Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell az okosabb nőknek/f...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell az okosabb nőknek/férfiaknak feltétlen gyökérnek lenniük?

Figyelt kérdés

Akárhogy is gondolom, azoknak, akiknek van esze, sosem a jóba fektetik bele.

Sosem a köz érdekében, sosem mások megsegítésére fordítják eszüket, tehetségüket.

Inkább saját, önző vágyaiknak élnek, vagy maximum a családnak szórnak le morzsát a "zsákmányból", de inkább önépítésre használják.

És ez elborzaszt.


2011. júl. 1. 21:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
És mi van akkor, ha a származása/kora/vagyoni helyzete miatt nem is engedik érvényesülni? Mondjuk mindent úgy kell tennie, ahogy egy nála butább feljebbvalója parancsolja, akkor is, amikor neki támad egy jobb gondolata. Vagy a gimnazista lány ezen az oldalon, aki egyest kap a "túl jó" dolgozataira. Ilyen helyzetekben én is butaságot színlelnék és nevetnék a markomba. Nem tehetek róla, kiprovokálják.
2011. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Sajnos egyre inkább ebbe az irányba haladunk. Mindenki arra gondol elsősorban, hogy magának jó legyen, az senkit nem érdekel, hogy másnak rossz-e. Ha így lenne nem lennének hajléktalanok. Tudatosan vagy tudat alatt, de ha megteheti, mindenki a saját szekerét tolja. Ebben a felgyorsult világban nincs ideje az embereknek másokkal foglalkozni. Elég belegondolnom milyen durva egy napom. Aki értelmiségi az nem ér rá azon gondolkodni, hogy mit kellene tenni azért, hogy másnak jó legyen.
2011. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Ez egy jó kérdés. Bár az okosok általában ki szokták játszani ezeket a gátakat, így, vagy úgy. Ezért mondjuk jó az internet. Leírhatod gondolataid, pályázatokra küldheted, és ha van olyan ember, aki lát benned valamit, felkarolhat. Így a falusi, okos lányból is lehet valaki, nem kell ahhoz elcsábítania az alpolgármestert, hogy érvényesüljön.

Gimnazista lány, aki túl jó dolgozatára egyest kap? Be tudod linkelni?

2011. júl. 1. 22:08
 14/26 anonim ***** válasza:
A tudósokban csak van elhivatottság.
2011. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Nem találom. Mindenesetre nem jött rá, hogy talán nem kellene beleszakadni a tanulásba és az igyekezetbe.
2011. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Egész egyszerűen megdöbbent, hogy hogyan képesek egy másik ember életét derékba törni mások, csak hogy Nekik legyen jó. És képesek annyi energiát befektetni a destruktív marhaságokba (még csak nem is a fegyvergyártásra gondolok, hanem mások leépítésére, ellehetetlenítésére), pitiáner kis játszmákba, ahol villogtatják ravaszságukat, eszüket, rátermettségüket, hogy attól ökölbe szorul a kezem.

Én valahol a hidegháború megszűnését hibáztatom - akkor már elvből is bizonyítani kellett, hogy mi jobbak vagyunk a másiknál, úgy, hogy a többieket is felkaroljuk (szomszédos országok, vagy társadalom), valamint a háborúmentességet - a puszta jólétet, mert akárki akármit mond, biztonság van, jóval nagyobb, mint fél évszázada.

A legrosszabb pedig az, hogy minél újabb egy generáció (tudom, ez klisé, közhelyes), annál inkább önzőbb.

2011. júl. 1. 22:13
 17/26 anonim válasza:

Hello

Én egy 20 éves srác vagyok sokat megtanultam ennyi év alatt az életben. Tapasztaltam jót, rosszat másnak egy életben van ennyi fordulat. Sokat olvastam és tanultam is. Nem tartom magam kimondottan okosnak, de minden tudásommal segíteni próbálok másoknak. Én mindenkinek próbálok segíteni, ahogy tudok. Akár az életben, akár ezen az oldalon. Jó igazad van. Lehet, hogy önző vagyok, mert valahol tényleg magam miatt csinálom, mert jól esik a köszönet, a hála. Meg hát szeretem amikor mások meglepődnek azon, hogy talán tényleg vannak még rendes emberek. :)

Ne add fel! Nincs még elveszve az emberiség! :)

2011. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Az iskola már rég nem arról szól, az egyetem meg még annyira sem, hogy mit tudsz, hanem hogy mit, hogyan mondasz vissza. Mennyire vagy papagáj.

Például azokat is rühellem, akik a másikat holmi keltetőként, vagy energiagócként, táplálékként kezelik.

2011. júl. 1. 22:22
 19/26 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények között nehéz elhivatottnak lenni.
2011. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Igaz, amit mondasz, tényleg nem a jóba fektetik bele. Én sem gyakran szoktam. Hosszú volt az út, amíg elfogadtam, de a válasz csak annyi, hogy ilyen a világ. Ha nem figyelsz magad körül eléggé, el fognak taposni.. ezért kell előbb neked eltaposni őket. Ez van, ezt kell elfogadni. Ha gondolod, írj privit :)
2011. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!