Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a nők toleránsabbak, mint a férfiak a melegekkel szemben?

Figyelt kérdés
Nem kérek semmiféle szidást, aki nem tud normálisan válaszolni, az inkább ne is írjon. Leszbikus lány vagyok, konkrétan az én fiú barátaim teljesen elfogadják a dolgot, meg a melegekkel sincs problémájuk, amíg nem rájuk hajtanak. Viszont átlagosan véve azt vettem észre, hogy a nők sokkal toleránsabbak a melegeket illetően. Miért? Másban is toleránsabbak a nők?

2013. okt. 22. 22:35
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem értem, akiknek az a bajuk, hogy nyílt színen, közterületen élik a melegek a nemi életüket. Egy, ez nem hinném, hogy igaz, legalább is nem azért van, mert valaki meleg. Heterók közt is van aki ilyen, van aki nem. Kettő, Budapesten élek 17 élve és egyetlen roh*dt meleg párt nem láttam még, pedig egy ideje már keresem őket. Persze nem mondom, hogy ez az átlag, de azért annyira sokan akkor nem lehetnek.


A másik, amit sosem fogok felfogni, azok az olyan válaszok, mint pl. mert a nők barátnőként tekintenek rájuk, meg mert a nők szeretik a f szt. Felhívnám mindenki figyelmét arra, hogy léteznek a leszbikusok is, és ezzel az analógiával ugyanennek fordítva is működnie kéne, tehát nem kéne, hogy többségben legyen egyik nem sem.


De bizony, a nők toleránsabbak, vagy legalábbis a véleményüknek nem adnak akkora hangot, nem muszáj akkora hangot adniuk és nem létszükséglet nekik, hogy igazuk legyen. És ez nem a gyengeség jele, meg hasonlók, hanem egyszerűen egy értékes emberi tulajdonság.


Mondhatjátok, hogy nem így van, de az megint csak ezt az állítást fogja erősíteni. Én nem hiszem el, hogy tényleg ekkora probléma lenne egyes emberek életében, hogy léteznek melegek a világon. Vannak szerintem nagyobb bajok is.


(Az úton útfélenhez csak annyit, hogy nézd meg az értelmező szótárban a homoszexuális jelentését, mert szerintem nem ez.)

2013. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 My Conserve ***** válasza:
61%
A melegek nem vágynak rájuk, számukra nem jelentenek semmiféle fenyegetést. Ellenben a férfiak számára veszélyt jelent a homoszexuális nemi erőszak.
2013. okt. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
78%

19-es...nagyon szánalmas vagy!

Ezek a sztereotípiák, hogy nekünk tökmindegy hogy kivel, hol...csak úgy jelezném, hogy irányultságtól !függetlenül! bármilyen ember lehet hűtlen, és bármilyen ember lehet hűséges! Csakmivel te homofób vagy, ezeket a negatív dolgokat mind ránk irányitod! Csak nevetek a válaszaidon :DDD

2013. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
De legalább már sikerült elüldözni.
2013. okt. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre a válasz egyszerű: a heteronormativitás miatt. Ha jobban megnézed a társadalmunk erősen heteronormatív, tehát az emberek közötti kapcsolatokat áthatják azok a normák, értékek, viselkedésmódok, amik a heterók közötti viszonyokat meghatározzák. Észrevehetted, hogy a nők és férfiak máshogy viszonyulnak egymáshoz. A nők alapvetően mellérendelő szövetséges viszonyban vannak, több nő szövetkezik több nő ellen, illetve egymás ellen, vetélytársak ki tudja a jobb férfit tuja megszerezni. A férfiak viszont falkába rendeződnek erős hierarchiával. Ott a versengés nem konkrétan egymás elleni, hanem egymást erősítő. Tehát a cél minél több nő meghódítása, minél jobb eredmény elérése: sport, pénz stb. A férfiak esetében a magasabban állók mindig nyomást gyakorlnak az alacsonynabban állókra sőt segítik is, hogy minél több nővel jöjjön össze. A hetero férfiakban óriási feszültséget okoz, hogy vannak olyan férfiak akik a férfiakhoz vonzódnak és nem tudják ebbe a hierarchiába beilleszteni őket, nem tudják hogy viszonyuljanak hozzájuk. Találóan megfogalmazva a férfiak azért viszolyognak egy meleg férfitól mert nem bírják elviselni, hogy egy meleg férfi úgy nézzen rájuk mint ahogy ők néznek a nőkre. Mivel a meleg férfiak, kiesnek ebből a hierarchiából a nők viszont bennük nem látnak potenciáli partnert ezért befogadják a meleg férfiakat. Így valóban toleránsabbak a nők,mint a férfiak. Nem tudom, hogy menyire igaz amit leírtam de sztem ez lehet az oka. Ettől független egy hetró férfi is képes elfogadni egy meleget, de elég nagy nehézségek árán.
2013. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
Sok férfi inkább úgy fogja fel, hogy több nő jut nekik.
2013. okt. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férfiak nem kevésbé toleránsak,csak félnek attól,hogy ha esetleg nem akadnak fent ezen,akkor őket is melegnek nézik:))

A 3as hozzászólónak nem a neme a lényeg,hanem az,hogy buta.

Ennyi a kulcsa.

A gyerek meg nem egy buta lény,sokan lenézik,hog a gyerekek milyen értelmesek.

A gyerekednek attól nem lesz személyiségzavara,hogy lát tőle eltérő embereket.Igazából a gyerekek jó megfigyelők,meg kíváncsiak is.Ha értelmes a szülő,akkor mindent eltud neki magyarázni.

De vannak olyan felnőttek,akik mindenre csak azt válaszolják a gyereknek,hogy nem szabad,vagy éreztetik velük,hogy nem kérdezhet,aztán ezekből a gyerekből lesznek az ilyen tájékozatlan felnőttek,mint te 3.Mert a szüleid is így neveltek.Gondolom ha valaki kimondta nálatok a szex szót,már ment a csitítgatás.Szerintem ez szánalmas.

Szerintem pont azért van sok személyiségzavaros,tudatlan,buta gyerek később felnőtt,mert a szüleik semmit nem foglalkoztak azzal,hogy elmagyaráztak volna nekik dolgokat.

Láttam már példát rá,pl ,hogy a gyerek kérdezett vmit a szülőtől,az meg kitért a válasz elől,szerintem ez nem egészséges,felnőttként úgyis érzékelni fog dolgokat,de ha már gyerekkorban nem kap semmi infót,egy debil lesz belőle.

2013. nov. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
0%
Ja pedig, amúgy, tök igaz. Sokkal jobb a kancsó, mert egyrészt lehet belőle önteni, meg a tea is jobban el áll benne, meghát füle is van, szóval pazarság. És nem is zavar össze egyáltalán, mert tök jó, hogy akin látom, hogy dizikailag töke van, az tényleg olyan is, szóval hét karaj, és a herém. tök faijin én belájkolom, ha tehetem
2013. nov. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
Én trauma nélkül is megértettem egy kis magyarázat után legfeljebb 5-6 évesen, hogy vannak férfiak, akik férfiakba szeretnek bele, és vannak nők, akik nőkbe.
2013. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban egyet értek egy korábbi válaszolóval, aki a heteronormativitást hozta fel okként, de hozzátéve, hogy ez szerintem nagyban nevelés és szocializáció kérdése is. Mert a nőket úgy nevelik, azt várják el tőlük (mind tudatosan/tudat alatt a szüleik, mind a társadalom), hogy ők legyenek a kedvesebbek, a megértőbbek, ők fogadják el jobban a "normálistól" eltérőeket, mert a családot így tudják összetartani.

Meg korábban írta valaki, hogy a férfiak azért nem fogadják el a meleg férfiakat, mert rájuk az veszélyt jelent szexuális erőszak szempontjából. Erre csak azt tudom mondani, hogy akkor gondoljon bele a nők helyzetébe, akikre az egész hetero férfitársadalom veszélyt jelent (ami ugye sokkal több embert jelent, mint a homoszexuálisok), mégis elfogadják őket.

A harmadik gondolatom pedig az, hogy nem értem, kinek mi köze van más szexualitásához. Ha ellenzed pl a melegházasságot, akkor ne házasodj azonos neművel, de attól még ne hátráltass másokat, akik se neked se másoknak semmit nem ártanak, viszont így élnék le boldogan a saját életüket.

2014. ápr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!