Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van közöttetek olyan, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van közöttetek olyan, aki Győrben él leszbikus/meleg élettársi viszonyban?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, mert lassacskán eljön az ideje, hogy én is és a barátőm összeköltözünk, és érdekelne, hogy mik a tapasztalatok. Társadalmilag, elfogadásilag.

Köszönöm a válaszokat előre is:)


2010. dec. 2. 09:24
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Hát látod, tulajdonképpen teljesen egyetértünk. Amiket most leírtál, arról tökéletesen ugyanaz a véleményem. Pl ez a tűzíjátékos dolog! Nem a tömegektől kell elvenni szórakozás/élvezet lehetőséget a melegek javára. Mert a melegek egy kis csoport, az emberek pedig mindenki. És pl egy tűzíjátékot egy leszbikus/meleg is épp ugyanúgy megnéz, mint a többi ember. Az első válaszolónak, pedig csak el akartam venni a kedvét attól, hogy ilyen szavakkal ócsároljon.
2010. dec. 2. 11:58
 12/26 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszom 5241451-nak szólt.


Legutolsó kommentelő. Abban is van igazság amit Te mondassz. Én nem látok rá tökéletesen a melegfelvonulásokra. Nem vettem még részt ilyenen. Viszont abban igaza van a többi embernek, hogy sokan a flevonulást provokatív, másokat sértő módon csinálják.

Az alapján amit írtál, én úgy gondolom, Te nem avgy olyan. Hiszen egy felvonulásnak is lehet célja, lehet h valamit el akarnak érni vele. Nem tudom. erről mesélhetnél:)

Viszont a magamutogatással nem értek egyet. És teljesen jogos amikor egy hetero azt mondja, hogy : "Mi sem vonulunk táblákkal és kiabáljuk azt h hetero vagyok , hetero vagyok."

De azért gondolom, hogy a legtöbb melegnek/leszbikusnak, valami társadalmi célja van a felvonulással, és nem magamutogatás.

Csak sajnos a média mindig csak a magát provokatív módon mutogató melegekre helyezi a hangsúlyt.

2010. dec. 2. 12:05
 13/26 anonim ***** válasza:

11:57:

Akkor most én is mondom: Nem kérünk az általánosításból! Én is szélsőjobboldali vagyok, de nem Skinhead, továbbá egyszer sem voltam kint melegfelvonuláson rendbontani... Egyébként, ha nem olyan undorító módon történne meg ez a felvonulás az ott megjelent melegek részéről, akkor szerinted ugyanennyien támadnák?! A másik dolgot meg már leírtam, elvileg ezt az egészet a törvény még bünteti is... Bár a narkós senkiházik tüntetése tett be a legjobban, mikor rendőrök szeme láttára SZÍVTÁK A FÜVET. Az is mi, ha nem törvényellenes? Kossuth téri sátorozgatás pedig kicsit nemesebb céllal vezérelt dolog volt, törvényes keretek között. A demokráciáról Platón pedig a következőt mondta: "A demokrácia a csőcselék uralma." Rá lehet keresni.

2010. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

12:05 Egy dolog rossz szemmel nézni valamit, más dolog megdobálni, megverni, betiltását követelni. Nekem se feltétlenül tetszik mindenki, aki ott van (és igen, én mindig utcai ruhában voltam, ahogy a nagy többség is), de ettől még nem akarom elzavarni őket. Mondjuk legutoljára már elmaradt a nagy hajcihő, nem nagyon voltak feldíszített travik meg kamionokon virító táncosfiúk. Ettől függetlenül az ellentüntetők ott voltak.


Azért vonulok, és azért nem értek egyet sokszámú kollégával, mert éltem titkolózva és éltem nyíltan is, és tudom, mennyivel jobb a második, és szeretném ezt hirdetni, akármennyire is nem tetszik egyeseknek. Könnyű azt mondani, hogy "csinálják otthon, a négy fal között", nem olyan könnyű megtagadni a szerelmedet a nap nagyobb részében, amikor a munkahelyeden nem válthatsz vele pár szót anélkül, hogy valaki meg ne kérdezné: "a barátnőd volt?". Nem könnyű kézfogással üdvözölni valakit 1 hét távollét után a repülőtéren, amikor legszívesebben átölelnéd és megcsókolnád. Nem könnyű úgy tenni, mintha csak barátilag bámulnátok a naplementét a Gellérthegyen. És amikor az ember kimozdul egy kicsit a magyar valóságból, elmegy Bécsbe vagy Madridba, ahol mindezeket meg lehet tenni, sőt az is teljesen természetes, hogy két férfi sétálhat kézenfogva az utcán, akkor egyértelműnek tűnik, hogy így néz ki egy "normális ország". Szerintem a felvonulás valahol azt a vágyat jelképezi, hogy szeretnénk, ha Magyarország is normális ország lenne ebből a szempontból.

2010. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

12:28:

Bécs meg Madrid pont az a két hely ami ebből a szempontból a liberalizmusáról híres. De talán még Berlin is idesorolható. Magyarországon például egy egész meleg város is van, pár éve olvastam erről egy cikket, erre is rákereshetsz, ha gondolod. De abba belegondoltál, hogy egy fejlődésben lévő kölyköt mentálisan milyen mértékben befolyásolhat az, hogyha egy ilyet lát? De például ott van az is, hogy Magyarországon a Kereszténység ugye az uralkodó, amivel szintúgy ellenkezik a dolog. A többit meg már leírtam. Viszont győriek igazán írhatnának már, mert eredetileg a kérdés őket célozza meg.

2010. dec. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Vannak különleges esetek, amiket például te is leírtál, egy hetes repülőút stb...! ÉS egyátalán nem vagyok ellene annak ha pl valaki kézenfogva sétál a párjával. viszont, annak nem vagyok híve, ha valakik egy forgalmas helyen sok ember láttára, nyílvánosan elkezd csókolózni. És ez most nem csak a melegkre vonatkozik. Ilyen nézőszögből én ezt mindenkitől túlzásnak találom. Nem vagyok prüd, 18 éves vagyok, de azért engem is zavarba ejt, az is ha a szemem láttára két hetero csókcsatába kezd a Baross út közepén. Szerintem a túl nyálas, érzelmi kitöréseket, mindenkinek otthonra kell tartogatnia, függetlenül attól h hetero/meleg/leszbikus.

De igen, vannak oylan esetek amikor tényleg jól esne legalább egy mély ölelés. Ebből a szempontból nekünk lányoknak sokkal könnyebb a dolga, hiszen a barátnők is megölelik egymást bármikor bármiylen szorosan. Viszont a fiúknak már nehezebb:S Ha ők megölelik egymást egyből jönnek a negatív jelzők h "fúj b**ik", "undorító". Szerintem ez is túlzás. ÉS tény, hogy nem köteles az embernek eltűrnie mindent, viszont azt h két ember örömében megöleli egymást abban nincs semmi rossz. Ha fiú, ha lány. Én tényleg egyedül csak az ilyen csókcsatás nagy jeleneteket ellenzem.

2010. dec. 2. 13:04
 17/26 anonim ***** válasza:

"Szerintem a túl nyálas, érzelmi kitöréseket, mindenkinek otthonra kell tartogatnia, függetlenül attól h hetero/meleg/leszbikus."

Ezzel én is egyetértek.


"Viszont a fiúknak már nehezebb:S Ha ők megölelik egymást egyből jönnek a negatív jelzők h "fúj b**ik", "undorító"."

Nem feltétlenül van ez, SP-t és Justin Bieber-t sem buz1zza a többség, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan azok. Ma az van, hogy sok hetero - ki tudja miért - menőnek tartja ezt a viselkedési formát, emiatt nem is buz1zza le a többség, legalábbis ezt vettem észre, manapság sajnos ez a "trendi". Engem például sokkal jobban irritál, ha egy meleg valami hallgathatatlan hangon kommunikál, illetve sokaknál van egy tipikus mozgás... Ez tényleg sokkal jobban idegesít, mint az, hogy megölelik egymást.

2010. dec. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Igen, viszont az sem mind1 hogy az adott meleg miért kommunikál úgy. Mert pl szerintem van olyan, aki alapból szinte csak így tud beszélni. Nőnek érzi magát és rászokott erre a beszédre, hogy látszódjon rajta h nőies. De mondjuk azért egy bizonyos fokig, bárki mérsékelheti. Mert elnézést kérek a melegektől, de nagyon sok rájátszik. Bár én úgy tudom, azt a "normális" melegek sem nagyon tolerálják. Szóval nekem a letöbb meleg ismerősöm úgy van ezzel, hogy első randi előtt kb imádkoznak, hogy csak ne legyen annyira feltűnő, hogy meleg.(Mert képeken pl nem látszik annyira) Meg ez a nyávogós, seggriszálós jövés menés, szerintem tényleg sokakat zavar. Mert ha valakiilyen beállítottságú is, bizonyos fogik tudja mérsékelni és nem feltétlenül kell rájátszani.

Volt egy gyerekkori barátom, akivel kb 7évig nem találkoztam, aztán egyszer megtaláltuk egymást, megbeszéltünk egy találkozót, és hát akkor jött a koppanás. Kiderült, hogy meleg, de rettenetesen látszódott rajta és szabályszerűen nyávogott. Aztán elkezdtünk sűrűbben találkozni, mondtuk neki a barátaimmal, hogy próbáljon meg leszokni erről, mert egyrészt amelegek többségének nem jön be, másrészt meg a társadalomnak sokkalkiszolgáltatottabb. És azóta eltelt körülbelül 3 év, és érezhetően sokat változott. Oké, nem mondom, hogy egy oylan ember aki benne van a témában, nem vágja le róla, de legalább látszik h ez már természetes. Nincs benne rájátszás, nem nyújta el a hangokat, tehát tényleg a határokon belül marad. És ez jó :)

2010. dec. 2. 13:31
 19/26 anonim ***** válasza:

Ó, de jó ez a "fogadjuk el a más nézeteit duma".


Amikor meg beszólnak, leköpnek, megvernek azt is fogadjuk el, mert más így vélekedik. Vagy amikor emiatt nem vesznek fel egy munkahelyre, vagy rúgnak ki.


Egyébként a fentiekből - elvétve egy-két beszólást - egyet sem tapasztaltam, de láttam, hallottam, mesélték. Az is épp elég szörnyű volt.

2010. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Vicces a kérdező, mindig épp azzal ért egyet, aki utoljára írt XD
2010. dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!