Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valaki képtele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, hogy valaki képtelen a szerelemre? Törődésre vágyik, de ha valaki egész véletlenül közeledni mer, akkor mégis menekül, utál egyedül lenni, mégis maga alatt vágja a fát?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 23:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is ilyen voltam. Féltem csalódni így nem kezdtem neki. De hát aki nem küzd nem is nyer. Úgy döntöttem hogy akit egyszer megszeretek az én többet el nem engedem minden erőmmel küzdeni fogok, szeretni fogom és nem hagyom elmenni :)
2012. dec. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Azt hiszem ilyen vagyok... Bár valljuk be a 17 évemmel még azért ráérek. Abban reménykedek, hogy egyszer jön valaki, aki tényleg érdekelni fog. Vágyok a szerelemre, de valahogy félek is tőle, ez nekem olyan kettős dolog, nem tudom. Majd egyszer...
2012. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Rosszul tettem fel a kérdést.. Nem azt kellett volna, hogy van-e ilyen (hisz éppen magamat írtam le :D), hanem hogy mennyire "normális" ez...

Amúgy köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 15. 23:11
 4/20 anonim ***** válasza:

teljesen normális! :)

bár nem bölcs dolog félni ilyentől, hisz a szeretetet vonod meg magadtól. Nem kellemes csalódni, de rosszabb meg sem próbálni!

2012. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Ivan Iljics ***** válasza:

Igen, elég sokan vannak így.


Az ember alapvetően társas lény akiben igény van egy partnerre - legyen szó testről vagy lélekről. Mindenki aki egyedül van (vagy legalábbis úgy érzi) arra vágyik hogy törődjenek vele és szeressék. Ha erre nincs igénye az valószínűleg pszichés zavar eredménye lehet.


Sajnálatos módon azonban van, hogy bizonyos okok miatt gátlások alakulnak ki és egyesek képtelenek egészséges párkapcsolat kialakítására. Ez lehet rossz tapasztalat(ok) miatti negatív visszacsatolás, trauma vagy egyéb hatás következménye. Bizonyos esetekben előfordulhat hogy a probléma olyan súlyos hogy csak pszichológus/pszichiáter bevonásával lehet segíteni(Pl. bántalmazottak esetében).

Habár (szerencsére) ez szerintem a ritkábbik eset, azt javaslom szorongásoddal fordulj megfelelő szakemberhez! Szerintem nem árthat, viszont ha egy kicsit is segít akkor már megérte.

2012. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Járok szakemberhez, depressziós és szociális fóbiás vagyok (szerinte), szerintem meg csak szimplán hülye.

De még ha akarnék is párt magamnak, úgyse akarna engem senki, na meg testiségre pl. egyáltalán nem vágyom, sőt, írtózom a gondolattól.

2012. dec. 15. 23:18
 7/20 anonim ***** válasza:
Eleinte én is így voltam, de ha megszeretsz valakit lehet neked is megváltozik a véleményed :)
2012. dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Csakhogy odáig nem fogok engedni senkit, hogy megszeressek
2012. dec. 15. 23:24
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Sosem tudhatod. Komolyan együtt érzek veled. Én is így voltam hogy soha senki nem fog szeretni. Azt egyszer csak szembe jött velem az igazi és KABUMMMM minden megváltozott.
2012. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Ivan Iljics ***** válasza:

Ez itt az internet és ez megakadályozza hogy minden szavad őszintén elhiggyem. Lehet, hogy csak itt próbálsz szimpátiát találni miután úgy tűnik a való életben nem kapod meg.


A hozzáállásod nem segít...

Vannak gyakorlataid stresszoldásra, szorongáscsökkentésre? Esetlegesen gyógyszer?


Kérdezz rá ezekre(lehetőleg nem a tablettákra) az orvosodnál. Biztosan tud neked mondani apró, mindennap elvégezhető gyakorlatokat amiket minden nap elvégezve kimászhatsz a gödörből.


Próbáld ezt: Minden nap állj a tükör elé valamikor amikor van időd és nézz magadra. Szuggeráld magadnak: "Szép vagyok, okos vagyok, megérdemlek minden jót és szépet amit nekem akar adni az élet." és hasonló pozitív gondolatokat önmagadról.

Nem lesz gyors vagy nagyon látványos hatása. De segít. Egy picit mindig jobban elhiszed.

2012. dec. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!