Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Segített a pszichologus?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segített a pszichologus?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt, hogy azt tanácsolják az embereknek, hogy forduljanak pszichologushoz.

Nagyon nehezen működő kapcsolatban vagyok, de nagyon szeretjuk egymast.

A párom mem a legjobb családi mintát kapta, szeretet helyett a pénz beszélt és sok mindent nem "tanult" meg, amik nekem hiányoznak ő pedig fel sem fogja hogy annak úgy kellene lennie, mert egyszerűen nem érti. Ő máshogy szeret. Viszont néha nem fogom ezt fel és rosszul esik az adott dolog. Ez bonyolult és nem is ez a kérdésem lényege. Hanem inkabb az hogy mem tudom kezelni a problémákat, kezdem azt érezni hogy elbuktam. Sok a félelmem, amiket inkább reálisnak mondanék mint agyszüleményeknek.

Normalis nőnek tartom magam, normális értékrendekkel, de úgy érzem szukségem lenne egy olyan szakemberre, aki valoban szakértelemmel kezelné a szorongásaimat.


Azonban tobb ok is visszatart:

-több ismerősöm azt tapasztalta hogy nem volt semmi értelme, pedig nyitottak lettek volna. Vagy kevésbé jó pszichologust fogtak ki vagy nem is tudom...

-az anyanyelvemen a környéken nem tudnék pszichologust talalni, így ha komolyan elhatározom magam, akkor sokat kell utaznom és nem tudom megérné-e.

-kicsit szkeptikus vagyok, de 0 tapasztalatom van e téren


Tudom, nem minden orvos, nem minden ember egyforma. Inkább szeretnék olvasni pozitív vagy akár negatív tapasztalatokat, esetleg tortenetet is szivesen olvasnék.

Köszönöm:-)


márc. 28. 17:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj kérdező, lehet rossz tapasztalatod, akár több is életed során, de akkor is te rajtad múlik, hogy hagyod a negatív sémákat, árnyékokat, hogy beárnyékolják az életed vagy se! Felnőtt ember már. Ha tudja, hogy mi a jó számára, hogy te "normális" vagy hozzá képest, téged lát, akar a gyerekei anyjának akkor meg kéne magát erőltetnie saját maga, érted és akár a jövőbeli gyerek miatt is.

Ha fogalma se lenne róla, hogy mi a jó, mi a normális akkor azt írnám, hogy tényleg nem érti mit szeretnél.

De mivelhogy tisztában van ezekkel a dolgokkal ő érti, de nem akar feljebb jutni érzelmi téren.

Mehetsz pszichológushoz, de az is olyan ügy hogyha te nem akarsz előbbre jutni akkor nincs haszna.

Írtad, hogy szorongsz, félsz.

És mégis (főleg) a párod miatt akarsz szakemberhez járni.

Ennek így nincs értelme.

Ha valaki rosszul érzi magát akkor felesleges hajtania a malmot egyedül.

márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, jól gondold át, hogy ilyen tulajdonságai mellett képes leszel-e leélni egy életet (anélkül, hogy áldozatnak vélnéd magad - ezt pedig aligah), vagy szakítasz.
márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%
Én voltam kb. 5-ször egymás után pszichológusnál, párkapcsolatom miatt. Annyi volt, hogy meghallgatott, néha kérdezett valamit, aztán amikor letelt az óra, akkor röviden elismételte, hogy miröl beszéltünk (vagyis én beszéltem) és ennyi. Soha semmit nem mondott, hogy ö hogy látja, szerinte mit hogyan, vagy amit ilyenkor vár az ember. Én utólag kidobott pénznek éreztem.
márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam soha, de szerintem ő csak végighallgat téged. Ventilátorként felhasználod ő meg a pénzed veszi el cserébe és ennyi. Kevés az olyan aki tanácsokkal lát el téged. Lehet ahhoz nagyon a múltba kell visszamenni. Szerintem a pszichológus csak egy lelkiszemétláda a páciens számára. Ami segíthet bizonyos értelemben, de a végső soron az életed a te kezeidben van.
márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%
A pszichológusnak nem tanacsot kell adnia. Van tanácsadó pszichologus is, de ilyenhez soha nem mennék. A jó pszichológus az abban segít, hogy te magad megtalald a válaszokat, azáltal, hogy változáson mész keresztül. A jó pszichológus nem csak végighallgat, hanem pl. kérdéseket tesz föl, ami által új megvilágításban lathatod a dolgokat. Nekem pl.abban segitett a terápia, hogy a terápia után kv 1 hónappal el tudtam engedni a régi kapcsolatomat, ami csak visszahúzott. És képes voltam egy fantasztikus új kapcsolatot létrehozni a megfelelő emberrel. Konkrétan pár hónap alatt gyökeresen átalakult az életem.
márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

Kezdjük ott, hogy a pszichológus nem orvos.

A távolság nem akadály, sokan vállalnak már online is klienst.

Az hogy kinek mi használt teljesen irreleváns, ugyanis minden probléma más, nincs két egyforma, és attól hogy az egyiknek nem vált be, neked még segíthet. Szóval semmi értelme mások tapasztalatai alapján dönteni. Ha nem is próbáltad még, miért vagy szkeptikus?

Meg kell találni a megfelelő szakembert, és mindhármotoknak (amennyiben párterápiára gondolsz) együtt kell tudni "dolgozni" különben nyilván nem működik.A pszichológusnak jó esetben ez a szakterülete, érteni kell a dologhoz.

márc. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy nyilván nem fog működni ha elzárkózik. Ezt neki is akarnia kell.
márc. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én hasonló szituációban fordultam pszichológushoz, akkor, amikor rádöbbentem, hogy hiába gondolom, hogy valójában a páromnak kellene elmennie hozzá, ő úgysem fog. Hajlamos vagyok a szkeptikusságra is, és nem láttam kezdetben, hogy hogyan tudna nekem segíteni bárki, bár az igaz, hogy nagyon akartam és hittem, hogy majd egy pszichológus jó lesz.

Meg tudom erősíteni azt a tapasztalatot, hogy "nem csinált semmit", csak hallgatott, nekem is az volt sokszor az érzésem, hogy csak én beszélek és én vonok le következtetéseket, azonban valójában azért ő feltett egy-két olyan kérdést, kimondott egy-két olyan mondatot, amire magamtól nem jöttem rá, tehát összességében vezetett, és nekem például pont erre volt szükségem.

Valójában nem attól féltem, hogy a párom ilyen vagy olyan lesz a kapcsolatunkban, hanem hogy én annak ellenére is, hogy az nekem nem jó, vele fogok maradni. Saját magamban nem bíztam, abban, hogy fel tudom ismerni, és tudok aszerint dönteni, hogy én mit akarok hosszú távon. Sőt, menjünk még tovább, hogy akár tudom befolyásolni is a saját életemet és akár hatással lenni a páromra azokban a dolgokban, ami egyikünk szerint sem jó és én tudom hogyan kell máshogy csinálni. Nekem ebben nagyon sokat segített a pszichológus, és az én esetemben sokszor kifejezetten hasznos volt szerintem, hogy nem szólt bele, nem irányította a beszélgetést akkor sem, ha én elhallgattam egy pillanatra. A mindennapi életemben szinte minden kapcsolatomban átadtam az irányítást a másiknak, és nagy szükségem volt arra, hogy megtapasztaljak egy olyan kapcsolatot, ami igazán "körülöttem forog". Ez nem csak amiatt volt jó, mert gyógyította a lelkemet egy olyan közeg, ahol az én gondolataim a legfontosabbak, de azért is, mert megtapasztaltam annak a teljességét, hogy milyen az, ha én irányíthatok valamit, rajtam van a felelősség, de közben ott van valaki mellettem, aki az én ötleteimben támogat. Ezzel fejlődtem a saját magam képviselésében, elfogadásában és az életemért való felelősségvállalásban (hogy például nem vagyok kiszolgáltatva a párom rossz családi mintáinak, elmondhatom a véleményem, mutathatok alternatívát és választhatom azt, hogy nem akarok ebben élni)


Szóval összefoglalva én se mondanám, hogy kifejezetten aktív lett volna a pszichológusom, de szerintem nekem pont ez segített is. Máskülönben egy újabb ugyanolyan kapcsolat lett volna ez számomra, mint amit már jól ismerek és kiválóan alkalmazkodtam hozzá, csak éppen nem rólam szól.

márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18 és végül mi lett, szakítottál?
márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!