Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A legtöbbször nem jelzem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legtöbbször nem jelzem párkapcsolatban a nemtetszésem, igényeim stb. Attól való félelmemben, hogy ha elmondom ezeket, a szerelmem el fog hagyni. Szerintetek ez jogos félelem?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 18. 19:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Ez azt jelzi,hogy nincs önbizalmad. Így nem leszel képes részt venni egészséges párkapcsolatban. Mindenképp javasolt lenne ezt a problémát megoldanod, mielőtt párkapcsolatba kezdenél. Szakember segítségével elsősorban, pszichológus.
2023. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, és mit kezdesz ezekkel az elfojtásokkal? Passzív agresszív megnyilvánulásaid vannak? Pl csenddel verés, mártírkodás, manipuáláció? Ezek a nárcik tipikus megnyilvánulásai, főleg a rejtett nárcisztikusoké. Én is ez utóbbi kategóriába tartozom.

A kérdésben feltett problémán úgy tudsz dolgozni, hogy apróbb, lényegtelenebb helyzetekben elkezded meghúzni a határokat, kimondani, hogy én most ezt nem akarom, inkább azt szeretném. Plusz segít az asszertív kommunikáció is, ezzel kapcsolatban nagyon sok anyagot találsz a neten. Jársz pszichoterápiára? Nagyon kéne.

2023. ápr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Elég kedves egy nárci lehetsz. De végül te hagyod ott őket vagy ők téged?
2023. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is kedves vagyok. Azért írod, amit, mert te is esetleg, mint sokan, egyenlőségjelet húzol a nárcisztikus és a bántalmazó köté? Szerintem se és szakember szerint se kell. Tudatossággal elkerülhető, így mondták, és én is így gondolok magamra. Mint aki nem bántalmazta a másikat. Hogy hogy végződött a kapcsolat, szívesen leírom privátban.
2023. máj. 4. 07:55
 25/32 anonim ***** válasza:
Igen, azt szokták mondani hogy a nárcisztikusnak szüksége van arra hogy jobb legyen másoknál, és ezért bántalmaz. Mert ő nincs jól, ezért másoknak még rosszabbul kell lennie, ezért szereti úgy látni maga körül az embereket hogy azok gyengék. De ha máshogyan is jól tud lenni akkor nem annyira csinálja ezt. Te biztos hogy nárcisztikus vagy, nem diagnosztizáltak félre?
2023. máj. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Már leírtam korábban is más válaszok alá, és változatlanul ezt gondolom, a diagnózist felállító pszichológusok biztos nem hülyék. Szerintem jól csinálták a dolgukat, arról nem beszélve, hogy a válaszokat én adtam, nekik "csak" kiértékelni kellett. A válaszaimat továbbra is vállalom. Mint pl.: más sikereit látva szokta-e úgy érezni, hogy ön jobban megérdemelné? Vagy: "szokott-e fantáziálni tökéletes szerelemről, vagyonról, sikerekről?" Igen. Nem tudom, mi a maradék hét kérdés, de hogy az öt beigazoló válasz megvolt, az biztos. Kész a diagnózis: nárcisztikus az illető. Azt is elismerem, teszt nélkül is, hogy életemben viselkedtem már érzéketlenül, vettem részt már játszmákban.

Hogy bántalmaztam-e és mikor, milyen helyzetben, hogyan, hányszor, milyen mértékben, a legközelebb álló embert, a párom, volt párom, jó lenne persze őt is meghallgatni. De ti őt nem ismeritek, nem tudjátok megkérdezni, én pedig még nem állok készen a vele való beszélgetésre.

2023. máj. 4. 08:20
 27/32 anonim ***** válasza:
Kerdezo, akkor te valoszinuleg rejtett narcisztikus vagy. Vagy serulekeny narcisztikusnak is hivjak.
2023. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Ezt tudom. Igen.
2023. máj. 4. 09:06
 29/32 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok. Ha szeretnel tapasztatatot cserelni, vagy beszelgetni, irhatsz nekem privatot.
2023. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ez azért ciki, mert ha odafigyelsz is arra hogy ne viselkedj érzéketlenül, de mégis ha majd nem az lesz a célod hogy megtartsd a szerelmed, hanem valami más, vagy valaki más, akkor az addigiakkal ugyanúgy viselkedhetsz érzéketlenül mert nincs semmi belső gát ami meggátoljon ebben. Végülis nárcisztikussal kb csak szerződés alapon lehet együtt lenni, ahol vannak biztosítékok, és mindig érdekelt abban hogy ne legyen érzéketlen. Valahogy ő is motivált legyen a másik jóllétében.
2023. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!