Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Külső szemlélőként érthető,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külső szemlélőként érthető, ha egy iylen után mindentől elmegy a kedvem?

Figyelt kérdés

Pár éve élek együtt a barátnőmmel, alapveőten minden szép és jó, de a mi kapcsolatunk sem hibátlan.

Néha szeret vitát generálni a semmiből, és nálunk egy vita általában úgy néz ki, hogy én nyugodt maradok,soha nem kiabálok és bicskanyitogató stílusban reagálok (ezt elismerem, és tudom hogy nem egy jó tulajdonság, de minden vitában egy idő után átváltok erre a stílusra - kapcsolaton kívül is)

Viszont ő meg egy alpári, kiabáló, közönséges stílust vesz fel, összefüggéstelen érvekkel, mint egy nagy csoportos ovis.

Ez olyan személyiségbéli változás nála, hogy bennem ez mindig "félelmet", bizonytalanságot kelt.

Tényleg egy annyira aranyos, kedves fiatal nő a nap minden szakában de egy vita során, hát komolyan mondom, hogy a jó tündérből átváltozik egy neandervölgyivé.


Kifejezetten bosszant, hogy ezen vitáink eddig mindig a semmiből keletkeztek, és többnyire ő generálta őket.


A kapcsolatunk már ott tart, hogy lassan szintet kellene lépnünk, de én megmondom őszintén, hogy ettől félek...hogy majd terhes lesz, és feszült lesz, hogy majd a gyerekkel ha nehezen megy átvált ebbe a neandervölgyi stílusba, hogy rendszeressé válik majd az hogy zeng a ház, meg alkalmatlankodik a hangoskodásával.


Szeretem őt, és nem akarok más nőt megismerni, nem akarom csak ezért elhagyni, de mégis gyerek és házasság nélkül nagyobb biztonságban érzem magam mellette, hogy bármikor leléphetek ha beleunok ebbe az örökös vitázásba.

2-3 naponta vitázik, és vagy úgy reagálok ahogy neki tetszik, és akkor nem lesz semmi, vagy pedig ellenállok és akkor jön ez.

Márpedig többnyire sérti az egómat, hogy bolhából csinál elefántot így nem tudok úgy reagálni ahogy az neki tetszik


Ne írjátok azt, hogy meneküljek, és hagyjam el, ez a kapcsolatunk negatív szeglete, írhatnék 3 oldalt arról, hogy milyen kedves milyen odaadó, figyelmes nő, de értelemszerűen ezen oldalával nincs problémám.


jan. 27. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj lesz ezt őszintén átbeszélnetek, bármennyire is szereted őt, hosszútávon felemészthet.
jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Mivel konfliktuskerülő vagy, rajtad tombolja ki a komplexusait.

Vagy a szimplán havibaját, ahogy tetszik.

Van nekem is nőismerősöm, akin sokszor csodálkozok, hogy még nem verték péppé a szája miatt az életben. Provokál, beszól, aláz, kb úgy a semmiből, a semmiért.

Ha épp minden nyugodt, és békés, valamit fix, hogy kitalál, hogy üvöltözés legyen a vége.

Beteg az agya, konkrétan sosem fogom megérteni. Hülye.

jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Te egy idióta vagy már bocs. 2-3 naponta vitáztok, de amúgy "kedves" ...hogy el ne olvadjak.


Lehet azért "vitázik" egyébként, mert értetlen vagy, nem veszed komolyan az érzéseit és míg te hallgatsz, vagy káromkodás nélkül jól lehordod ő elengedi magát, legalább őszinte.

Azért tettem idézőjelbe a vita szót, mert ti VESZEKEDTEK!

Nem tudtok vitázni egyáltalán, nem tudtok kompromisszumot kötni.

Annak az oka pedig amit írtam fentebb: szerinted a semmiből generál veszekedést holott talán van rá oka.

Ha nem gondolkodsz el azon ami miatt veszekedtek, nem kezded el figyelembe venni őt akkor még rosszabb lesz és ha te nem is, de ő biztosan lapátra tesz.

jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyermeket semmiképp ne vállaljatok! Oldjátok meg a problémákat ha szeretitek és tisztelitek egymást. Nyilván ha nem lehet helyrehozni akkor jobb lenne külön.
jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi sosem veszekszunk, max poenbol oltjuk egymast. Nem hangzik tul jonak a kapcsolatotok. Pszichologust neki, vagy dobd.
jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vajon mi váltja ki nála ezt? Csak frusztrált vagy van valami konkrét oka? Egyrészt ezt kellene tisztázni. Utána pedig a vitakultúrátokat kellene rendbe rakni, nemcsak az övét, hanem a tiédet is, mert a bicskanyitogató passzív-agresszív stílusod sem jobb a neandervölgyinél.
jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

"soha nem kiabálok és bicskanyitogató stílusban reagálok"


"Viszont ő meg egy alpári, kiabáló, közönséges stílust vesz fel"


Ezek alapján összeilletek.


Egy gyereknek viszont tényleg nem lenne jó olyan családi közegben felnőni, ahol minkét szülő képtelen a konfliktusok normális kezelésére.

jan. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

A passzív-agresszív és bicska nyitogatós stílus szerintem ezerszer rosszabb mintha valaki káromkodni kezd. Toxikus kapcsolatban vagytok és nektek utód nem való. Tehát ha vele akarsz maradni akkor maradjatok csak ketten és nyírjátok egymást nyugodtan.

Természetesen én nem hiszem el, hogy nincs indoka egyetlenegyszer sem vitához folyamodnia. Az áldozat szerep és főleg az, hogy te többre tartod magadat, mint ő untig elég, hogy kihúzd a gyufát. Remélem felébred és kivág téged minél hamarabb.

A káromkodáson lehet változtatni, de azon, hogy te szerinted ő kevesebb, mint te nem lehet sajnos.

Lerí az írásodból, hogy egy nagy nullának tartod őt és csak akkor jó ha kussol, téged szolgál. Hozzád robot passzolna és nem nő érzésekkel és gondolatokkal köcsög!

jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Direkt leírom, hogy mi az én hibám is, hogy ne egy ártatlan kis báránynak adjam elő magam, és hozzáteszem, hogy a kapcsolatunk egyetlen negatív szegletét osztottam meg, erre átfogó képet kapok arról, hogy mekkora egy szarházi paraszt vagyok, és hogy mi ne szaporodjunk - holott én is pont erre utalok, hogy így nem akarok, vagy nem vele.


Hogy mi a vitánk -ja bocs, veszekedéseink- fő alapja: az hogy ő betegesen féltékeny minden nőre aki él és mozog, és egy film jelentnél is próbálja humorosan eltakarni a szemem ha meztelen nő van a képen.Ez a humor a valóságban teljesen komoly, mert múltkor abból volt vitánk, hogy flöröltem a pékségben az eladóval.

Azaz köszöntem neki, és elmondtam mit szeretnék.Ez egy flört volt szerinte mert mosolyogtunk egymásra.

Persze, ne is írjátok le, én adok rá okot.

Nyilván.

Ja igen, meg ha a kolléganőm küld egy tiktok videót ezer évente egyszer akkor a válasz után törlöm a beszélgetésünket, mert már az is baj volt, hogy minek küldözget nekem ilyeneket, miközben a férfi kollégáim is küldenek ilyet.

Ezen az sem segített, hogy a törölgetés előtt a kezébe adtam a telefonom, hogy olvassa végig az egész beszélgetésünket és 90% munka 10% tiktok videók amiknek a tartalma munkahellyel kapcsolatos humorosnak vélt videók.

Így eljutottam oda, hogy törlöm ha ír mert marhára nem vagyok rá vevő, hogy ha meglátja akkor megint álljon a bál.

Vagy tegnap 1 méterről beejtettem a mosogatóba a villát ami fémesen koppant, amire kifordult magából,hogy most mia fszt vagyok idegbeteg, mit dobálom a villát, miért nem tudom betenni normálisan, és ebből egy végeláthatalan vita lett.

(az ég világon semmi bajom nem volt, csak lusta voltam egy métert megtenni és azért dobtam az üres mosogatóba a villát)


Na körülbelül ilyen okai vannak a vitáinknak, veszekedéseinknek.


És valóban nem tudom kezelni az ilyen jellegű "női érzéseket" mert pl. amikor ő csinál bármit, én egyszer nem szólok hozzá így, hogy mi a fszt csinálsz és társai, soha nem ordibálok vele akkor sem ha szétvág az ideg, legrosszabb esetben is kérek 10 percet megnyugodni ha nem vele van bajom, és én ezt tartom normálisnak.


Bárhogy próbálja őt védeni az összes nő, és engem egy fszkalapnak beállítani:

Nekem ez a bajom vele amiket itt leírtam, és mindezek ellenére is mindig normális stílusban beszélek vele (igen addig amíg nem veszekszünk) de neki egyből a primitív, alpári stílusa jön elő ha baja van velem.

És ezt követően jön az én bicskanyitogató stílusom, de ezt azt hiszem ok okozatnak hívhatjuk.

jan. 27. 12:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, te vagy a hibás azért, hogy nem írtad le a veszekedés okát.



"Lehet azért "vitázik" egyébként, mert értetlen vagy, nem veszed komolyan az érzéseit..."


Ezt írtam, ott a lehet szó.

Amúgy tényleg nem veszed komolyan, mert már pszichológusra kellett volna őt ravezetni és nem tűrni majd megfelelni neki!

Sejtem, hogy eszedbe nem jutott szakember.

Ha nem akar hozzá menni, vagy fölöslegesen jár hiszen ugyanolyan féltékeny sárkány akkor hagyd el.

Olyannyira kisebbségi komplexuma van, H még a guruló almára is féltékeny lenne ha lehetne és te ahhoz kevés vagy nagyon, hogy segíteni tudj rajta.

jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!