Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek problémás egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek problémás egy párkapcsolatban, ha az egyik félnek alacsonyabb iskolai végzettsége van?

Figyelt kérdés
Pl. mondjuk ha egyikőjük orvos, vagy jogász, a párja meg "csak" főiskolai végzettségű. Nincs ilyenkor kisebbségi komplexus a másikban, hogy a párja magasabb végzettségű vagy ez nem szokott kellemetlenségeket okozni? Pláne ha mondjuk meglàtszik keresetben is.

2023. jan. 31. 10:27
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
12%

Dolgoztam egy olyan startup-ban, ahol csak a titkárnőnek (és talán a CEO-nak) volt diplomája. Ők voltak a legbutábbak a cégben. Természetesen büfé szakos diplomák voltak és a titkárnő tudta is, hogy mindenki intelligensebb, műveltebb nála.

A volt feleségemet én beszéltem rá, én fizettem, hogy legyen egy felsőfokú végzettsége. De végül azért váltunk el, mert már nem tudtam elviselni a butaságát. (Pedig nekem csak érettségim van.)


A végzettség csak valószínűsít egy értelmi szintet, de semmit nem garantál. Volt olyan barátom, aki kb. 30 évesen érettségizett. Nem lett hirtelen okosabb, de előtte sem volt buta, mint a tök.


Inkább az a gond, ha a végzettség miatt olyan munkahelyeken töltik a napjuk jelentős részét, ahol más szintű emberek veszik körül őket, mint a párjuk.

2023. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
88%

#21

A napi “ismerek egy buta diplomást, tehát minden diplomás buta és minden végzettség nélkül egy rejtett zseni” rovatunkat olvashatták.

2023. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
végzettség nélküli*
2023. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
87%

a lényeget nem írtad le.

kinek van alsacsonyabb végzettsége: ffi v. nő?

de igenis gondot okoz, főleg ebben az országban, ami erősen patriarchális.

ui. az alacsonyabb végzettség alacsonyabb társadalmi pozíciót, státuszt, fizut is jelent.

ha a faxi keres kevesebbet, azok a kapcsok mindig sokkal nehezebbek.

2023. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
78%

Nem, ha nem társul mellé a szokásos elitista sznob/pénzagyú paraszt mentalitás.


Én igyekszem nem beképzelt szarnak tűnni a végzettségeim miatt, de a másik oldalról kb egy alacsonyan képzett ember sem tudta megbecsülni a szaktudásom vagy a hivatásom, mindenki hülyézett, amiért szeretek tanulni, meg a pénzen lovagolt. Ez rettenetesen ellenszenves és mivel gyakori is, nem szívesen ismerkedem nálam sokkal alacsonyabb iskolai végzettségűvel.

2023. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
56%

25. Azt azért tudni kell, hogy az emberekben az egó meg az irigység a lenézést hozza magával. Engem nem érdekel ki mit gondol rólam, vagy mit hisz. Az sem érdekel hogy kinek mit jelent egy párkapcsolat. ezek annyira szubjektív dolgok, hogy itt kizárólag csak egóharcról beszélhetünk. Mert ugye egy olyan ember megsértve érzi magát, akinek a párja alacsonyabb végzettségű és ezt az egyik itt kommentelő nem nézné jó szemmel a saját életében. Én férfi vagyok, de tizenévesen is gimnazista lányok vonzottak, majd később a

diplomások. Hatalmas bűn gondolom, de hát az én világomban ilyen az élet.

2023. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
63%

#25

Ha a szinted alatt választasz, sose megbecsülést fogsz kapni, hanem kritizálást, lenézést. Mert ahogy 26-os írja, ezek ah emberek a kisebbségérzetüket így próbálják kompenzálni.

2023. jan. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem különbség, hogy akinek pl. érettségije van hogyan jutott el csak addig.

Mert ha lusta volt tanulni és lenezi a másikat, mert ő szorgalmas azzal minek jön össze.

De ha pénz miatt nem tanult tovább, nem volt rá lehetősége, mit tudom én otthon kellett szülőt ápolni, vagy pénzt keresni az azért teljesen más helyzet.

És nincs kizarva, hogy nem akar a jövőben tenni azért, hogy jobban éljen, vagy továbbtanulni nem akarna. Olyan esetben működhet a kapcsolat szerintem.

2023. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
59%

A barátom diplomás, én technikus vagyok. Az "elődeim" diplomások voltak, de a egyikükkel sem tudott az ő igényeinek megfelelő témákról beszélgetni, velem meg tud.

N

2023. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj a gyk-val, hogy kizárólag a szubjektív véleményét akarja mindenki objektívnek és általánosnak beállítani!


Tehát vannak buta bunkó diplomások, akik életképtelenek. Vannak okos, értelmes, ügyes diplomások, akik életképesek.


Ugyanígy alacsonyabb végzettségűek is ilyen felosztásban vannak.


Vannak akiknek számít, vannak akiknek nem. Vannak akik szerencsésen dobta az élet a lapokat, vannak akiknek nem.


Senki nem a másik életét éli, felesleges is aranyszabályként írni a a saját életedet!

2023. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!