Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem egy idejétmúlt ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem egy idejétmúlt ez a férfire fel kell nézni hozzáállás?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy a tisztelet az fontos, de nagyon fontos az egyenrangúság is, a felnézés az ilyen alul, felül pozícionáló nézet, ami már 21. századra meg kellett volna már haladni. Gondolok én arra, hogy akinek mondjuk több pénze van, magasabb társadalmi státuszú foglalkozása van az ne dominálja a másikat, ha esetleg urambocsá, de a férfi keres kevesebbet a párjánál attól még lehet tisztelni a férfit és a férfinak se kéne kevesebbnek éreznie magát, mert rengeteg tisztelni való van minden emberben, mindenki más miatt különleges. Aztán ebben a kiszámíthatatlan világban fordulhat a kocka és a másik kerülhet magasabb társadalmi státuszban, tehát ennyit ér ezzel foglalkozni. Azért is zavaró ez a felnézni valakire duma, mert ez magában foglalja azt a káros dehumanizáló nézetet, hogy az egyik ember többet érne a másiknál.


Egy párkapcsolatra úgy kéne tekintenki, mint egy közösség ahol építik, fejlesztik egymást, gazdagodnak még több információval. Az olyan kapcsolatok amik nem közösségként funkcionálnak, hanem egoista egyének alkotják azok nem működőképesek, a saját kényelem a fontos ezért ahelyett, hogy egymást ápolnák inkább bántják egymást. Ennek magától értetődőnek kéne lennie és alapnak, de látszik, hogy sokan azt se tudják, hogy működik egy kapcsolat.


Tehát a felnézésben nem az egyenrangúságot látom, hanem a Magyarország félperiféria mivoltát, a feudalisztikusságát.


2023. jún. 16. 09:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a férfi ugyanúgy felnézhet a nőre, mint a nő a férfire. Számomra ez azt jelenti, hogy vannak olyan tulajdonságai, amiért tisztelem, amiért nagyra tartom. Nem azt jelenti, hogy magamnál magasabbra pozicionálom.
2023. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
13%

az embert becsülöm ;)

a nő nő, én férfi vagyok ;)

domináns vagyok, olyan lányt keresek, aki ezt élvezi


45/F/Dom

2023. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
#1 De akkor elég lenne annyit mondani, hogy szeretném tisztelni.
2023. jún. 16. 10:17
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

A kölcsönösség a fontos: felnézek a páromra, ahogyan ő is felnéz rám. Mindketten mélyen tiszteljük a másikat és támogatjuk egymást a különböző terveinkben és céljainkban, illetve biztonságot és szeretetet biztosítunk.

Alapvetően felnézni valakire nem azt jelenti, hogy többnek vagy fontosabbnak tartod magadnál, hanem hogy vannak benne olyan dolgok, amiket csodálsz és példaértékűnek tartasz. Ez egy fantasztikus dolog és alapvetően kölcsönösnek kell lennie.

26/N

2023. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ezek szinonim fogalmak. Felnézni csak arra tudok, akit tisztelek.
2023. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
A szüleimre, a tesómra, a barátaimra is felnézek, a páromra is szeretnék.
2023. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
(1+4)+1
2023. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

Na, az ilyen kérdező-féle nőket szokta elkapni a mindenfajta komplexus, amikor meglát egy férfit.

Előtör belőle a harci szellem, kisebbrendűségi komplexus, versengés, stb.

Nővérem ilyen kb, ahol tud, ott aláz engem is, a palijait is, kb akkor jó a komfortérzete, ha körülötte mindenki a féldebilt megjátssza. Ha már meg mer szólalni valami építő jellegűt, leugatja egyből.

Nagyjából sejtem, hogy termelődnek ki az ilyen nők, de korral kb egyre rosszabbak lesznek.

2023. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
És mi van, ha férfi?
2023. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
61%

"a felnézés az ilyen alul, felül pozícionáló nézet"


Nem, csak téged összezavartak az igekötők, a fel-le itt nem jelent konkrétan fizikai helyzetet.

2023. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!