Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire számít manapság az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire számít manapság az intelligencia a lányoknak egy fiúban?

Figyelt kérdés
Arra értem, hogy amikor egy férfi és egy nő beszélgetni, ismerkedni kezdenek, milyen súllyal esik latba az általános műveltsége, szellemessége az illetőnek?

2012. nov. 29. 21:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van kérdező.Vannak ilyen ellenpéldák!
2012. nov. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Azért én tovább bontanám a dolgot. Nem csak az intelligencia, mint kognitív jelző fontos, hanem szerintem négy különálló, mégis összekapcsolható terület, ami jelzi az egyén intellektusát.

1. Az intelligencia --> Ez szerintem akkor jó, ha átlagos, vagy picivel átlag feletti. De alapvetően ez egy készség, nem nagyon fejleszthető, viszont nem is olyan fontos.

2. A tudás --> A tudás megszerzéséhez nem feltétlenül kell magas intelligencia. Kellő szorgalommal és kitartással mindenki szerezhet tudást. Az egyetem pl. tudást ad egy bizonyos szakterületen belül. Elmélyült ismereteket jelez, ez azért nem árt, ha van.

3. A műveltség --> Ez számít a legtöbb vetélkedőben. Ez általában nem mély, viszont jobb esetben széleskörűbb ismereteket tartalmaz.

4. A tájékozottság --> Ez hasonlít a műveltséghez, de szerintem még inkább felszínes tudás, viszont tükrözi, hogy az ember nyitott a körülötte lévő világra.

2012. nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nálam sokat. Már csak azért is, mert nekem borzasztó sok eszem van. Ha a pasi az általam használt szavak felét nem érti, az kiábrándító. Ha nem tudunk elbeszélgetni általam fontosnak vélt, műveltséget igénylő témákról, illetve olyan dolgokról, ahol a saját gondolatait kell közölni, akkor az számomra nem kihívás. Utálok ostoba emberekkel lenni. Teljesen mindegy, hogy fiú-e vagy lány. Tény, hogy egy buta nőnél nincsen rosszabb, de ha a férfi visszakérdez és értetlenül néz minden második mondatomnál, és azt se tudja, miről beszélek, akkor annak semmi értelme. Nem érti az én vicceimet, én nem értékelem az ő poénjait stb. Ha oltári nagy különbség van intelligenciában, az nem működik nálam. Ha alapvetően értelmes a pasi, de vannak olyan témák, amikben nem mozog kényelmesen, én viszont igen, de ettől függetlenül tudunk beszélgetni rengeteg dologról, tudok neki én is újat mondani, és ő is nekem, az abszolút oké.
2012. nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Utolsó egyet értek, még annyit hozzá fűznék, hogy nem attól lesz valaki intelligens hogy a kezében van egy doktori.
2012. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem :) A diploma papír. Manapság már jóformán bármelyik "idióta" megszerezhet egy diplomát. Van olyan nem diplomás ismerősöm, aki műveltebb, intelligensebb és önállóbb gondolkodású, mint az összes egyetemista csoporttársam együttvéve (és én orvosira járok).
2012. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

83 %, milyen témákról szeretsz beszélgetni?

Ami kérdésem lenne még ehhez, hogy nem szoktad-e teletűzdelni a mondataidat idegen szavakkal, mert sokaknak az is nagyon zavaró lehet. Bár ezt elsősorban újságíróknál figyeltem meg.

2012. nov. 30. 15:22
 27/27 anonim ***** válasza:
Nálam eléggé, bár a többi lányról nem tudok nyilatkozni, lévén a "lányok" nem egy homogén csoport. Annyi tudnék mondani, hogy bizonyos dolgokból le lehet szűrni, hogy az adott lánynak mennyire fontos. Ha hősünknek az elsősorban a lényeg, hogy a leendő barátnője feszes testű csinibaba legyen, akkor óhatatlan bele fog futni olyanba, akinek inkább az izomvastagság és a pénztárca számít, mint az intelligencia, és aki tökéletesen elvan azzal, hogy kibeszélheti az előző napi Barátok Közt történéseit. De ha irányzottan ismerkedik, vagy próbál figyelni az apró jelekre (fogalmazás, mit dolgozik vagy tanul a lány, hogy öltözködik, miről szeret beszélni, tud-e illően viselkedni), akkor lehet látni, hogy kinek fontos a műveltség, intelligencia, és kinek nem. Max. még annyit, hogy szófosó szakbarbár ne legyen, aki csak egy témáról képes beszélni 2 óráig.
2017. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!