Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem egy idejétmúlt ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem egy idejétmúlt ez a férfire fel kell nézni hozzáállás?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy a tisztelet az fontos, de nagyon fontos az egyenrangúság is, a felnézés az ilyen alul, felül pozícionáló nézet, ami már 21. századra meg kellett volna már haladni. Gondolok én arra, hogy akinek mondjuk több pénze van, magasabb társadalmi státuszú foglalkozása van az ne dominálja a másikat, ha esetleg urambocsá, de a férfi keres kevesebbet a párjánál attól még lehet tisztelni a férfit és a férfinak se kéne kevesebbnek éreznie magát, mert rengeteg tisztelni való van minden emberben, mindenki más miatt különleges. Aztán ebben a kiszámíthatatlan világban fordulhat a kocka és a másik kerülhet magasabb társadalmi státuszban, tehát ennyit ér ezzel foglalkozni. Azért is zavaró ez a felnézni valakire duma, mert ez magában foglalja azt a káros dehumanizáló nézetet, hogy az egyik ember többet érne a másiknál.


Egy párkapcsolatra úgy kéne tekintenki, mint egy közösség ahol építik, fejlesztik egymást, gazdagodnak még több információval. Az olyan kapcsolatok amik nem közösségként funkcionálnak, hanem egoista egyének alkotják azok nem működőképesek, a saját kényelem a fontos ezért ahelyett, hogy egymást ápolnák inkább bántják egymást. Ennek magától értetődőnek kéne lennie és alapnak, de látszik, hogy sokan azt se tudják, hogy működik egy kapcsolat.


Tehát a felnézésben nem az egyenrangúságot látom, hanem a Magyarország félperiféria mivoltát, a feudalisztikusságát.


2023. jún. 16. 09:58
1 2 3 4
 11/31 Katica997 ***** válasza:
Nekem fontos, hogy felnézhessek a páromra,de ez is egy maximálisan szubjektív kérdés.
2023. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%

Az a helyzet, hogy ez nem kulturális dolog, hanem biológiai. Épp emiatt nem tud idejétmúlt lenni. Az ösztön azt diktálja, hogy az a vonzó, aki nem gyengébb a gyengébbik nemnél a számára fontos tulajdonságokban.


Nekem pl nagyon fontos, hogy a férfi ne legyen butább nálam. Egyszerűen nem tudnék rá férfiként tekinteni, ha egy hülye kis picsa jutna róla eszembe, akinek mindent nekem kell a szájába rágnom és mindig nekem kell korrigálnom, illetve irányítanom, ha nem akarom, hogy a saját életem is egy szar legyen mellette. Mennyire érzem szerinted magam nőnek egy olyan ember mellett, aki olyan a szememben, mint egy kaotikus négyéves? Mennyire van türelmem szerinted egy olyanhoz, aki korban ott tart, mint én vagy esetleg még idősebb is és mellé szellemileg egy nudli?


Vagy pl ha a kecses nőies lábaim mellett a kicsike széles lábfeje úgy néz ki, mint egy nagyobb csecsemőé, a felnőtt, izmos combom mellett meg a két kis pálcika combja eltörpül, pedig egyáltalán nem vagyok nagydarab. Mert ismertem ilyet is. Nem vonz az, hogy ha végignézek valakin, egy kisgyereket/kiscsajt látok magamhoz képest. És nem egy szőrös debella vagyok, hogy ez gyakran előforduljon, hanem egy tök átlagos nő, akivel egy tök átlagos férfi szellemileg egy szinten van, fizikailag meg erősebb nála.


Csak egy példa.

2023. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
12%

Na ezt a felnézni valakire szöveget én sem értettem soha. Ráadásul a lányok akik mondták (én is nő vagyok) arra mondták, hogy nekik idősebb férfi kell, akire fel lehet nézni. Oké, tegyük fel van egy 20 éves lány meg egy 24 éves srác. Lehet, hogy a lány az, aki dolgozik, a fiú még egyetemen bukdácsol, 0 érzelmi intelligenciája van, soha nem dolgozott semmit. DE IDŐSEBB! Na, az ilyenre felnéznek ezek a lányok?


Én veled értek egyet kérdező.

2023. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Használd inkább a tisztelet kifejezést a felnézni helyett. Az fontos, hogy tudjuk egymást kölcsönösen tisztelni valamiért. Hogy ha ránézek a páromra, meg tudjak nevezni legalább egy emberi, de akár férfi erényt, amitől nagyra tartom. Ilyet magamban is találok csomót, nyilván ezért is tudom magamat is tisztelni.



Mert ha nincs ilyen, az azt is jelenti, hogy szégyellem, hogy a párom...

2023. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

A felnézés azért más, mint a tisztelet, mert magyarban így teszünk különbséget abban, amiben az angol csak több szóval tud.


Respect as a human being: a tisztelet, ami a másik emberi lénynek jár.


Respect as an authority: tisztelni, mint valamiben jobb személyt, pl egy jó orvos vagy egy hegedűművész. Vagy párkapcsolatban ami tetszik.

2023. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
#12 Ez egy full fasiszta hozzáállás. Hogyha annyira biológiai lenne akkor miért kritizálom? Ha annyira természetes lenne az amit mondasz fel se tettem volna ezt a kérdés. Erről a dehumanizáló fasiszta hozzáállásról írtam ami ellen küzdeni kéne. Egy kapcsolat lényege a közösség egymás boldogítása, felemelése nem az önző bélpoklos egyén kiszolgálása és a másik dehumanizálása.
2023. jún. 16. 11:18
 17/31 anonim ***** válasza:
Akkor úgy mondom, hogy "akit nem nézek le". Mert kb erről van szó
2023. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
70%

Egy szerető és tiszteletteljes kapcsolatban a felek kölcsönösen felnéznek egymásra, ami annyit tesz, hogy kölcsönösen látnak példaértékű dolgokat a másikban. Ennyiről van szó, feleslegesen próbálsz olyat mögé látni, ami nincs ott. Szeretjük, tiszteljük és csodáljuk a másikat, ezek egymás mellett megférő fogalmak és érzések.

(Egyébként légy kedves ne bagatellizálj el olyan komoly szavakat, mint a fasizmus és a dehumanizálás.)

26/N (#4)

2023. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

felnéz (ige)

3. Átvitt értelemben: Példaképeként tisztel; nagyra értékel egy személyt; képességét, tudását csodálja.

2023. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem én akarom. Én nem várom el, ti akartok ránk felnézni.
2023. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!