Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg akkora bűn 3. félnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg akkora bűn 3. félnek lenni egy sima kapcsolatban? Nyilván nem terveztek hoszú távra, hiszen akkor összeházasodtak volna.

Figyelt kérdés
Egy házasságba nem szabad belerondítani, de egy élettársi kapcsolatba? Ha minden rendben lett volna, öszeházasodtak volna.
2013. júl. 4. 14:01
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

Akkor leirom:)

27N vagyok. Házas,2 gyermekes édesanya. Párom velem egy idős,3 hónap van köztünk osztálytársak voltunk.

Irom az elejétől. 17 évesen összejöttem egy fiúval,( ő 3 évvel idősebb volt mint én)nem laktunk együtt hisz én érettségire készülő diák, ő meg technikusira készült. Kitaláltuk,hogy ő eljön velem abba a technikumba ahova én készültem.(Az én Szakközépsulimban nem volt technikusi képzés abban a szakban amit én tanultam.) Igy osztálytársak lettünk, annak ellenére hogy ugye ő idősebb volt. Ő első évben kijutott Finno-ba uniós utra, én 2. évben hasonlóra csak Németo-ba. Egyébként nagyon jól megvoltunk egy párral az osztályból. Együtt mozi,kávézások,tanulás,vizsgákra készülés,dogákra is együtt tanultunk.... 4esben ugye. Ők pár hós fiatal kapcsolat volt,csaj semmit nem akart a fiutól. De én a sráccal mindig is jóban voltam,rengeteget beszéltünk msn-en.... Amikor kijutottunk Nlémetbe ott kicsit egymásba bonyolodtunk, kis pia után(csak csók volt,de én 1 éjszakás kalandnak gondoltam...Szex nem volt köztünk.20 voltam.)De amikor hazajöttünk akkor is találkozgattunk,meg ugymond nem birtuk egymás nélkül. Még többet találkoztunk,de a suliban is csak kettesben..Nehéz volt. Fél évig titokban voltunk együtt. Utána mondtuk el a pároknak,meg az osztályban is kiderült.Én voltam a fő k..va,pedig inkább mint kiderült a srác már régóta belém volt zugva. Mindenki a pár másik felét sajnálta,a srác barátnője ráhajtott az én volt barátomra...Hátha zavar.De nem:D Tudtam h a srácnak nem jön be a csaj:) Jóban maradtunk vele, sokat szoktunk manapság is beszélni..

Májusig nem is nagyon beszéltünk másik fiúval.Fél évig,mert ő csak azt hangoztatta h nem kellek neki(ezt csak azért h az osztálya őt ne utálja. Ő ugyanis 6 éve ismerte őket,én csak 2 éve. Májusban (vizsgaszünet alatt,amig tanultunk a vizsgákra) felhivott h baj van,találkozzunk mert a majmája kórházban van és látni akar de ő nem ismeri a kórházat menjünk együtt.Engem ott mütöttek ahol volt,igy elmentem vele.(Ekkor már ugye nem volt barátja és barátnője).Utána elmondta h nem tud nélkülem élni s hogy hiányzok neki, s szeretne velem lenni.Kibékültünk. Vizsgára ezután együtt tanultunk,s a vizsgákra együtt mentünk mint pár. Az osztály egy része még mindig csúnyán néz rám,tanárok is h a hölgyet miért bántottam ennyire meg.(azóta mi vagyunk az egyik irigylet pár az osztályból). Másik fele meg kimondottan örül nekünk. Ezután új suliba kerültünk,ahol már együtt voltunk hivatalosan. Elvégeztük a 2 éves sulit,s a 2.év elött megkérte a kezem. Utána mentem egyetemre,ő meg dolgozni,( de nem laktunk együtt.)Ott hagytam az egyetemet,de 2.év elött szeptember elején kiderült h babánk lesz.De ekkor még otthon laktam,Megtartottuk, babával a pocakban de nagyon boldogan családi körben esküdtünk meg.Ezután költöztünk össze. Ő ma már 3 éves nagy lány, az öcsije meg 3 hónapos. Novemberben volt az esküvőnk,s ma már 7 éve vagyunk együtt. Már 27 vagyunk. Az én volt barátom összejött utánam 1 évvel egy lánnyal,most házasodtak össze nyár elején,a srác volt barátnőjének is vőlegénye van,jövőre tervezik az esküvőt.


Sokan vannak a volt osztályunkból ellenünk,de amikor kiderül a 2 baba akkor megbékélnek s elfogadják h mi tényleg boldogok vagyunk egymás mellett.. Ennyi a mi történetünk. Egyébként a páromnak volt egy nagyon súlyos műtéte(3l vér volt a tüdejében) de ennek ellenére együtt maradtunk,mellette voltam. S az is csoda h ő akkor életben maradt.....

2013. júl. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindig mesterséges szabályoknak, társadalmi elvárásoknak megfelelni.


A természetes viselkedés (szerintem): ha elég erős késztetést érzel rá (érzelmek evolúciósan rajtunk maradtak, ha elfojtjuk őket még gyengíthetjük is magunkat, jobb együtt létezni velük..) akkor bizony lehetsz 3.


És itt jönnek a válaszutak: hogy ebből te kerülsz ki később lelki sebekkel, vagy a vetélytárs. Illetve te kerülsz ki fizikai sérülésekkel, vagy a vetélytárs.. Ezek a természetes lefolyás lehetőségei, sarkítottan.


Társadalmi nyomás, 'helytelenítés' miatt uralkodni magadon, döntsd el hogy mennyire jó..

2013. júl. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Tudod

Allatok= osztonokl nem tudnak uralkodni magukon

emberek= tudat lekiismeret erkolcs es tudatos uralkodas a sajat osztoneinken.

A huseg egy valasztas egy tudatos dontes nem evolucio igyanigy a mas kapcsolataba valo beletipras is.

Gondolkodj el rajta ember vagy vagy sem..

2013. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

Szép érvelés. A maga módján vitathatatlan is.


De ha magához azzal marad hű, hogy nem szalasztja el 'élete szerelmét' ?


Az ember nem önzetlen, márpedig ilyen helyzetben otthagyni az egészet vagy önzetlenség (legyen boldogok, lemond a saját vágyairól) vagy fásultság (túl sok macera, nem is éri meg..).


Na ez az amit nem fog soha mindenki hasonlóan gondolni szerintem, annyira neveltetés és személyiségfüggő, szubjektív kérdés :)

És korfüggő, én fiatalként írtam amit írtam, ebben például igen sokat változhat a vélemény a korral, tapasztalattal is, gondolom.

2013. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

53 vagyok

Ez igaz korfuggo fiatalok onzobbek de aki mast akar annak van mondja.

Lezarod az egyik kapcsolatot mielott masikba lepsz ha igy teszel senki nem szol egy szot sem es a lelkiismereted is tiszta marad.

42 eves no (korfuggoseg miatt)

Mindenkinek masok a normai de van egy egyetemes globalis erkolcs amitillik betartani a kultural emberek kozott.

2013. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!