Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek problémás egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek problémás egy párkapcsolatban, ha az egyik félnek alacsonyabb iskolai végzettsége van?

Figyelt kérdés
Pl. mondjuk ha egyikőjük orvos, vagy jogász, a párja meg "csak" főiskolai végzettségű. Nincs ilyenkor kisebbségi komplexus a másikban, hogy a párja magasabb végzettségű vagy ez nem szokott kellemetlenségeket okozni? Pláne ha mondjuk meglàtszik keresetben is.

2023. jan. 31. 10:27
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
56%

#22!


A diplomás buta vagy vagy a diploma nélküli?

Mert nagyon nem azt írtam, amit te ebből kikövetkeztettél.

2023. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyik fajta intelligenciát sem kötik iskolai papírhoz!


Egy régi barátom professzora mondta az egyetemen: nem az az intelligens ember aki a saját szintjén tud másokkal beszélni hanem az, aki a beszélgető partnere szintjén tud a másikkal szépen beszélni!

2023. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Egy okj-s és egy alapszakos diplomás között aligha van nagy különbség.

De azért ott, ahol az egyik fél éppcsak átbukdácsolt az érettségin, miközben a másik PhD-t végzett, ott azért kibukik a különbség.

2023. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
78%

Van néhány férfi orvos ismerősöm, akiknek fodrász vagy kozmetikus a felesége, jól megvannak, van már gyerek is, ezek a nők egyebkent intelligensek a végzettségük ellenére (egyáltalán nem szeretném leszólni a fodrászokat, csak azért jegyeztem meg, mert ezek az orvosok nem azért álltak össze velük mert csini babák hanem mert értelmes nők)


Vannak olyan női orvos ismerőseim, akik mentőssel álltak össze, van aki akár gépkocsivezetővel, amihez nem kell sok ész. A mentősnek már nyilván kéne, de az is OKJ végzettség. Ők is jól megvannak.


Nekem csak egy főiskolai végzettsegem van, a páromnak PhD fokozata. Nyilván örülök, hogy van neki még büszke vagyok rá, de a kapcsolatunk szempontjából egyáltalán nem érdekel, nem ezen múlnak a fontos dolgok.

2023. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
53%

Már megint egy finghámozós kérdés. Jaj, nekem ilyen meg olyan ismerősöm van stb. Teljesen mindegy, a világ csak önmagunkból létezik. Olyan a világ, amilyennek látni akarjuk. Egy ember kizárólag önmaga gondolkodásáért, cselekedeteiért felelős, azokért amikkel ilyen vagy olyan példát mutat. Jó példát mutathat egy 8 általánossal is valaki, meg phd ***** fokozattal is. Nyílván egy olvasott embernek nagyobb rálátása van bizonyos dolgokra, és a kitartása is nagyobb. Nem feltétlenül, de nagyobb rá az esély.


Ha meg már két emberről beszélünk, akkor azokhoz meg nekünk nem sok közünk van. Majd ők eldöntik hogy működik-e a dolog vagy nem. Az meg hogy a saját személyes életünkből hozott SAJÁT példát leírunk, azt meg azok pontozzák le, akiknek meg kellene tanulni mások véleményének elfogadását. Tehát itt kezdődik a dolog, nem a diplománál.

2023. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
24%
Nőknél elfogadott a felfelé választás, vagyis jobban elnézik!
2023. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
100%

A végzettségek között is van értelmes és értékes és hasztalan , a diplomából is van számomra értelmezhetetlen és a szakmákból is. Aki valamilyen normális egyetemet végzett azért ahhoz kell egy kitartás mivel nem 1-2 év . Aki szerint ez nem nagy dolog iratkozzon be és legalább 1,5 évet töltsön el

ott és garantálom majd máshogy látja majd az alapszak= okj baromságot( nyilván nem a könyvtáros stb szakokra gondolok)

Nekem volt olyan kapcsolatom ahol a nő az érettségit se tudta letenni , 0 ambíció

0 elképzeléssel az életről. Azért diplomás hölgyek között nem nagyon láttam ilyet .

2023. febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gépésztechnikus végzettségű párom van, most váltott át a programozásra. Saját erőből, itthon fejleszti magát. Sajnos késői gyerek, idős , beteg szülők mellett nem tudott egyetemre járni. Viszont vannak ambíciói, tervei, céljai. Kitartó, elszánt és intelligens . Mellesleg elnézni az orvosi egyetemmel járó sok stresszt, lemondást, fáradtságot. Az előző párom hátráltatott a tanulásban ( gépészmérnök volt), vizsgaidőszakokban cseszegetett azért , mert én vele túl keveset foglalkozom és csak tanulok. Érzelmileg zsarolt, tőlem várta el, hogy az otthon melegét megteremtsem.Egy évet voltam mellette, a végén én küldtem el a srácot melegebb égtájakra.

Jelenlegi párommal közös terveink vannak, hasonló véleményünk van mindenben, nincsenek ellentétek.

Lassan végző orvostanhallgató

2023. febr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!