Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek észérvek alapján...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek észérvek alapján válsztanak társat?

Figyelt kérdés
Szóval az úgy van ,hogy kiértékelik a másikat és az alapján döntenek ,hogy akarnak-e kapcsolatot vele .

2013. márc. 6. 22:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem! Bár vannak kivételek.
2013. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szükség van a szivre és az észérvekre is. Vakon nem lehet választani sem.
2013. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Is-is.

Mondjuk én nem vagyok már húszéves, tehát van némi tapasztalatom arról, hogy milyen értékek azok, amik egy stabil párkapcsolatban fontosak.

Tehát: pl. racionálisan nem választanék tőlem nagyon eltérő intelligenciájú, érdeklődési körű, anyagi hátterű párt, mert tudom, hogy ezek konfliktusokat szülnek. Nem választanék olyat, akinek a személyiségjegyei alapján komoly gondok lehetnek (tehát pl. tudom róla, hogy függő, vagy hűtlen, stb.).

Szép dolog a szerelem, de a rózsaszín köd másfél-két év alatt elmúlik, és utána is együtt kell tudni élni a másikkal (már ha az ember komolyan tervez), és itt bizony nagyon is szerepet játszik a racionalitás.

Szóval: ha valakiről eleve tudom, hogy nem lenne megfelelő partner, akkor inkább nem is hagyom kialakulni az érzéseket.

2013. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Talán arra vagyok igazából kíváncsi ,hogy hányszor van olyan hogy egy ember szerelmes lesz és nem zavarják a másik hibái , akkor sem ha azok olyan dolgok amiket az adott személy nem gondolt ,hogy el tudna nézni valakinek .
2013. márc. 6. 22:37
 15/20 anonim ***** válasza:
Vannak, akik igen. Pl. akik sokat csalódtak a szerelemben és nem kérnek többet belőle. Mások meg inkább az érzelmeik alapján. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, mindkettő sülhet el rosszul is, jól is.
2013. márc. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
minél fiatalabb valaki annál biztosabb, hogy szívvel választ és minél idősebb, annál biztosabb, hogy ésszel.
2013. márc. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A férfiak általában igen, a nők pedig 30 felé kezdenek el gondolkozni is (gyerekvállalás, házasság miatt)
2013. márc. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. Azt látom, hogy ha érdekli őket valami akkor ott a józan ész csődöt mond, hibákat elbagatellizálják és idealizálják, aki viszont nem érdekli őket azt a világért sem akarják tudomásul venni mennyire lenne szerethető. Részben hozzáállás kérdése a szerelem, részben kémia, részben önértékelés, plusz nagyon sok dolog együttese. Attól függ társszerelemről beszélünk vagy szenvedélyszerelemről.

Másik, hogy meg lehet basz.ni a szerelmet ha olyan a természete, hogy kiállhatatlan, rendmániás, vagy éppen lusta, szétszórt.

Hagyni kell az embereket a saját kárukon tanulni...

Ha még tud gondolkodni a másik akkor az nem szerelem, nem kérdés ilyenkor, hogy mit szeretnénk és nem mérlegelünk.

2013. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem a szerelem nem jott be, nem mukodott, igy azok utan mar csakis jozan esszel tudtam part valasztani, hiszen a nagy szerelem mar elment... de ez nem jelenti h 0 erzelem van. viszont egyedul sem szeretnek maradni.
2013. márc. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hát én azért szeretnék valami értelmet, logikát látni az egész mögött. Nyilván nem én döntöm el, hogy kibe szeretek bele, de jó, ha idővel alakul ki és meg tudom magyarázni magamnak. Ez így stabil.
2013. márc. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!