Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha sokat dicsérgetem a páromat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha sokat dicsérgetem a páromat, mennyire fog elszállni magától?

Figyelt kérdés

A páromnak nincs túlzottan önbizalma (mondjuk ez általános probléma, nem az egyetlen), ezért is szoktam dicsérgetni, hogy több önbizalma legyen, segítsek neki.


(Persze őszintén szoktam, ha tényleg úgy gondolom).


De néha az a félelmem, ha túl sokat dicsérem, és másoktól is elismerést kap, akkor elszáll magától, beképzelt lesz.


Pl. lekezelő lesz velem és mások után kajtat.


Vagy csak attól tartok beképzelt lesz.


Én amúgy szeretném, ha jobban érezné magát, lenne egészséges önbecsülése.


Veletek volt ilyen? Dicsérgettétek a párotokat és sokat kezdett el képzelni magáról?


Vagy csak jól esett neki, és nem kell ilyentől tartanom?


(Hallottam ilyet régebben, valaki komplexusos volt majd fenn hordta az orrát).


Ti mit gondoltok?



2023. aug. 15. 12:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Az oke 5-ös, te nem akarsz máshoz menni pedig a párod mindennap dicserget, ez te vagy, ne magadból indulj ki.


#10-es azt hiszem az egyetlen, aki igazán megértette az aggályomat.


Nem feltétlen arról van szó, hogy a másiknak mennyire van önbizalma (ezt se értem, miért azt kell támadni aki kiír egy kérdést?).


Mint írtam, sajna előfordult már, az illető a külsején nyavalygott, pedig sportolt, én dicsértem.

Aztán megváltozott, beképzelt lett, és visszahallottam bepróbálkozott más csajoknál.



Ide egyszer kiírta egy srác, hogy a barátnője aki egy egyszerű, szerény vidéki lány volt, felkarolta.

Szakmát ajánlott neki mit végezzen el, elvégezte, sikeres lett, többet keresett mint a barátja.

Majd megváltozott, elszállt magától, sznob lett, szégyellte barátját kollégái előtt, volt is egy gyanúja van valakije. (Holott a csaj mindent a barátjának köszönhetett).


És itt kérdezte, hogyan kaphatná vissza azt a kedves vidéki lányt aki volt? Aki kis dolgoknak is nagyon örült?


Írták, akkor ha nagyot zuhan és már nem sikeres.


Nem tudom mitől függ, hogy valaki elszáll, talán nem minden esetben, és nem mindenkivel történik meg.



De ha egyszer megtörténik, a másik a következő kapcsolataiban tartani fog attól, hogy ismét megtörténhet.


(Mint mikor valakit megcsalnak és nem is sejtette, tartani fog attól a többi is megteszi).

2023. aug. 19. 13:19
 12/13 A kérdező kommentje:
De köszönöm 6#-osnak is a választ.
2023. aug. 19. 13:41
 13/13 anonim ***** válasza:
Önértékelési hiányosságaid vannak és nyilván ezért lett egy ugyanilyen személy a párod. A gond az, hogy így Te bármikor bántalmazó, kontrollmániás féllé válhatsz, ez, hogy gondosan adagolod neki a “nem túl sok” dicséretet, hogy számodra kedvezően befolyásold, ez masszívan kontroll. Az önbizalom sajnos nem dicsérgetéssel nő, bár így lenne! Megspórolhatnánk évtizedes önismereti melót és egy valag pénzt, amit pszicho izékre költünk.
2023. aug. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!