Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az elengedés/túllépés feltétle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az elengedés/túllépés feltétlenül azt jelenti, hogy többet nem gondolok/gondolhatok rá?

Figyelt kérdés

Kb. fél évvel ezelőtt volt egy rövid kalandom egy pasival. Utána volt egy rövid kis félreértésünk, hülye viselkedés mindkettőnk részéről, majd találkoztunk, beszélgettünk, tisztáztuk. Megviselt a dolog, nem miatta alapvetően, hanem sok egyéb régi sebet és abból eredő problémát hozott a felszínre. Nagy önismereti lecke is volt nekem. Nem bánok semmit (részletek nem is fontosak).


Azóta is minden nap gondolok rá. Nem vagyok/nem voltam belé szerelmes, nem erről van szó. A jó pillanatokra, a csókokra, az izgalomra. Néha azon is elfantáziálgatok mi lett volna ha valamit másképp csinálok/nem csinálok semmit.


De tulajdonképpen az én agyam gyerekkorom óta így működik. Mindig is sokat fantáziálgattam csak úgy. Nem tudom miért. Nem kórosan persze. Aztán fiatal lányként, tiniként ahogy kezdődött az érdeklődésem a fiúk iránt, bárkiről volt szó, mindig sokáig tartott túllépnem ezeken az élményeken. Gimis koromban (olyan 16 voltam) életemben először kezdeményeztem egy srácnál akin úgy láttam tetszek neki (visszagondolva is csak arra gondolnék), de elutasított igaz tök normálisan. Mégis olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy kb. 1,5 évig gondoltam rá.


Sokszor tehernek érzem, hogy ìgy működöm, lassan dolgozok fel dolgokat. Elemzem magamban, tanulok belőle, tanulom magam. De sokszor nehezíti az életem. Egyrészt nem tudom, hogyan lehetne ezeket az elengedési folyamatokat gyorsítani.


Másrészt felmerült bennem, hogy az, hogy gondolok valakire vagy egy élményre az feltétlenül azt jelenti-e, hogy nem vagyok túl? A kérdés elején felvázolt férfire és a vele való élményeimre is talán azért gondolok sokat, mert azelőtt soha senkivel nem volt ilyen kémia és szenvedély. És jó volt. Baj ha sokáig gondolok ilyenekre? Azt jelentené nem vagyok túl? Vagy csak jól esik?


dec. 11. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mindenki másnál is ilyen elnyújtott ez a folyamat, akkor inkább gyermekkori trauma maradványa lesz ez a kötődési zavar, semmint az iráta érzett érzések mélysége.
dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Megviselt a dolog, nem miatta alapvetően, hanem sok egyéb régi sebet és abból eredő problémát hozott a felszínre."


Míg nem lépsz túl a múlton addig rajta se fogsz. Ilyen lassan fogsz haladni másokkal is.

dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lépsz túl rajta, ha a kellemes élmények megmaradnak, de úgy gondolsz rá mint egy távoli ismerősre. Nincsenek érzelmi hullámvölgyek.
dec. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van, hogy elérzékenyülök rajta. Nem konkrétan az emberen, hanem ahogyan viselkedtünk egymással, amit felhozott. Az egész élményre nem számítottam. Nem akarok belemenni a részletekbe, a lényeg, hogy több szempontból a saját életemet tekintve hihetetlen, egyszerűen nem készültem fel rá, arra pedig amit magával hozott, pláne nem, nem is lehet.


Többnyire a jó dolgokra gondolok, meg inkább tanulok belőle és ezeken újra átmegyek, de bevallom van amikor felkavar.


A gyermekkori dolog érdekes, de igazából boldog gyerekkorom volt, sok szeretet vett körül. Szívesen elmennék terápiára, mert amúgy nagyon érdekel az önismeret és fontosnak tartom és biztos vagyok benne, hogy sokat hozzá tud adni, csak sajnos egyszerűen nincs most rá lehetőségem.

dec. 12. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!