Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem a gyerekemet! Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem a gyerekemet! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Annyira szerelmes volt egy hasonló korú fiúba, mint ő. De ez a fiú csúnyán kikosarazta, hónapokon át megalázta és kinevette. A lányomnak mégis ő kell. Állítása szerint "legjobb barátok", de néha sírva jön haza tőlük. Múltkor kitaláltam, hogy eltiltom tőle, nem bírom már nézni, ahogy szenved, és önmagát vádolja, amiért nem elég jó neki... Annyira kiakadt, hogy nem ismertem rá. Kikelt magából, üvöltözött, hogy hogy tehetek én ilyet? Ez már megszállottság, nem?!
2013. jún. 17. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos elég sok lány esik ilyen csapdába.Az viszont már nagyon nem jó,hogy neked esett....
2013. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez már beteges. Túlzottan szerelmes :)

És nem akarja betökélni agyilag emiatt, nem bírja elhinni hogy ő nem kell a srácnak valójában.

2013. jún. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Beszélgess el vele, mutass neki más irányt, de semmiképpen se tiltsd el. Egyrészt elveszed tőle a lehetőséget, hogy megtanulja a leckét, másrészt pedig még romantikusabbá teszed neki az egészet, ha tiltott szerelemmé változtatod.


Érdemes lenne most az egóját növelni, mert jelen pillanatban 0 az önbecsülése, és valószínűleg egyébként sem volt neki túl sok. Veletek él a lány apja? Véletlenül nem egy érzéketlen fazon volt, aki leszarta a szeretetéhes kislányt?

2013. jún. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Teljesen normális, kiegyensúlyozott családban élünk.

Nagyon megrémiszt, hogy miket csinál. Példának okéért egész nap az interneten lóg és olyanokat olvas, hogy: "Mit tegyek, hogy tetszek neki?" Meg ha megyünk vásárolni, állandóan kérdezgeti tőlem: "Szerinted tetszeni fog xy-nak?" Mindenről a fiú jut eszébe...

2013. jún. 17. 10:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudod, mi a durva? Sajnos tök normális a lányod, ha azt nézzük, hogy teljesen általános, amit csinál. Nem szocializálódott rendesen, nincs egy kialakult világlátása, nem tudja felmérni, hogy nem szartak még olyan embert a világra aki előtt neki meg kellene alázkodnia, ráadásul nincs is értelme.


Ezt pedig most jól meg fogja tanulni, mert egyszer meg kell. Semmiképpen se tiltsd el az eddigi egyik legfontosabb tapasztalatától! Helyette támogasd. Magyarázd el neki, hogy egy pasinak sem kell olyan nő, aki lefekszik neki. Erősítsd benne az önállóságot. Látszólag segítsd megszerezni a pasit, gyakorlatilag viszont arra vezesd, hogy ez a srác mennyire kevés őhozzá: miközben mesél, világíts rá a srác hibáira. Ne erőszakoskodj, hanem tedd bagatellé a helyzetet, hogy aztán ő is csak nevessen rajta.


Nem tudom, mennyire volt érthető, amit próbálok leírni, meg abban sem vagyok biztos, hogy én bégig tudnám csinálni - főleg amennyi türelmem van az ilyenhez, ráadásul gyerekem sincs, nem tudhatom, ez milyen. Mindössze annyit mondhatok: a tőlem telhető legjobb tanácsot igyekszem adni akkor, amikor azt mondom, hogy a tiltással okozod a lehető legnagyobb kárt. Ettől függetlenül legyen rajta a két szemed, és igyekezz minél többet tudni az aktuális helyzetről, ennek pedig az a kulcsa, hogy minél kevesebbet bírálod.

2013. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Az eltiltás egy nagyon jó gondolat. Tessék beleszólni a dolgokba, elvégre te vagy a szülő. Ha a gyerek nem jó útra tér, akkor neked kell helyretenned. Hajrá, tessék csak bevezetni egy kis szigort!
2013. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti jól írja.

A tiltással meg annyit érsz el, hogy generálod tovább a dolgot.

De nem fogja megtanulni amit meg kell.

A leánykának, most azt kell megtanulni, hogy más helyett nem akarhatunk...

Ha egyszer nem kellünk, akkor nem kellünk.


Lejjebb olvasgass...ezt régebben találtam.

[link]

2013. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!
2013. jún. 17. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!