborban vannak jó kapcsolatok, és ahogy én látom a kutakodósak között több a rövid kapcsolat, mert aztán csak jön valami megcsalás a kutatások ellenére is. Persze a másik táborban is. De észre kellene venni a pozitív példákat is, és nem egyoldalúan gyűjtögetni az eseteket.

35

2022. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:
36, az lehet. De én nem olvastam el semmit, ami a barátomnak érkezett.
2022. dec. 3. 20:02
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!