Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek őrültség hogy azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek őrültség hogy azt azt állítom hogy nem létezik szerelem?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom hogy nincs szerelem. Ha valakivel elkezdesz egy kapcsolatot akkor később nem szerelmes leszel belé hanem elkezdesz ragaszkodni hozzá. Megszokod hogy vele vagy, bízhatsz benne, számíthatsz rá stb. És ha később mégis szétmentek, csak azért fáj, mert kialakítottál egy életet, életformát, hogy vele vagy, és ha vége a kapcsolatnak, ez megszűnik és változás áll be. Szerintem senkibe sem lehet úgy beleszeretni, hogy aztán ne lehessen elfelejteni. Lehet, hogy szakítás után rossz, mert megválsz valakitől, akit azelőtt magad mellett tudtál, de később visszaáll a szingli életed, és úgy élsz tovább, ahogy azelőtt. Hiszen szingliként is boldogultál, elvoltál az életedben. (Persze ezt az okfejtést csak addig értem, míg hozzá nem mész valakihez/el nem veszel valakit, és gyerekeitek nem lesznek).

Ti mit gondoltok erről?

Kort is írjatok!


2013. márc. 12. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom,hogy a szerelemnek nincs köze ahhoz amit leírtál,ha szerelmes vagy az olyan mint egy betegség,amit csak azzal az emberrel tudsz gyógyitani vagy enyhíteni a tüneteit akibe szerelmes vagy.Azzal,hogy a közelében vagy.Persze kialakulhat szerelemhez hasonló dolo egy kapcsolat alatt,de ennek olyan akadályai vannak,mint az emberi jellem és egymás el nem fogadása,vagy elidegenedés.
2013. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

"később nem szerelmes leszel belé"


már itt elrontottad :)

te magad írod, hogy VAN szerelem, maximum valakiknél csak a kapcsolat elején. gondold át még egyszer...

2013. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem értettél meg jól.


Azt állítom, hogy nem szerelmes leszel belé, hanem ragaszkodsz hozzá! Tehát szerintem nincs szerelem, hanem ragaszkodás van!

2013. márc. 12. 16:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Létezik szerelem, csak nagyon idealizálva van. A szerelem szeretet, szenvedély és ragaszkodás egy (jobb esetben) ellenkező nemű emberhez, ami érezhetően több a barátságnál.


Abszolút létezik szerelem, maximum nem a sírig tart és nem olyan elsöprő, mint az amcsi filmekben.

2013. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerelem létezik. Ez egy felfokozott érzelmi állapot. Változó, hogy meddig bírja fenntartani a szervezet, mert idővel ez halványul, és szeretetté válik. (általában)

Ha valaki szerelmes, és úgy szűnik meg a két személy közti kapcsolat, akkor azaz igazi késszúrás. Ha csak ragaszkodsz valakihez, hamar túlesel ezen. Szerelemnél sokkal tovább tart, és képtelen vagy elhagyni az érzést ami a másik iránt táplálsz, teljesen mindegy mit csinálsz.

Egyszer voltam szerelmes, és elég is volt. Leírhatatlanul jó érzés, csak akkor érted meg igazán a jelentőségét, ha már voltál. Az utána következő ciklus, amennyiben megszakad, azt se fogod soha elfelejteni. Nekem kb. 1 évembe került, mire helyrerázódtam, azóta valahol a lelkem legmélyén még mindig akarnám, Vele, de már beletörődtem, hogy nem lesz belőle semmi, és igazán már nem motivál. Sikerült elzárnom az érzést, és nem is vágyom már rá. Marad az általad mondott ragaszkodás a másik fél iránt.

Summasummarum, szerelem létezik, de nem lehetsz akárkibe. Ha akárkibe az lehetnél, akkor nem lenne gond a világban.

2013. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem intenzitása változik, idősebbek is szerelmesek, csak nincs meg az a hőfok, ami egy 16 éves esetében megvolt.

Mire a legtöbben odajutnak, hogy házasságot kössenek már csak langyos érzelmekre képesek, de az is szerelem.

2013. márc. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Őrültség azt gondolni hogy nem létezik, csak mert még nem tapaszaltad.

Annyi minden van, amit még nem tapasztaltunk, mégis létezik.

Pl én még nem láttam egymilliárd forintot egyben, mégsem állítom hogy nincs olyan, aki már látott.

Van olyan ember, csak nem én. Mint ahogy van olyan aki szerelmes, csak nem te.

2013. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy még valamit nem tapasztaltál, nem azt jelenti, hogy nincs. Van szerelem és ez jóval több, mint megszokás.

34/N

2013. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem létezik.Nyilván nem az a rózsaszín felhős,pillangós valami,amiről sokan beszélnek,ez a lángolás csak az elejére jellemző.Viszont akkor is van,tagadhatatlanul létezik,és baromira tud fájni.
2013. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak pofátlan önteltség kihirdetni s tudni mindenki nevében mit érezhet és mit nem. Számodra nem létezik úgy írd, de ne más nevében, nem ismered 6 milliárd ember (+ a régebben élt milliárdnyi emberek) érzéseit.

Mint mikor a középkorban azzal játszottak az "orvosi tanszéken" valy igaz-e a nőnek ugyanúgy mint a nyúlnak osztott vagy osztatlan méhe van csak mert Archimedes egy nyúl boncolása után kihirdette. Azért mert valamit gondolsz még nem vonatkoztathatod kétséget kizáróan, ellenvetést el nem fogadva mindenkire.

2013. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!