Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk/férfiak. Miért vagytok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Whit55 kérdése:

Fiúk/férfiak. Miért vagytok ilyenek?!

Figyelt kérdés

Gondolom minden lány átélte már, hogy milyen, ha bolondítják. Én kifejezetten nem szeretem. Sosem volt szerencsém a fiúknál, talán azért, mert kicsit tartok tőlük, mert könnyedén megbánthatnak, vagy mert tudom jól, hogy aki rendes és őszinte, ritkán akad. Mindig visszautasítottak, így valamilyen szinten belém "rögzült", hogy nekem talán jobb a magány, mint egy társ. A hiányérzet pedig szerintem mindenkit kínoz.

Tizennyolc éves vagyok és többek szerint kapcsolat hiányban szenvedek. Szűz vagyok, amit nem tartok cikinek, sőt, különlegesnek érzem magam, de ugyanakkor nem eléggé annak, mivel esély nélkül maradtam mindig. Most viszont van egy srác, akivel egy suliba járunk, így a szünetekben ha sikerül is összefutnunk, látom, elkerülni szinte (!) lehetetlen. Rám támaszkodott ha gond volt, de mióta megtudta, hogy ő tetszik nekem, már több, mint egy éve és elmondtam a véleményemet bizonyos dolgokról (b.nőjével voltak gondok) azóta kicsit eltávolodott, de nem tudom miért. (Elmondása szerint nagyon kedvel.) Tapasztalt nővérem szerint csak egy pótlék voltam, akinek elsírhatta a bánatát, de kétli, hogy több lesz e belőle. Őszintén: gyerekes, de már reménykedni sem merek. Ilyenkor ti mit gondoltok, most őszintén:

Vagy csak egy támaszra van szükségetek, akit csak akkor ránthattok elő, ha baj van?

Vagy csak unatkoztok és kell a változatosság?

Idősebb és tapasztalt, megértő férfiak válaszát várom! Köszönöm előre is! :)


2012. ápr. 22. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne általánosíts! Ez olyan megalázó: magadra nézve.

Máskülönben az a fiú a barátod volt, és az is akart volna maradni. Mivel nem táplál irántad érzelmeket, jobbnak látta, ha távol marad.

2012. ápr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én mit mondjak? 19/f vagyok, szűz, még barátnőm se volt
2012. ápr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Na de milyenek vagyunk? Valahogy ez nem derült ki, biztos én vagyok a hülye.
2012. ápr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az amikor "friendzone"-ba kerülsz. Fordítva szerintem még gyakrabban esik meg.

Te jó isten, hányszor voltam én is lelki szemetesládája olyan lányoknak, akik tetszettek nekem, de sosem kaptam tőlük semmi viszonzást.

Na mindegy, azóta már boldog kapcsolatban élek, úgyhogy kitartást neked is, csak idő kérdése!


22F

2012. ápr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

Én idősebb és megértő férfi vagyok, gyere ismerkedjünk. 20/F írj privátot és ismerj meg egy igazi férfit!

Bár úgyis tudom hogy nem fogod megtenni

2012. ápr. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
50%

Most okos vagy!

Egy egész liturgiával lefárasztod az amúgy is mindennapok gondjaival terhelt agyunk...

Köszi, köszi!

2012. ápr. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 <random> ***** válasza:

Először is: ne aggodalmaskodj. 18 évesen az ember már néha egészen "idősnek" érzi magát, holott az egész élet még előtte van! A párkapcsolat nem egy futóverseny (illetve nem szabad hogy az legyen). Ennek ellenére rengeteg embernél látom (főleg nőnél), hogy nagyon hamar igyekeznek lekötni magukat, sokszor igencsak nem megfelelő párral. A hűség természetesen nagy érték, de a bölcs döntés legalább ugyanekkora, ha nem nagyobb.


Az életben a boldogságot nem az esélyek száma határozza meg. Ezt persze nehéz tudomásul venni. Vannak, akiknek annyi esélyük volt a harmonikus párkapcsolatra, hogy se szeri se száma, a végén mégis rosszul választottak és egyedül maradtak (esetleg elválva, talán gyerekkel is).


A legkevésbé se gondold magad sem ritka kivételnek, sem szégyellnivalónak a "gondoddal". Ebben az időszakban bőséggel vannak még egyedülálló fiúk és magányos lányok. Elsősorban a függetlenekkel lenne érdemes kísérletezned, mert annak az esélye hogy sikerül "elszeretned" egy fiút, kisebb annál, mintha egy teljesen szabad pasival szeretnél kölcsönös vonzalomra épülő kapcsolatot kiépíteni. Hadd hangsúlyozzam a "kölcsönös" szót!


Nehéz dolog, ha egy fiú téged csak barátnak tekint, esetleg "lelki szemetesládának" használ, miközben te többre vágytál. El kell fogadni, hogy vannak nehéz esetek, és meg kell tanulni ilyenkor mihamarabb továbblépni. Azzal ne áltasd magad, hogy "egyszer majd megváltozik", és felkelted az érdeklődését, mert igen nagy eséllyel nem fogod soha. Persze tudom, hogy ebben a korban nagyon nehéz otthagyni egy egyoldalú érzelmi kötődést is, de meg kell tenned. A magad érdekében. Vannak pasik akik csak kihasználnak, de nem mindenki ilyen. Ezt fel kell tudnod ismerni.(a válaszadó: 30F)

2012. ápr. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia, lány vagyok, kétszer olyan idős, mint Te, sok ilyet láttam, egyszerűen nem érett arra a lelki kapcsolatra, amire őt szeretnéd, "nem beszéli azt a nyelvet", amin Te elkezdtél vele utóbb kommunikálni, ezért nem tudtok azon a mélyebb nyelven beszélgetni.

Sajnos több az ilyen éretlen férfi mint a nő (ez a bolygó jellemzője a XXI. században), ezért sokat kell böjtölni, mire találsz megfelelőt.

"Aki üldözi a beteljesülést, az elől menekülnek az éretlenek." /Jóskönyv, Müller Péter/

2012. ápr. 22. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én egy 40 éves hapsi vagyok, tehát hiába a fiatalosság, azért igencsak jóval korosabb Nálad. Ha visszagondolok a kamaszkoromra és a korai huszonéveimre, akkor annyit bevallhatok, hogy nekünk, hapsiknak nagyon legyezi a hiúságunkat az, ha elnyerjük egy lány figyelmét. (Az ember társas lény, és a visszacsatolás fontos.) Namost az már csak gyerekszoba, empátia és neveltetés kérdése, hogy ki hogy kezeli ezt le. Én fiatalon sem mentem bele felelőtlenül nők bolondításába, vagy egyéjszakás kalandokba. Akkor mamlasznak is tűnhettem a nagyon vagány korosztályombeliek szemében, de így utólag nem hiányoznak azok az élmények, hogy "apu, felcsináltam egy lányt, hogy tussoljam el" vagy hogy szerezzek pénzt az abortuszára, vagy az, hogy hogy dolgozzam fel azt, hogy választani kell: vagy kéretlenül és akaratom ellenére apa leszek egy olyan nő mellett, akivel nem biztos, hogy le akarom élni az életemet, vagy tönkre teszem őt egy életre azzal, hogy erőszakosan tukmálom az abortuszt. Tipikus "melyik ujjamba harapjak" effektus. Na nem baj, hogy ez kimarad, meg nem hiányzik az sem, hogy nem kellett orvoshoz rohangálni szifilisz- vagy HIV gyanú miatt. Úgyhogy én, amikor flörtöltem, mert bizony én is tettem ezt, akkor sosem mentem el túl messzire. Ha szexre került a sor, akkor védekeztem, stb stb. És nem azért, mert egy földreszállt angyalka vagyok. Lószart! Azért, mert magamat is féltettem a fentebb emlegetett krízisek bekövetkezésétől. Ezt hívom én egy etikus egoizmusnak, tehát az asszertivitás olyan megnyilvánulása, hogy az életet a partnerrel nyer-nyer alapon tegyük. Úgyhogy én speciel mindig tovább láttam a pillanatnyi dolgoknál. És a környezetemben én is értetlenül szemléltem, hogy sok srác milyen hülye helyzetbe hozta saját magát (no meg a partnerét.)
2012. ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Hogy itt hogyan kötöttem ki, azt még tán magam sem tudom. De miután idősebb is vagyok, meg jobbára megértő is, íme az okoskodás:


Történeted alapján a srác nem akar tőled többet, mint barátságot, ellenben a barátjának tekint annyira, hogy ne akarjon megsérteni egy közvetlen és nyílt visszautasítással. És miután egy tiniről van szó, nyilván nem nagyon tudja, hogy tudná ezt finoman a tudomásodra hozni, ezért inkább kerülni is próbálja a kényesnek mutatkozó helyzeteket, vagy a nagyon intim pillanatokat.


Ha a barátsága fontos, mesélj neki egyszer csillogó szemekkel egy másik srácról. Féltékeny nem lesz (vagy ha mégis, elkönyvelheted a lottóötöst), érdekelni nem fogja, de megnyugszik, hogy nem fogod "a szerelemeddel üldözni" - és visszatérhet barátságotokba az intimitás. Arra viszont, hogy a szerelmed viszonzásra talál nála, egészen minimális az esély. Amitől persze ne ess kétségbe, az élet viszonylag hosszú, és általában rendkívül fordulatos. Arról nem is beszélve, hogy nem csupán elmúlt vágyakozásokból, de elmúlt szerelmekből is sok esetben születnek hosszú és mély barátságok.


Haragudni rá, vagy felpanaszolni, hogy 'lelki szemetesládájának használ', 'pótléknak voltál' megint csak nem kell. Minden embernek szüksége van néha arra, hogy bensőbb dolgait megbeszélje valakivel, erre vannak a barátok, mindkét nemből, és szerencsés esetben kölcsönösen. Sok esetben olyan dolgokat is, amit egy férfi a saját partnerével, barátnőjével, feleségével sem szívesen beszél meg. Ezek természetes és ártatlan dolgok.


(harmincas családapa)

2012. ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!