Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Külső szemlélőként érthető,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külső szemlélőként érthető, ha egy iylen után mindentől elmegy a kedvem?

Figyelt kérdés

Pár éve élek együtt a barátnőmmel, alapveőten minden szép és jó, de a mi kapcsolatunk sem hibátlan.

Néha szeret vitát generálni a semmiből, és nálunk egy vita általában úgy néz ki, hogy én nyugodt maradok,soha nem kiabálok és bicskanyitogató stílusban reagálok (ezt elismerem, és tudom hogy nem egy jó tulajdonság, de minden vitában egy idő után átváltok erre a stílusra - kapcsolaton kívül is)

Viszont ő meg egy alpári, kiabáló, közönséges stílust vesz fel, összefüggéstelen érvekkel, mint egy nagy csoportos ovis.

Ez olyan személyiségbéli változás nála, hogy bennem ez mindig "félelmet", bizonytalanságot kelt.

Tényleg egy annyira aranyos, kedves fiatal nő a nap minden szakában de egy vita során, hát komolyan mondom, hogy a jó tündérből átváltozik egy neandervölgyivé.


Kifejezetten bosszant, hogy ezen vitáink eddig mindig a semmiből keletkeztek, és többnyire ő generálta őket.


A kapcsolatunk már ott tart, hogy lassan szintet kellene lépnünk, de én megmondom őszintén, hogy ettől félek...hogy majd terhes lesz, és feszült lesz, hogy majd a gyerekkel ha nehezen megy átvált ebbe a neandervölgyi stílusba, hogy rendszeressé válik majd az hogy zeng a ház, meg alkalmatlankodik a hangoskodásával.


Szeretem őt, és nem akarok más nőt megismerni, nem akarom csak ezért elhagyni, de mégis gyerek és házasság nélkül nagyobb biztonságban érzem magam mellette, hogy bármikor leléphetek ha beleunok ebbe az örökös vitázásba.

2-3 naponta vitázik, és vagy úgy reagálok ahogy neki tetszik, és akkor nem lesz semmi, vagy pedig ellenállok és akkor jön ez.

Márpedig többnyire sérti az egómat, hogy bolhából csinál elefántot így nem tudok úgy reagálni ahogy az neki tetszik


Ne írjátok azt, hogy meneküljek, és hagyjam el, ez a kapcsolatunk negatív szeglete, írhatnék 3 oldalt arról, hogy milyen kedves milyen odaadó, figyelmes nő, de értelemszerűen ezen oldalával nincs problémám.


jan. 27. 10:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"alapveőten minden szép és jó"


Csak én érzem úgy, hogy ennek teljesen ellentmond mindaz, amit a 9. hozzászólásban leírtál?

jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne is lépjetek szintet. A beteges féltékenységének valami mélyebb oka van, és talán tényleg inkább szakember kéne hozzá. Ahogy a vitakultúrátok (mindkettőtöké) javításához is. Lehetne ugyan javítani azzal, hogy megbeszélitek, hogy mindketten változtatni akartok, és onnantól kezdve elmondjátok egymásnak, hogy milyen formában esne jobban a reakció (pl. hogy a konkrét elhangzott mondat helyet konkrétan hogyan kellett volna fogalmaznia a másiknak ahhoz, hogy az üzenet is meglegyen, de ellenállás és sértettség helyett megértést és együttműködést váltson ki), és magatokat illetően baromi nagy önuralmat gyakorolnátok. Jó esetben sikerül valamennyire, de nem biztos.

2-3 naponta veszekedni az nagyon sok. Igazad van abban, hogy a plusz terhek és feszültségforrások, mint a gyerek, csak rontanának a helyzeten.

Egyébként kérdezd meg, hogy van-e veled valami alapvető problémája. A villás esetre én akkor reagálnék egyből felcsattanva, ha a másikra egyébként is jellemző, hogy idegbeteg állapotba kerül és csapkod dolgokat (és ez alapvetően halálosan irritál benne), vagy egyébként is jellemző, hogy olyan lusta és trehány, hogy inkább dobja a villát, csak ne kelljen egyet arréblépni (és ez alapvetően halálosan irritál benne).

Ha ilyen irritáló tulajdonságokat találtok egymásban, és nem tudtok egymásra jobban tekintettel lenni, alkalmazkodni, megerőltetni magatokat, illetve megérteni, elviselni, akkor a kapcsolatot idővel úgyis elsorvasztja az, hogy krónikusan egymás agyára mentek.

jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!