Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehet kezdeni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit lehet kezdeni az előitéletekkel?

Figyelt kérdés

Töbször látom, tapasztalom a kűlsőre kialakuló szimpátia és vonzalom erősen függ a szemlélő saját lekivilágától és nem genetikai alapú. Szóval ha valaki pl.: gazdag, erős, jó képü, de öltönyös vagy... lehet bármilyen jó fej már az előitéleteken elbukik.

Sokkal rosszabb pasinak rangsorolják mondván biztosan ilyen vagy olyan. Mind ezt a szemlélő szorongásai és előitéletei miatt egy külső miatt.

Mit lehet ellene tenni?

24/F


2011. márc. 17. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom kisebbségi vagy, azért kérdezel ilyet, egyszerű, vedd rá a többit, hogy tanuljanak meg ember módjára viselkedni..
2011. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyenek az emberek, ez van
2011. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
első benyomás nincs kétszer,de akkor is létezik,ha nem akarod. az idő úgyis átalakítja az rólad alkotott képet,ha a másik megismer. nem felháborodni kell tőle,hanem hagyni megismerni magad,az idő segít.
2011. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kissebségi.Csupán jó képű.

Egyszerüen nem tudom mit kezdjek azokkal akik azért nem mernek belemenni egy kapcsolatba mert túl jónak tartják a pár jelöltet.

Szép nők úgy szokták ezt megfogalmazni, hogy a férfiak nem mernek közeledni.

Na de fordítva?

2011. márc. 17. 22:44
 5/6 anonim ***** válasza:

De lol , mert elküldenek mert túl jó képű vagy? Amugy az ja hogy saját lelkivilágodtól függ hogy látod dolgokat.


Őszintén szólva az előítéletek is "csak" addig léteznek amíg foglalkozol velük, egyébként észre se vennéd. Ha pl alapból úgy mész hogy jaj én de gazdag vagyok meg minden úristönn. akkor másik úgyis érezni fogja. Meg te is úgy fogsz viselkedni, kb aláásod a saját esélyeid.

2011. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Itt a gyakorikerdeseken is van jó pár olyan válasz, amiből a túl jótól való félelem tűnik ki. (Ne kérd, hogy keresgessek.)

Most éppen nem kűldtek el de nem egyszer előfordult. Szerencsémre a kiszemeltem van annyira magabiztos. Viszont kerek perec azt mondta fél, amiért túl jó vagyok. Fél egy csapdától, vagy hazugságtól.

Pedig csak annyi, hogy kűlsőre nem egy plázacica. Ránézésre 4/10-es. Nekem viszont nagyon szimpatikus.

S sem a pénzt sem a képzettséget, nem szoktam kirakni. Éppen ellenkezőleg.

Részben mert nem akarom, hogy a pénzem miatt szeressenek, részben meg sokan túlérzékenyek rá. Ha elmondod, akár csak közlés szinten is, hol végeztél, mit tudsz stb. akkor vagy nem hiszik el, rosszabb esetben hazugnak néznek vagy nagyképünek. Kb az a kategória, amikor valaki okosnak vagy szépnek gondolja magát és ezt ki is meri mondani. Bármit is tesz azonnal lesz olyan (alacsony önbizalmú) ember aki megszólja vagy igyekszik lehúzni. Valahogy a mi kúltúránkban a pozitívat, és a teljesítményt akkor ismerik el igazán, ha már az ember feletti és belerokkant az illető.


A kérdés talán úgy így szólhatott volna:Ti hogyan közeledtek egy olyan nőhöz aki nem annyira érzi magát jónak mint amilyennek titeket lát? Nem érzi magát egyenrangúnak? (?)

2011. márc. 17. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!