Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A semmire hogyan lehet önbizal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A semmire hogyan lehet önbizalmat építeni?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést, mert nagyon gyakran előjön itt az oldalon ez az alapkövetelmény. Mármint, hogy határozott, magabiztos, férfias, stb...-nek kell lenni egy férfinak, máskülönben semmit sem ér és nem is kell senkinek.

Viszont, ha veszünk egy olyan férfit, aki egész életében sosem volt kelendő, nem kapott jeleket, közömbösek, elutasítóak, vagy akár durvák voltak vele; annak ugyan miért és honnan kellene elhinnie, hogy ő is valaki?


2013. jún. 25. 11:42
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Nagyon jó hozzászólást írtál, 83 %!


"Olyannyira, hogy én ismerek (nem egy) olyan önértékelési problémákkal küzdő embert, aki még a pozitív visszajelzéseket sem képes elhinni, mert képtelen elfogadni, hogy őt lehet szeretni, hogy ő értékes, érdekes."


Itt az a baj, hogy a rengeteg múltbeli fájdalom miatt az illető már annyira magába szívta a negatívumokat, hogy már az élete részét képezik. Ezért amikor pozitív visszajelzéseket kap, azt hiszi, hogy vagy gúnyolódnak vele vagy pedig csak üres vígasztalás, semmi több.

2013. jún. 25. 12:08
 12/35 anonim ***** válasza:

Tudom, mert ismerős ez a helyzet számomra. Na most abba gondolj csak bele, hogy milyen szar az a másik félnek, aki próbál pozitívumokat adni, és akinek adja, az képtelen elfogadni, elhinni...

Szóval ez kétoldalú folyamat: egyrészt el kell hinned, hogy TE MAGAD értékes vagy, másrészt el kell tudni fogadni, ha valaki hasonlóan gondolkodik rólad. :)

(És hidd el, hogy nem a látványos sikerekben keresendő a kulcs, hanem önmagadban. Van egy gyönyörű, sikeres barátnőm, önértékelési zavarokkal, és egyszerűen nem tudja elhinni, hogy őt lehet szeretni... megijed attól, hogy szeretik.)

2013. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Például pozitív visszajelzésekre.
2013. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Tudod,azért engem is utasítanak vissza...Ahogy írtam,általában ha csajozok ,az nem jön össze.Szerintem az is számít,hogy ne érdekeljen annyira,hogy ne görcsölj rá.

Persze mindenkinek vannak hullámvölgyei,nekem is volt,de csak a naagy szerelem vége után egy jó ideig...Aztán helyre álítottam magam.

A fene tudja,minap is,haverkodok egy csajjal,mert hogy barátkozni szoktam leginkább manapság,nem csajozni.Valahogy barátokra lenne nagyobb igényem,még ha nők,akkor is.Na szóval haverkodtam vele,és egyszer csak ilyen szövegeket veszek észre,hogy ha nem lenne pasija,akkor járna velem...Szóval el kezdtem vonzani,pedig nem is állt szándékomban.

Ebből azt akarom kihozni,hogy végül is a nem nagyon nagyon akarás is fontos.És ha már egyszer valakivel úgy is vagy,ne egy rajongót kapjon,hanem egy egyenrangú felet.

Én senkiért nem fogok rajongani,a legtöbb,hogy adom magam,és döntse el,kell-e neki a csomag.De nem fogok se megalázkodni,se mást mondani,mint amit gondolok.Szerintem ez is fontos.

2013. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Van egy gyönyörű, sikeres barátnőm, önértékelési zavarokkal, és egyszerűen nem tudja elhinni, hogy őt lehet szeretni... megijed attól, hogy szeretik.)


Ez valóban annyira hihetetlen, hogy el sem tudom szinte képzelni! valahogy mi férfiak úgy vagyunk vele, hogy amikor egy gyönyörű és sikeres nőt látunk, úgy képzeljük, hogy az élete maga a kánaán és soha semmire nincs gondja.

2013. jún. 25. 12:45
 16/35 anonim ***** válasza:
# 15: hát látod... pedig MINDENKINEK van gondja, kivétel nélkül. Kisebb-nagyobb gondok. A kérdés az, hogyan viszonyulunk hozzá... tudod, félig üres a pohár, vagy félig teli... lehet változtatni a hozzáálláson, hidd el, nekem is sikerült. :)
2013. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

67 %, kezdem már kapisgálni a "működési elvedet."

Gyakran hallottam már, hogy a nőknek azok a férfiak a vonzóak, akik nincsenek rájuk utalva. És te-a leírtak alapján-pont ilyen vagy.

Tudod, mi a legnehezebb? Ha nem vagy sikeres, akkor olyannak lenni, aki nincs rájuk utalva! Mert lehetsz ugyan laza, életvidám, de tudat alatt minden egyes interakciónál ott jár a fejedben, hogy "Istenem, bár észrevennél engem férfiként is, nemcsak haverként!"

Ezt a legnehezebb leküzdeni.


Egy apró hülyeséget, remélem, megbocsátasz! Nem bánnám, ha lehetséges volna a testcsere a valóságban is! Kíváncsi volnék, az én testemben, de a te személyiségeddel milyen eredményeket érnél el!

2013. jún. 25. 12:52
 18/35 A kérdező kommentje:
83 %, azt szeretném még kérdezni tőled, hogy te férfi vagy és a szó szerinti barátnőd az, vagy pedig férfi/nő és egy baráti barátnőről van-e szó?
2013. jún. 25. 12:58
 19/35 anonim ***** válasza:

# 18: Nő vagyok, és ez említett nő tizensok éve a legjobb barátnőm. De ugyanebben a cipőben járok, van most az életemben olyan férfi, akinek hiába próbálok pozitív megerősítéseket adni, képtelen elhinni, hogy "elég jó".

(Ezen túlmenően pedig én is megküzdöttem már életemben az önértékelési zavarokkal, lett is egy "kellemes" kis személyiségzavarom, némi mély depresszióval megspékelve, de szerencsére már túl vagyok rajta...)

2013. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Egyébként én is egyetértek a 67%-os válaszadóval. Nekem nőként az a legijesztőbb, mikor egy pasin azt veszem észre, hogy "függ" tőlem. Én csak saját magamért tudok felelősséget vállalni, másért nem! De tanúsíthatom, hogy önértékelési zavarral is fel lehet oldani ezt a függőségi viszonyt, ha nem azt gondolod, hogy "ha lesz kapcsolatom, minden problémám megoldódik", mert ez nagyon nem így van. Sőt, állítom, hogy ezzel a hozzáállással csak halmozódnak a problémák. Nemrégiben ismerkednem egy pasival, és volt egy olyan megérzésem, hogy ő ilyen "kapaszkodós" típus, egy kapcsolattól várja az élete rendeződését. Inkább nemet mondtam neki. Nemrégiben megkeresett, és elmesélte, hogy összejött egy nővel, de pár hónap után komoly gondok vannak a kapcsolatban, mert ő betegesen féltékeny, és tudja, hogy ezzel megmérgezi a kapcsolatot, de nem tud ellene tenni...
2013. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!