Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha sokat dicsérgetem a páromat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha sokat dicsérgetem a páromat, mennyire fog elszállni magától?

Figyelt kérdés

A páromnak nincs túlzottan önbizalma (mondjuk ez általános probléma, nem az egyetlen), ezért is szoktam dicsérgetni, hogy több önbizalma legyen, segítsek neki.


(Persze őszintén szoktam, ha tényleg úgy gondolom).


De néha az a félelmem, ha túl sokat dicsérem, és másoktól is elismerést kap, akkor elszáll magától, beképzelt lesz.


Pl. lekezelő lesz velem és mások után kajtat.


Vagy csak attól tartok beképzelt lesz.


Én amúgy szeretném, ha jobban érezné magát, lenne egészséges önbecsülése.


Veletek volt ilyen? Dicsérgettétek a párotokat és sokat kezdett el képzelni magáról?


Vagy csak jól esett neki, és nem kell ilyentől tartanom?


(Hallottam ilyet régebben, valaki komplexusos volt majd fenn hordta az orrát).


Ti mit gondoltok?



2023. aug. 15. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Jak szívem. Neked sincs ezek alapján önbizalmad, megtalálta a zsák a foltjat.

Csúnya amit írtál, szerintem gondolkozz el rajta mert egy normális ember nem gondolkodik ilyeneken ha nem örül annak hogyha a párja jól érzi magát a bőrében.

2023. aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Neked van inkább önbizalomhiányod, mert már most attól rettegsz, ha ő rendbejön, akkor nem leszel neki elég és majd jobbat akar. Dehát ő egy másik ember, saját akarattal, nem egy idomítható házikedvenc. Ha szereted dicsérni, dicsérd, ha ez távol áll tőled, akkor meg ne, hanem fejezd ki máshogy a tetszésed. Add önmagad, ne azért tegyél bármit, hogy ő ilyen vagy olyan legyen, ezt hívják játszmának. Azt meg fogadd el, hogy alakulhat olyanná akár mit csinálsz, hogy kilép. De ha ezen rettegsz előre, akkor borítékolható, hogy a szorongás miatt úgy fogsz viselkedni, hogy bekövetkezik. Inkább érezd jól magad, amikor minden jól megy és koncentrálj a jelenre.
2023. aug. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ne ítélkezzetek előre, sajnos egyik exemnél volt ilyen, sokat dicsértem mert panaszkodott magára, aztán azt vettem észre, hogy bunkó lett és lekezelő, majd bepróbálkozott másoknál.


Egy másik exem pont azt csinálta, azért kritizált ne legyen önbizalmam és ne keressek mást.


Én legalább ilyet nem csináltam, én segítem a párjaimat nem lehúzom.

2023. aug. 15. 12:38
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

"Én legalább ilyet nem csináltam, én segítem a párjaimat nem lehúzom."


Ez lenne normális, de ahogy ritka az igazi férfi, úgy ritka az igazi nő is. Nagy gyerekek vannak.


Sajnos probléma a párodnál, hogy nem akar fejlődni önmagától.

Neked kell tréningelni az önbizalmát, érzelmi világát aminél valóban fenn áll a veszély, hogy el bízza magát.

2023. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
3, jó de az exednek nem az volt a baja hogy Te dicserted, hanem a személyiségével. A párom kb Minden nap elmondja hogy gyönyörű vagyok, önbizalmam is van,,mégsem akarok mással lenni.
2023. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem tréningelni kell, hanem beszélgetni a miértekről. Igen, nagyon sok a sérült ember, pl. aki a legkisebb kritikától is már azt hiszi, teljesen selejtesnek tartja a másik és szakítani akar, mert most jól rájött, hogy ő nem szerethető. Ezek tipikusan gyerekkori élményekre vezethetők vissza, amikor nem kapott figyelmet. Párkapcsolatban kicsit a másik pszichológusa és a legjobb barátja is kell legyél és ő is a tiéd. Viszont ha jó a kommunikáció, ah nem is rögvest, de az első érzelmi reakció csitulásával minden ilyesmit meg lehet beszélni és lehet fejlődni egymás mellett. Egy csomó mindenre rá tud jönni az ember önmagával kapcsolatban. Olvassatok könyveket, cikkeket, hallgassatok előadásokat közösen a témában, és akkor nagyon jó felfedezéseket lehet tenni, amik mind párként is összekovácsolnak.

De aki csak lájkok gyűjtögetésére építi magát, az nagyon felszínes és amint nincs meg az adagja vagy mástól többet kap, sodródik tovább az önsajnálat és a rózsaszín köd drogja mentén, mert mástól várja, hogy az felépítse őt.

2023. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Oszt a te önbizalmad hogy áll, hogy egy hipotetikus helyzeten lamentálsz ennyire?
2023. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Te magabiztos vagy, ha előre tartasz attól, hogy hátat fordít vagy önégült lesz? Nem vagy még egy kicsit se.

Az én párom speciálisan, akkor dicsér meg, ha úgy érzi, ha nem, akkor is elmondja, hogy szerinte nem jól tettem és átbeszéljük, vagy igazat adok neki. Nem nő nagy fejem, se mában attól, hogy bókol, és nem essék kétségbe, ha "kritizál" normális emberi módon. Nem vagyok nagyon magabiztos mindenegyes helyzetben, de kishitű sem vagyok. Mindketten önbizalomhiánnyal kuszkodtok, dolgozzatok rajta együtt és külön is.

2023. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sose gondoltam a dicséret mögè semmit, mondtam mert úgy éreztem ki kell mondanom. Ne agyalj ezen😊
2023. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is az összes pasival így járok . Felrakod a szart a polcra és azt hiszi lekvár lett. Meggyőződ magad hogy adsz egy esélyt a ,, béna’’ pasinak majd ő ejt téged . Akinek nincs önbizalma azt kerülni kell, anyukája szerezzen neki önbizalmat ne a te energiádat fogyassza. Én ezek után mindig úgy éreztem magam, mint aki lemerült és elfogyott minden életkedve .
2023. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!