Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem egy idejétmúlt ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem egy idejétmúlt ez a férfire fel kell nézni hozzáállás?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy a tisztelet az fontos, de nagyon fontos az egyenrangúság is, a felnézés az ilyen alul, felül pozícionáló nézet, ami már 21. századra meg kellett volna már haladni. Gondolok én arra, hogy akinek mondjuk több pénze van, magasabb társadalmi státuszú foglalkozása van az ne dominálja a másikat, ha esetleg urambocsá, de a férfi keres kevesebbet a párjánál attól még lehet tisztelni a férfit és a férfinak se kéne kevesebbnek éreznie magát, mert rengeteg tisztelni való van minden emberben, mindenki más miatt különleges. Aztán ebben a kiszámíthatatlan világban fordulhat a kocka és a másik kerülhet magasabb társadalmi státuszban, tehát ennyit ér ezzel foglalkozni. Azért is zavaró ez a felnézni valakire duma, mert ez magában foglalja azt a káros dehumanizáló nézetet, hogy az egyik ember többet érne a másiknál.


Egy párkapcsolatra úgy kéne tekintenki, mint egy közösség ahol építik, fejlesztik egymást, gazdagodnak még több információval. Az olyan kapcsolatok amik nem közösségként funkcionálnak, hanem egoista egyének alkotják azok nem működőképesek, a saját kényelem a fontos ezért ahelyett, hogy egymást ápolnák inkább bántják egymást. Ennek magától értetődőnek kéne lennie és alapnak, de látszik, hogy sokan azt se tudják, hogy működik egy kapcsolat.


Tehát a felnézésben nem az egyenrangúságot látom, hanem a Magyarország félperiféria mivoltát, a feudalisztikusságát.


2023. jún. 16. 09:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

erre reagálok:

"

felnéz (ige)

3. Átvitt értelemben: Példaképeként tisztel; nagyra értékel egy személyt; képességét, tudását csodálja.

"


Akkor a példakép:

Olyan személy, aki cselekvéseivel, magatartásával, életével példát ad, mutat, aki méltó a követésre.


Oké, akkor nézzük a követ szócskát:

5. (átvitt értelemben) Követ vkit, vmit: <magatartásában, cselekedeteiben> vkihez, vmihez igazodik; vkinek a példája, tanítása v. útmutatása szerint cselekszik.


Ha követek valakit, csodálok, akkor létezhet egyenragúság ?? Akármelyik szót keresem ki a szótárban mindig alá fölé rendelést jelent..

2023. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
"Ha követek valakit, csodálok, akkor létezhet egyenragúság ?? Akármelyik szót keresem ki a szótárban mindig alá fölé rendelést jelent.."- ha ő is felnéz rád és csodál, akkor abszolút. Ha te alacsonyabbra helyezed magad a másiknál, kevésbé értékesnek tartod, akkor alárendelővé válsz.
2023. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Igen, de egyszerre nem csodálhatjuk egymást. Legalábbis ugyanabban nem. Tehát abban csodálhat hogy milyen erős vagyok mert 80 fekvenyomásra képes vagyok, én meg csodálhatom hogy szépen sminkel.


De mégse tudom ehhez az egyenlőségjelet párosítani.


Én már sokszor próbáltam megfejteni azt, hogy ennek hogyan kellene működnie, de bevallom, nem sikerült..

2023. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
De most miért is kellene ugyanabban csodálni egymást? Igen, csodálhatjuk egymást másban, mert mások vagyunk. Ettől még ez nem lesz alá-fölé rendelt viszony. Ettől még lehetünk egyenrangú partnerei egymásnak. Nemcsak akkor, ha mindketten ugyanolyan sikeres vállalkozók vagyunk, vagy ugyanolyan phd fizikusok.
2023. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Akkor bizony bennem van a hiba..

Igaz, nem exceleztem fel a dolgokat, de a képzeletbeli plusz minusz listámon maximum úgy tudnám az egyenragúságot felhozni hogy egyik szépen hajtogat pólót a másik meg tud egy nyelvet, oké ez legyen egyenlő.


Így kijön, de - párkapcsolatban - nekem nem sikerült máshogy összehozni azt, hogy ezt érezzem.

2023. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert rossz a listád ezek szerint. Mert te valószínűleg a külsőségek alapján ítéled meg az embereked. Tehát a te szemedben egy felsővezető férj és egy háztartásbeli feleség nem lehet egyenrangú. Miközben ők csodálhatják egymást olyan dolgokért, amik teljesen különböznek. A férj azért a feleséget, mert csodálatos anya, mert összetartja a családot, mert egy biztos hátteret teremt neki. A nő a férfit azért, mert jó apa, mert megteremti az anyagi biztonságot, jó férj, etc. És ők így ketten alkotják ennek a családnak a pilléreit. Egyik sem fontosabb a másiknál, és nem helyettesíthetik egymást.

Szóval én nem értem, hogy hol itt a gond.

2023. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

A gond ott, hogy olvasok gyakorit.


Az itteni hozzászólások nagyrésze szerint ez nem így van. Közösen kell megteremteni az otthont, közösen az autót, közösen a családot közösen nevelni a gyereket mindent fele fele.


Nekem szimpatikus ez, ellenben még az ismerőseim között sincs olyan, hogy ez igaz legyen.

Egyszerűen nincs fele fele, nincs egyenlő..


Én jelenleg úgy éltem le az életem háromnegyedét már, hogy ezzel a kérdéssel nem foglalkoztam, mindegy volt ki hány krumplit tett bele, és hány dobozoscólát szedett ki, hanem éltem az életem, ahogy sikerült..


És most itt két gyerekkel, a gyakorit olvasva rájöttem, hogy az egészet sikerült elcsesznem, mert bizony jelentősen többet tettem ebbe bele mint a párom. Időben is, a hatásfokban is..

Azóta hogy ezeket olvasom keresem a megoldást.

2023. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

És te a gyakorin olvasott kommentek alapján akarod élni az életed? :D

Ne haragudj, de hány éves vagy, 15?

2023. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"De mégse tudom ehhez az egyenlőségjelet párosítani."

Mert nem lehet, amíg nem vagy homoszexuális. Egyenrangú attól még lehet

2023. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Az a helyzet, hogy ez nem kulturális dolog, hanem biológiai. "


Aztán pár sorral lejjebb:


"Nekem pl nagyon fontos, hogy a férfi ne legyen butább nálam. Egyszerűen nem tudnék rá férfiként tekinteni, ha egy hülye kis picsa jutna róla eszembe"


Szóval a butaság női tulajdonság?

Egy férfi részéről normális, sőt, biológiailag elrendelt dolog, ha megfelel neki egy nála butább partner, sőőőt, rendben van, ha szándékosan olyat keres? :D

2023. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!