Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon beolvasások jó ötlet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon beolvasások jó ötlet?

Figyelt kérdés

Párkapcsolat es barati kapcsolataim ha végül ne adj isten, meg kell szakítanom őket, mert mar véglegesen elromlanak, van egy rossz szokásom, hogy beolvasok az illetőnek, ami sosem segít sőt elmérgesíti a helyzetet, mert ragaszkodnak az ők verziójukhoz, hazugságjukhoz, amiért véget is ért a kapcsolat

Egyszerűbb volna ezeket az embereket simábban lekoptatni, de egyszerűen kikívánkozik belőlem a sérelem es beolvasási kényszer, ami nem trágár, de fölösleges. Egyszerűen reszketek fel vagyok indulva es úgy érzem, hogy ezt még meg kell mondjam es jót fog tenni, ezt az érvet es nem zárom magamba, de vegul nem tesz semmi jót, csak figyelmet adok egy embernek aki nem is érdemli meg es tagad úgyis mindent

Jobb hogy nem szorul belém a szó?

Vagy inkabb ignorálnom kéne az ilyet, de eddig nem ment


2023. nov. 3. 12:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
44%
Ne írj nekem privátba se barmelyikőtökről is van szó, mert nem ismeritek el még minimális szinten se, hogy a feszültség okozója a #15 az első kommentjével. Nincs miről tárgyalnunk. Hiszen ti nem is földi halandók vagytok hanem UFO-k különböző tehetségekkel, mint pl.a telepátia, vagy más ember jellemzése monitoron keresztül pár mondat miatt...
2023. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
25%

Nem finomkodtam valóban, személyes érintettség okán. De eleinte bántó dolgokat se írtam, azt legfeljebb csak olyan látja bele, akit érzelmileg érint a hasonló meglátás. Mert betalálhatott a tartalma.

Viszont semmi sértő nincs abban a bemásolásban, annyi hogy nyers, de alapból elgondolkoztatónak szánt üzenet. Mert sokan hiszik magukat tévedhetetlennek, és ez okoz rengeteg felesleges problémát, csalódást, drámát, sőt még rosszabb dolgokat is. Ebből véleményem szerint nem ártana kijönni, még ha fájdalmas is az ébredés, és nehéz. Mert akkor máris nem a másik lesz a hibás mindenben, hanem esetleg előkerül a saját felelősség is a történésekben. Enélkül pl esély sincs tisztázni semmit, csak ilyen "beolvasás" féle idegbeteg rantolásra futja. És a kérdező azóta felém közölt válaszaiból ezt a vonalat színtisztán látom is.

Nem csak én vagyok itt, ezek az én meglátásaim voltak. Ha valaki akar tegyen fel további kérdéseket. De az hogy engem minősíthetetlen stílusban, személyeskedve betalálni, az csak erre volt jó hogy elvigye a kérdést, illetve hogy kiderüljön milyen ember is a kérdező. Védheted, de nézd meg a megnyilvánulásait. És látni fogod hogy valószínű nem is feltétlen állhattam olyan messze a valóságtól a tippemmel. Ami még mindig csak tipp, nekem pl nem lenne ahhoz pofám hogy tényként közöljem be. Ellenben pl veled, és a kérdezővel, aki "beolvas" a másiknak, a másik fél állítása szerint pedig folyamatosan "hazudik" csak még így is tovább. Ha ez nem red flag gyanus, akkor nem tudom mi.

2023. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
63%

De téged mit izgat, hogy mivel van tele rakva a kérdező?


Ha egyszer tényleg infantilis, akaratos stb. akkor rajta a fejbekólintás úgyse fog segíteni. Egyáltalán nem arra volt kíváncsi, hogy mit gondolunk róla hanem a válaszokat várt. Hozzá is tette, hogy nevetségesen érzi magát attól, hogy beolvas valakinek, aki szerinte nem éri meg. Változni akar. Akkor minek még inkább ostorozni? Nem kéne. Untig elég olyan válasz, hogy a veszekedés/ beolvasás fölösleges és kész.


Az a start vonal ahogy a te volt párod viselkedett veled hiába tagadod, hiába színészkedsz. És akármilyen is a kérdező, mégha hasonló is mint ő neked nincs jogod belé állni amikor ő neki nem mondtál semmit se. Nem máson kell behajtani azt amiről nem tehet!


Nem szeretem az igazságtalan viselkedést és azért írtam azt amit írtam. Ez a témakör, a párkapcsolati tele van unfair attitűddel a kérdezőkkel szemben még akkor is ha tényleg segítségre van szüksége. Minap egy 🤰 nő tett fel kérdést és szétszedték a kérdés alatt. Szerinted normális? Véleményem szerint még egy kicsit se.

Azért vagyunk itt mi a válaszolók, hogy tanácsot adjunk a kérdezőnek. Semmi fajta személyeskedést, sértegetést nem kéne tolerálni. Sajnos a modik csesznek rá, vagy alszanak, nem tudom. De aki tényleg segíteni akar az segít ahogy tud és nem bántja. Olvasd el a szabályokat meg más is ugyanúgy!

2023. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
22%

A válasz amit adtam, maga a változás lehetősége lenne, belátva hogy esetleg mégsincs automatikusan igaza mindenben. És hogy nem leoltani meg beolvasni kéne a másiknak, meg hazugnak nyilvánítani ha nem fogadja el feltétel nélkül amit ő állít, hanem megbeszélni. De ehhez le kellene előbb jönni az ego tripről, ez meg pár embernek igencsak nehéz látom. Konkrétan arról hogy mindig a másik a hibás, és ha nem ismeri be akkor hazudik, mert csakis a magunk igaza létezik.

Ez is válasz volt, én nem kötekedtem a kérdezővel és főleg nem beszóltam neki, az olyat én is utálom. Adtam egy nézőpontot a másik oldalról, amin el lehetne gondolkodni. Ehelyett csak a támadás, szóval beszédes az egész.

Fura hogy azt állítod nem szereted az igazságtalan viselkedést, a te kommented konkrétan többszörös túlkapása volt beszólásban és gyűlölködésben ahhoz képest, amit én leírtam eleinte, építő szándékkal. Azt sem értem hogy egy állítólagos unfair attitűdöt hogyan lehet megoldani egy többszörösen unfair visszatámadó attitűddel. Végezetül hogy tanácsot adjunk, te konkrétan ott nem adtál neki semmiben sem tanácsot, hanem engem kezdtél el minősíteni, velem vitázni. Ott a privát, ha frusztrációd van a múltból, rendezzük le ott, még mindig áll az ajánlatom! Ne a kérdést szemeteljük ezzel.

2023. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
44%

Nekem nincsenek olyasmi fajta sérelmeim, mint neked.


Most megint másoljam be amit rázúdítottál? Írta,hogy változni akar mégha sorok között is. Akkor miért kell oktatást adni neki fellengzős stílusban, ráadásul úgy, hogy nem tehet a te szitudról?


Egyébként de vannak olyan helyzetek, hogy a barát/párod/szülő toxikus, kihasznál, manipulál, végre megjön az eszed és szeretnéd kifejezni szavakkal, hogy kinyitottad a szemeid. Valaki könyvet ír, valaki dalszöveget ír, valaki szakításkor letudja. Ez miért probléma? Mondhatni gyógyító folyamat az elengedés/lelki béke felé.

Azt írtad hogy a te exed volt a farkas és te az áldozat. A kérdező miért nem lehet hasonlóan? Te nem hitted el ő neki amit írt se a 40-es. Inkább le van hordva szánalmasnak, mert visszaugatott. Azt írta nekem, hogy ignoráljalak. Tanul!

Én meg nem ezek szerint. De nem érdekel, mert az igazságtalanságot rühellem mint a kulát. Amúgy nemcsak én, de tényleg. Volt már itt pár eszmecsere a kérdések alatt, sőt kérdések, hogy a válaszolók miért olyan agresszívak, vagy szélsőségesen gondolkodnak. Lehet lesznek még, olvasgathatsz. Persze a szabályokat se ártana neked SE tanulmányozni és tudomásul venni, hogy nem a veszekedés a megoldás, amit én is írtam a kérdezőnek hanem a segítségnyújtás a GYIK-n.

2023. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 A kérdező kommentje:

Mondjuk a beolvasáson nem azt értettem, hogy ráfogok valakire dolgokat!

Teljesen félresiklott ez az egesz!

Es azt se jelenti, hogy addig nem adtam jelét annak, hogy nekem mi nem felel meg.

Itt nem arról van szó, hogy felhívok valakit es mindent ráfogok mint ahogy az egyik őrjöngő elmeháborodott habzó szájjal kommentelő megjarta egyszer

2023. nov. 3. 19:20
 57/88 A kérdező kommentje:
De köti az ebet a karóhoz apám, mar mondtam hogy ignoralni kell mint mező közepen a trágyát. Ne etessétek, szajkózza veg nelkul ugyanazokat a rögeszméit
2023. nov. 3. 19:22
 58/88 anonim ***** válasza:
40%

Látod könnyebb feltételezésekbe bocsájtkozni, hogy a kapcsolat alatt egyszer se nyitottad ki a szádat, vagy próbáltad megbeszélni a dolgokat. Csakis szakitaskor megfürdeted a figyelmeddel végre a személyt szerintük.


Rosszat látják benned, mert maguk rosszak, vagy azért, mert már megjárták egyszer-párszor.


Más magyarázat nem nagyon van rá, hogy képtelenek tárgyilagosan egy kérdésre válaszolni.

2023. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 A kérdező kommentje:
Igen, egyszerűbb lett volna a kérdésre válaszolni, nem össze vissza hadovalni a sajat magánéletéből vett, erre a helyzetre abszolút nem illő példákat
2023. nov. 3. 19:51
 60/88 anonim ***** válasza:
25%

Én szajkóznám? Kérdező, mondanám nyisd ki a szemed, de rajtad már az sem segíthet. Csak egyetlen javaslatom van feléd, tartsd magad távol a normális emberektől. De leginkább mindenkitől! Mostanra már süt a válaszaidból és a hozzáállásodból hogy ki vagy, és mi vagy. A sértett és tomboló egód, és a féktelen ostoba lenéző gyűlölet, minden olyan esetben ha valaki megkérdőjelezi az igazságodat. Egyből személyes támadásnak véve. Ez nem normális, sőt beteges! Fején találtam a szöget a red flag gyanuval, és lehet ezt szépítgetni, aki látja az érti mivel áll szemben...

A másik 4 pipásnak meg csak annyit tudok mondani, hogy amivel letámadtál 13-as komment, gyalázkodás és személyeskedés, nem elég hogy baromi nagyot tévedtél, de azóta is folyamatos önellentmondásban vagy az okoskodásoddal. Lövésed sincs a helyzetről (mégis te jössz nekem feltételezésbe bocsátkozós vádakkal), emberismereted is nulla (ezt is megpróbáltad rámhúzni korábban), vagy szándékosan provokálsz (szintén engem vádoltál feszültségkeltéssel). Nem fogsz vájkálni a dolgaimban mert nem engedem, de annyit azért elárulok hogy csak és kizárólag azokért a dolgokért kértem elnézést, amikben valóban volt némi felelősségem. Normális és intelligens emberként, bár szerintem mondhatom neked ezeket. És ahogy le kellett volna essen mostanra, nem éppen a lábtörlő típus vagyok, hanem valami egészen más. Én mindig kiálltam az érdekeimért, részben abból is lettek a problémák, de ilyen ez ha a másik fél önző és jellemtelen. Ráadásul mindezek ellenére a másik fél is pontosan ezt a fajta "beolvasást" próbálta hozni, megbeszélés és főleg a saját hibák elismerése helyett, mint amit ti ketten most ennyire pártoltok. Volt ott minden pedig tőle korábban is, hazugság, félrevezetés, manipuláció, játszmázás, gaslighting. De ez a ti tipusotok úgy látom, nem csoda hogy ennyire erőből triggerelődtetek a szavaimon, és fura módon csak ti ketten. Mindenki más ugyanúgy elitélte, vagy helytelenítette ezt az egész dolgot, aki visszalapoz láthatj a kommenteket és pontozásokat. És nem véletlen, maradjunk annyiban.

2023. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!