Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem gondolnak bele az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem gondolnak bele az emberek, hogy a házasság előtti szexnek negatív következménye is lehet?

Figyelt kérdés

Ok, az egyház egy tragédia, ez oké.

De annyi baj van, "terhes lehet-e a barátnőm", stb., stb., stb.

Nem kéne inkább megvárni, míg egy kapcsolat tényleg komoly lesz, és utána?

Így most kénytelenek bevezetni az abortuszt is (oké, sok más esetben is sajnos ehhez "kell" folyamodni), csupán az "éljünk a mának" jelige védelme céljából.



2013. júl. 26. 20:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


15. Egyébként nem nevezném műveletlenségnek azt, hogy a szektád dogmáit nem ismerem... és nagy hiba, hogy a szektád dogmáit azonosítod az egész kereszténységgel. Nézd meg a Wikipédián, mi a kereszténység, mennyi ága van! Ne sajátítsd ki a fogalmat magadnak és a szektádnak! A kereszténység köszönőviszonyban nincs azzal, amit írsz, bár most a kérdés szempontjából ez az egész kereszténység kérdés teljesen tárgytalan.


- Nekem nincs szektám. :D A keresztény magyarok szexeltek házasság előtt, sajnos ezzel a tudattal kell együtt élned. :D

2013. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
18. Őőőő és pár mondatom után honnan tudod egyáltalán, hogy én mit képzelek? Nem is ismered az álláspontomat, mert lényegében semmit nem is mondtam róla!
2013. júl. 26. 22:37
 23/37 A kérdező kommentje:
21. Attól, hogy keresztény magyaroknak nevezed őket, még nem lesznek keresztények. Te annak vallod őket, ők minek vallják magukat? Eléggé titokzatos a hited, nem árulsz el semmit magadról, valami fura ágát képviseled a kereszténységnek, ami minden szempontból ellentétes a fő áramlatokkal, biztos, hogy szektás vagy.
2013. júl. 26. 22:39
 24/37 anonim ***** válasza:
Ők keresztény magyarok, a néprajzi lexikon nem említi, hogy kitagadta volna a szexelőket az egyház. :D
2013. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


21. Attól, hogy keresztény magyaroknak nevezed őket, még nem lesznek keresztények. Te annak vallod őket, ők minek vallják magukat? Eléggé titokzatos a hited, nem árulsz el semmit magadról, valami fura ágát képviseled a kereszténységnek, ami minden szempontból ellentétes a fő áramlatokkal, biztos, hogy szektás vagy.


-Ez a fő áramlat, a katolikusok te okostojás. :D

2013. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

25. Évekig tanulmányoztam a katolicizmust. a te megközelítésed valami rendkívüli.

ahhoz amúgy, hogy kiátkozza őket az egyház, egyszer meg is kell térniük az egyházba, ezt meg azért kétlem, hogy az összes magyar megtette volna. szóval nincs honnan kiátkozni őket.

2013. júl. 26. 22:45
 27/37 A kérdező kommentje:
ja, mert egyszer megkeresztelték őket, szerinted már kereszténynek számítanak, és semmi más nem számít. és attól, ha vasárnap elmennek templomba, már szerinted keresztények. így már értem.
2013. júl. 26. 22:46
 28/37 anonim ***** válasza:

Látod több év tanulmányozás után is tudatlan maradtál, nekem évtizednyi előnyöm van te kis fanatikus. XD


Olvasgass, legális katolikusoknak a házasság előtti szex még ha a fenti szokástól el is tekintünk:


Két kérdésről érdemes még szót ejtenünk, mielőtt a házasodás demográfiai kérdéseire rátérnénk: a házasságkötést megelőző félig-meddig formális intézményekre (jegyesség, illetve egyes közösségekben a próbaházasság) és a házasodást mint aktust megelőző, illetve kísérő szerződések szokásaira.


A házasságkötést már a középkorban is rövidebb-hosszabb idejű jegyesség előzte meg. Korai leírásaink azonban inkább a tehetősebb nemesség körében divatozó szokásokról vannak, a parasztság ezzel kapcsolatos gyakorlata jószerivel csak a 19. század elejétől dokumentálható először szokásleírások, majd a 19. század végétől az előbbinél lényegesen szakszerűbb megfigyelések segítségével (Tárkány Szücs E. 1981: 319–342; Bakó F. 1987). A jegyesség a házasságkötési szokásrendszer egyik legfontosabb eleme, egyesek szerint magánál a lakodalomnál is fontosabb volt. Kölcsönös, a házasságkötésre irányuló kötelezettségvállalást jelentett. A közvélemény szemében a jegyespár rendszerint már egymáshoz tartozónak, rokonnak számított. Sok helyütt együtt járt az eljegyzés az elhálással is, s ettől kezdve a párok esetenként társadalmilag elfogadottan rendszeres szexuális kapcsolatot folytathattak egymással. A jegyességet a korábbi évszázadokban nagyon komolyan vették, és csak alapos okkal lehetett úgy felbontani, hogy ne járjon jogi-társadalmi hátrányokkal a bontást kezdeményezőre. A római katolikus kánonjog, illetőleg az evangélikus egyház például megkövetelte a jegyesség után a házasság megkötését, illetőleg büntette annak elmaradását. II. József uralkodásától kezdve azonban a házasodási kényszer ereje enyhült. A jogszokások többnyire csak terhesség esetében várták el minden körülmények között a házasságkötést (Tárkány Szücs E. 1981: 344–345).


[link]


Okosabb lettél!

2013. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, én 28 éves koromban találkoztam a férjemmel. Egy barátnőm 34 évesen.


Most addig szüzen kellett volna várnunk meg a férjeinknek????

2013. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

A "terhes lehet-e a barátnőm" típusú kérdéseknek a kiváltó oka nem a házasság előtti szex, hanem a mai fiatalok tudatlansága.

Attól, hogy egy kapcsolat komoly, még nem biztos, hogy házasság lesz belőle. Attól, hogy két ember összeházasodik, még nem biztos, hogy a kapcsolatuk komoly.

"...kénytelenek lesznek bevezetni az abortuszt is" - mi van? Teljesen legális módszer - többek között - Magyarországon is, évek óta.


Most, hogy megválaszoltam az "alap kérdéseidet". Mondanék még pár személyes gondolatot:

- egy esküvő lagzival baromi sokba kerül, tudom, mert két hónapja házasodott meg a nővérem.

- ha az esküvő drága, akkor a babáról már ne is beszéljünk. nem mindig az a probléma azzal, hogy a nő teherbe esett, hogy nem házasok a leendő szülők. sokszor az az oka az abortusznak, hogy nincs pénzük mindarra, ami egy kisgyerek felneveléséhez szükséges.

- rengeteg kapcsolat azért megy tönkre, mert bár két ember nagyon jól érzi magát a másik társaságában, szexuális téren egyszerűen nem egyeznek az igényeik. márpedig a házasság, a párkapcsolat fontos része a kiegyensúlyozott nemi élet.

- a szex örömforrás. ha jó partnerrel vagy, jó körülmények között, és akarod, akkor az jó lesz. a társadalom követeli meg a kapcsolatot, ahhoz hogy a közös megegyezésen alapuló szex elfogadott legyen. ha nem az lenne belekódolva a fejünkbe, hogy ahhoz, hogy valakivel ágyba bújj, kötelező vele lenned, és nem csak egy partin felszedned, akkor teljesen máshogy tekintenének a témára. van néhány ember, aki azt mondja, hogy szerelem nélkül nem lehet élvezni a szexet. szerintem ez baromság.


sajnálom, de ez a véleményem 21 éves fiatal nőként, aki 9 hónapja boldog párkapcsolatban él, aki már lefeküdt a barátjával, akinek nem ez volt az első, akinek volt már egy-éjszakás kalandja, aki fogamzásgátlót szed, aki alkalmi partnernél ragaszkodik a gumihoz, aki tudja mire való az eseményutáni tabletta, akinek bár nem lenne szíve az abortuszhoz, abszolút elfogadja, hogy valakinek ez a járható út, aki jelenleg nem tervez gyereket, sem házasságot, és aki tökéletesen boldog a véleményével együtt.


21/N

2013. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!