Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem gondolnak bele az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem gondolnak bele az emberek, hogy a házasság előtti szexnek negatív következménye is lehet?

Figyelt kérdés

Ok, az egyház egy tragédia, ez oké.

De annyi baj van, "terhes lehet-e a barátnőm", stb., stb., stb.

Nem kéne inkább megvárni, míg egy kapcsolat tényleg komoly lesz, és utána?

Így most kénytelenek bevezetni az abortuszt is (oké, sok más esetben is sajnos ehhez "kell" folyamodni), csupán az "éljünk a mának" jelige védelme céljából.



2013. júl. 26. 20:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy nem gondolnak bele? És a komoly kapcsolat megvárása és a házasság között van különbség. Abortusz házasságban is lesz, meg amúgy is....
2013. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy bevezetik az abortuszt? :D Eddig is legális volt. Kötelező most sem lesz.
2013. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

A megtartóztatás a házasságig sem garancia semmire.

Azért az összefekszem aki az utamba kerül és a nászéjszakán vesztem el a szüzességem között van még bőven átmenet. Nem kell a végletekben gondolkodni.


Az abortuszon meg nem tudom mit értesz... Évtizedek óta nem tiltott Magyarországon.

2013. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Ajaj, próbáltam tömör lenni, sajnos nem jól sikerült.


Hát, sokan nem gondolnak bele, miért van itt tele a gyakori is olyan kérdésekkel, hogy "terhes lehetek"?

Ha komoly lenne a kapcsolat, akkor nem okozna gondot egy gyerek, nem? :)


Persze, nem kötelező az abortusz. Rosszul fogalmaztam. Csak sajnos egyre természetesebb, és igazából a legtöbb esetben az "éljünk a mának" gondolkodásmódot támogatja csak.


Remélem, most érthetőbb.

2013. júl. 26. 20:19
 5/37 anonim ***** válasza:
Mivel ez egy ösztön ezért sok értelme nincs annak amit az értelemről írsz.
2013. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%

Ha komoly lenne a kapcsolat, akkor nem okozna gondot egy gyerek, nem? :)


- Látom te sem a való világban élsz! Szerinted miért vállalnak ennyire kevés gyereket? Vagy gazdag vagy vagy gyerek.

2013. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 -=Koldus=- ***** válasza:
85%

Attól, hogy valaki komoly kapcsolatban él nem biztos, hogy anyagilag fel tudna nevelni egy gyereket.

Ha pedig a szex pocsék és ez csak házasság után derül ki régen rossz.

2013. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
73%
Zavaros gondolatmeneted van,a házasság már elég komoly szerinted?Abban is előfordul abortusz.Furcsának találnám,elveszek valakit.utána ismerem meg a testét! Egyébként volt ilyen,kb.180éve faluhelyen valóban.
2013. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
55%

"Ha komoly lenne a kapcsolat, akkor nem okozna gondot egy gyerek, nem? :) "


Ez nem igaz, az én környezetemben volt olyannak abortusza, aki együtt élt tartós párkapcsolatban, házas is volt.

Az abortuszosok nagy része nem megesett tinilány, hanem akár már gyereket szült anyuka.

Az, hogy valaki az abortuszt választja az nem mindig azért van, mert a kapcsolat rossz, vagy ne szeretné a másikat, hanem az a baj, hogy egy gyerek ma baromi sokba kerül és nem mindenki engedheti meg magának.

2013. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj... nem akarlak megtéríteni. Mindenki úgy csinálja, ahogy jól esik.

Azonban, hogy a kérdésedre válaszoljak: több hátránya van várni a házasságig, mint amennyi előnye. Vegyük például a tapasztalatot. Rengeteg kapcsolat tönkremegy amiatt, hogy nem találják meg a szexuális összhangot. Márpedig, ha a házasság nem csak gazdasági kapcsolat, a szexualitás fontos. Az élet felkészíti a nőt és a férfit is a házasságra, ha nem tartóztatják meg magukat. Aztán ott van a másik: mitől más egy házasság, mint egy sima kapcsolat? Csak azért más, mert van egy papír? Pontosan ugyanúgy tönkremehet (sőt, ez jellemzően meg is történik). Akkor ez is csak egy tapasztalat volt, aminek során szexuális élményekben részesült a pár. Mi változott? Félelemből, szigorú kötelességből pedig senki ne maradjon a párja mellett. Az más kérdés, hogy ha jön a gyerek, van e egszisztencia, ami a felneveléshez kell. Mindig van egy kicsi kockázat, hogy jön a baba. Én úgy gondolom, ha egy gyerek megszületik, annak oka van. Úgy kell történnie. Valahogy csak fel lesz nevelve az a gyerek...

Az abortusz nem azért van, mert nincs házasság. Az abortusz azért van, mert nem merik bevállalni a gyereket.

Még egy ok a házasság előtti szexre: nincs visszafojtás. Csak meg kell nézni a papneveldéket, miket okoz a szexuális visszafojtás. Remélem azért a házasság előtti orális szexszel nincs problémád. Ott még terhes se lehet az illető hölgy, legfeljebb ragacsos... :P

Amióta élek, az ún. szent házasság több életet tett tönkre körülöttem, mint amennyit megjavított. A házasság utáni szex pedig szerintem totálisan nonszensz...

2013. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!