Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek problémás egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek problémás egy párkapcsolatban, ha az egyik félnek alacsonyabb iskolai végzettsége van?

Figyelt kérdés
Pl. mondjuk ha egyikőjük orvos, vagy jogász, a párja meg "csak" főiskolai végzettségű. Nincs ilyenkor kisebbségi komplexus a másikban, hogy a párja magasabb végzettségű vagy ez nem szokott kellemetlenségeket okozni? Pláne ha mondjuk meglàtszik keresetben is.

2023. jan. 31. 10:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%

Akinek normális önértékelése van, azt nem fogja ez meghatni. Ha úgy érezné, hogy ő képes egyetemen végezni, valószínűleg levelezőn elvégezné munka mellett.


A fizetés kérdésköre más téma. Itt a fórumon lehet látni, hogy sokaknak van ebből problémája, de aki "közöskassza" jellegű családban nőtt fel, ott nem lesz gond, mert jobb esetben az ember nem fél vagy bánja a pénzét a párjára költeni.

2023. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%

Nagy különbség biztos nem jó.

Pl nekem szakmunkás végzettségem van, egy diplomás emberrel nem igen lenne közös érdeklődési körünk.

Viszont ha az egyik egyetemet végzett a másik főiskolát ott szerintem nem lehetnek akkora nagy különbségek..

2023. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincsenek jelen komplexusok, a másik nem irigy akkor működhet.
2023. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%
A fizura visszatérve pedig, egy érettségivel, jól működő vállalkozással simán lehet több pénzt haza vinni mint mondjuk egy kezdő orvosként.
2023. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%
Nem, ha elfogadnak egymast.
2023. jan. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy orvos és szakmunkás már tényleg nagyobb kontraszt lenne, ott már el tudom képzelni, hogy gondot okoz, meg ott már az intellektuális különbségek is látszanának.
2023. jan. 31. 10:43
 7/38 anonim ***** válasza:
91%

#4 igen, de attól még a proli az proli marad, már bocsánat.


Nekem nem működtek az ilyen kapcsolataim, de a jogász/orvos + főiskolát végzett között nincs nagy különbség, nem ilyenre kell gondolni. Olyat képzelj el, hogy nekem majdnem 2 diplomám van, a srác pedig az érettségit se tette le, de jellemre kedveltem. Viszont nagyon más világ voltunk, más hobbik, más életvitel, máshogy álltunk a pénzhez is. Nem tartott sokáig.


Az se működött nálam, ha ugyan diplomás volt a párom is, de szegény családból származott, én meg gazdagból. Olyan komplexusai voltak emiatt, amikkel megölte a kapcsolatot. Szóval azt kell mondjam, a működőképes minden szempontból inkább a suba subához párosítás.

2023. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
26%

Erre az oldalra én már nem tudok/merek mit írni erről.

Ma tudtam meg itt, hogy a doktori cím SEMMIT nem ér, mert a "diplomához adták" és nem csináltam tudományos munkát!!! :(


Meg eleve, mit írnak itt mindig a nő? Hogy nekik azért kell diplomás férfi, mert fontos a műveltség. Érdekes...én sosem a valóban művelt irodalmár, történész, muzeológus, meg hasonló srácok mellett látok fullos csajokat. A csajok valahogy mindig a pénzes diplomás mérnök, meg IT-s srácokra mennek.

2023. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk egy orvos és szakmunkás már tényleg nagyobb kontraszt lenne, ott már el tudom képzelni, hogy gondot okoz, meg ott már az intellektuális különbségek is látszanának."

Az esetek kb. 98%-ában igen.

De azért ismerek olyanokat, akik annak ellenére, hogy nincs túl magas iskolai végzettségük, egyáltalán nem buták. A munkahelyemen az egyik takarítóval vagyunk jó barátok, róla ha nem ismerném a munkáját és végzettségét, simán azt hinném, hogy diplomás. Bár az is igaz, hogy a másik három takarító agyban a közelébe sem ér.

Ami a párkapcsolatokat illeti: a legutóbbi barátnőmnek érettségije és szakmája volt, fizikai munkát végzett. Nekem diplomám van. Nagyon okos nő volt, az más kérdés, hogy a munka, amire vágyott, nem diplomás munkakör, és csak azért, hogy legyen papírja, nem akart egyetemre menni. Sokáig tartott a kapcsolatunk, és ameddig tartott, fantasztikus volt. Semmi köze nem volt sem a végzettségnek, sem a fizetésnek ahhoz, hogy vége lett.

Most akivel ismerkedek, neki meg három diplomája van, és durván kétszer annyit keres, mint én. Itt sem érzem azt, hogy ezek a dolgok problémát jelentenének.

2023. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

#9 vagyok.

Ezzel természetesen nem azt mondom, hogy másoknál ne jelenthetnének problémát. Legalább egy tucat olyan tönkrement kapcsolatról, vagy házasságról tudok, ahol komoly különbség volt a két fél iskolázottsága között, és az eltérő intellektus nagyon komoly feszültségekhez vezetett.

2023. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!