Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs más választás. ABORTUSZ....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs más választás. ABORTUSZ. Lelkileg, hogy lehet ki birni?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok. Egyedül munka nélkül. Mindig el elítéltem de nincs más választásom. Nem tudnám fel nevelni. Már a gondolattól is rosszul vagyok rettegek tőle. Hogy lehet kibirni lelkileg ???
2012. máj. 26. 20:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
82%

Szia,

Nekem is volt sajnos 22 éves koromban. Engem nagyon megviselt, borzasztó lelkiismeret-furdalásom volt utána sokáig. De akkor abban a helyzetben nagyon meg voltam ijedve és csak úgy hagytam történni a dolgokat, nem álltam a sarkamra, nem védtem meg a saját és a gyerekem érdekeit.

Két évre rá újra teherbe estem. Nem voltam sokkal jobb anyagi helyzetben, mint anno és a párom is elhagyott, de sokat erősödtem úgy látszik, mert ezt a terhességemet kihordtam és megszületett az egészséges és szerintem csodaszép lányom, Zoé.

Ne érts félre én nem akarlak lebeszélni, vagy rábeszélni semmire, ez az én személyes történetem, mindenkinél másként van.

Ha most az abortusz mellett is döntesz én hiszek benne, hogy majd megtalálod a párod és a jövendő gyerekeidnek csodás anyja leszel. Már egy jobb és kiegyensúlyozottabb helyzetben. Akik pedig itt kardoskodnak a magzati élet védelmében, ez nagyon szép és jó, hogy így látják, de ahogy láttam, egyikük sem ajánlotta fel Neked a segítségét.

Éppen ezért ha úgy döntesz, vállalod a babát, mi nagyon szívesen segítünk Neked használt ruhával, babaholmikkal, akár kocsival, kisággyal is.

2012. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:

Nézd, szigorúan a kérdésre válaszolva az ismerősök, barátok, család segítségével, mint az érintett nők 9x%-a, avagy pszichológiai-szakmai segítséggel, mint a fennmaradó néhány százalék.

Kicsit bővebben meg azt lehet mondani, hogy van valami, amivel rövid távon az illető nem tud mit kezdeni, és ez a saját egyénisége, a saját megitélése, és van, amivel tud, nevezetesen, hogy minden lehetőséget mérlegelő, alapos, átgondolt döntést hoz. Ugye az emberek sokkal gyakrabban szokták megbánni a "zsigeri" döntéseiket, mint az alaposan átgondoltakat... szóval beszélj másokkal is, hallgass meg és gondolj át minden épkézláb tanácsot - bármely irányú is - és zárj ki minden nyomást és érzelmi zsarolást - bármely irányú is.

2012. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim válasza:
29%
valsagterhesseg.hu
2012. máj. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, azt azért nem árt előtte tudni, hogy az előbb említett valsagterhesseg.hu az egy keresztény szellemiségű magzatvédő portál, még ha nincs is ez így kiírva talán a címoldalára.

Ezzel persze semmi gond nincs alapjában, nyugodtan ajánlható mindazoknak, akik ilyent keresnek.

2012. máj. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 lamanda válasza:
71%
Szia! Ne haragudj azért, amit írok, tényleg szeretnék neked segíteni. Azt írod, hogy: "mindig elítéltem". Ezzel a mondattal nyilvánvalóvá válik, hogy mindenképp lelkiismeret furdalásod, bűntudatod lesz utána. Nem mások mondanak majd ítéletet, hanem te fogsz önmagadról. Az ember bizonyos mérce szerint ítél másokat. Te negatívan értékelted azokat, akik abortuszra kényszerültek. Most, hogy ebbe a krízisbe kerültél, talán jó megoldásnak tűnik, de ha vége a viharnak, és túl leszel rajta, az értékítéleted visszaáll és elkerülhetetlenül el fogod önmagad is ítélni. Tényleg nem rossz szándékból írom ezeket, csak kívülállóként látom, ami téged beborít. "Már a gondolattól is rosszul vagyok rettegek tőle." Te túl lelkiismeretes vagy egy abortuszhoz. "Hogy lehet kibírni lelkileg???" Hát ez az! Hogy fogod kibírni, sőt egy életet leélni egy ilyen teherrel? Ne haragudj, ha nagyon kemény voltam, de TE magad adtad meg a válaszokat önmagad számára. Az Alfaszövetség ingyenes vonala. 0680 630 333 Kérlek jelentkezz, hogy miként döntöttél!!!
2012. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:

Kedves Lamanda!


olyan jó olvasni a hozzászólásaidat!:) Teljesen egyetértek veled. Akik azt mondják, hogy egy 12 hetes magzat nem él, azok egy kicsit olvassanak már utána ezeknek a dolgoknak. És azt sokan honnan tudják, hogy fáj-e az embriónak, magzatnak?

Egyébként ha a megélhetés oldalát nézzük, valóban nehéz helyzetben lehetsz. Igaz, h Mo-on nagyon kevés a családi pótlék meg a gyes, de az apától is kellene h kapjál gyerektartást, én úgy tudom.

Ha mégis megtartanád, mi is szívesen adunk néhány dolgot.

Kívánom, hogy olyan döntést hozz, amiért nem fogod magadat okolni egy életen át. Ha gondolod írj privátban!

2012. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:

Kedves előző, javaslom, olvass kicsit utána a dolgoknak:)):

[link]

2012. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előző, el se olvasom végig, mert mintha csak a sátánt hallanám ebből a cikkből. Az egész arra megy ki, hogy minél több magzatot lehessen megölni. És ezzel a kis döntésüket igazolhassák. Azért a magzatoknak biztosan olyan jól sem esik nekik, hogy leszaggatják a testrészeiket. Kész...

Bár min csodálkozom, mikor van, h élve született gyreket is megöltek...:(

2012. jún. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:

Kedves előző, lehet a tudományt nyugodtan a Sátán szavának tartani, lehet úgy vélni ma is, hogy a tudománynak a hit szólgálóleányának kell lennie, senki sem tiltja. Csak hát létezik olyan is, hogy egyenlő mérce, aki elvárja a lelkiismeret szabadságát a maga részére, az adja meg ugyanezt másoknak is.

Én általában elolvasom az enyémtől különböző véleményeket is...

2012. jún. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 lamanda válasza:
A fájdalomról csak annyit, hogy nem csak fizikai fájdalom létezik. Mikor elvesztesz egy szeretett személyt (pl.: jelen esetben az édesanyádat), akkor az is nagyon tud fájni! Ha feltételezzük, hogy a magzat emberi élet, akkor valószínűsíthetjük, hogy a lelke nem a 24. héten "száll bele". Ha azt kérdezném, hogy: "Szerintetek az embernek van lelke?" Arra természetesen igent mondana mindenki. Erre egy tudomány is épült, minek neve: pszichológia! Tudományos kutatásokkal alátámasztott diszciplina. Aki pedig azt mondja, hogy nincs bizonyíték arra, hogy van lelkünk ill. a magzatnak van, arra ezt tudom válaszolni: A középkorban nem ismerték a nyomás fogalmát, mégis érezték, ha fújt a szél!!!
2012. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!